Horní RakouskoRegiony

Aigen-Schlägl

Proč byste měli jezdit do tržního města Aigen-Schlägl?

Toto město leží v severozápadním Mühlviertelu v Horním Rakousku, má rozlohu 45,87 km2 a žije zde 3212 obyvatel. Obec vznikla dne 1. května 2015 sloučením dříve samostatných obcí Aigen im Mühlkreis a Schlägl. Aigen-Schlägl leží 596 m nad mořem. 
Z hlediska ochrany přírody patří do oblasti Šumavy. Sousední magistráty jsou Ulrichsberg na západě, Peilstein im Mühlviertel na jihozápadě, Oepping v jihozápadní oblasti, Rohrbach hora na jihu a St. Oswald bei Haslach v jihovýchodní oblasti. Na severu a východě hraničí Schlägl s Českou republikou a okresem Český Krumlov. 
Prvním důvodem pro navštívení je dobrý dojezd z České republiky, dalšími důvody jsou krásná panenská příroda a pamětihodnosti včetně možností adrenalinových či trekových sportovních aktivit.  

Nejdříve můžete začít obdivováním památek.
Impozantní památkou je Farní kostel Aigen im Mühlkreis, který byl postaven v letech 1897 až 1901 dle plánů Linzova architekta Raimunda Jeblingera, jeho architektura je velice unikátní a kostel je netypicky stavebně řešen včetně venkovní barevné fasády. Kromě kostela byste mohli zajít i do Opatství Schlägl z roku 1204, kde jsou velmi pohostinní.  

Muzeum ptáků v Kulturhaus Aigen je skutečnou raritou, nemající obdoby. Pokud už v tomto menším rakouském městě budete, měli byste sem zavítat. Kromě tohoto muzea je ve městě také Muzeum kultur, které vystavuje exponáty zejména z okresu Rohrbach ilustrující život řemesel minulých staletí na ploše 900 m2, otevřené od roku 1997. 

Milujete umění?
Pak jděte do Galerie umění Atelier Anders, kde vystavují historicky cenná díla starých mistrů z Rakouska i celého světa. 
Kdo by si nedal rád krásně vychlazené pivo?
Zastavení se v pivovaru Stiftsbrauerei Schlägl ve městě Aigen-Schlägl, založeném už v roce 1580, bude naprostá paráda. Posedíte s přáteli a rodinou na obědě a k tomu si dáte natočené pivo prvotřídní kvality vyrobené v tomto pivovaru. Může být na dovolené něco lepšího?

Město Aigen-Schlägl má návštěvníkům co nabídnout – nejenom historické artefakty a budovy, ale také pohostinnost a rakouské tradiční pokrmy i lahodné pivo v místním pivovaru.

Zdroj: Shutterstock Autor: Alois972
Zdroj: Shutterstock Autor: Alois972

Mapa ubytování Aigen-Schlägl:


Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button