Zimní dovolená v Rakousku

Alpy – Lyžování s dětmi

Lyžování v Alpách je přímo stvořeno i k prvním lyžařským obloučkům pro ty nejmenší dětské lyžaře. Čeká je zde výukový program zpestřený nejrůznějšími pohádkovými motivy, cvičné vleky, lyžařské školy na mnoha místech i s českými instruktory a luxusní lyžařská infrastruktura.

Pokud zvažujete zimní dovolenou s dětmi, Rakousko je opravdovým lyžařským rájem pro rodiny s dětmi.
Lyžování je v Rakousku životní styl.
Lyžují zde děti od 3 let a téměř všude v rakouských Alpách najdete uzpůsobené sjezdovky a vleky pro dětské lyžaře. K tomu jsou v každém středisku lyžařské školky a dětské kluby, kde si děti po lyžování mohou hrát a rodiče užívat nekonečného množství perfektně upravených sjezdovek.
Na děti se myslí i v restauracích, nabízí zde speciální menu pro děti s jídly, které chutnají každému malému strávníkovi, hotely mají rodinné pokoje a apartmány zařízené na míru pro rodiny s dětmi.
Lyžařská střediska nabízí dětem do 6 let lyžování zdarma a vymýšlí pro ně nejrůznější atrakce, aby jejich lyžařké začátky byly co nejzábavnější.
Rakouské Alpy jsou naší nejbližší alpskou destinací, je zde stálá záruka sněhu a na výběr ze stovek kilometrů širokých sjezdovek v dechberoucích alpských panaromatech.

Nejlepší rodinné lyžování v rakouských Alpách

Salcbursko

V rozumné dojezdové vzdálenosti z ČR, se stálou zárukou sněhu až do Velikonoc, 760km perfektně upravených sjezdovek všech stupnů náročnosti. To vše najdete v největším lyžařském areálu Salcburska – Ski Amadé.
Ve Ski Amadé najdete celkem 25 lyžařských středisek, pro rodiny s nejmenšími lyžaři jsou vhodnější střediska s mírnějšími svahy poblíž horského masívu Dachstein – Filzmoos a Radstadt.

FILZMOOS

Díky volným mírným svahům a malebnému půvabu horského masivu Dachstein je ski areál Filmoos ideálním místem pro lyžařské začátečníky.
Skiareál leží uprostřed oblasti Ski Amadé a nabízí lyžařům celkem 20km širokých sjezdovek mezi horami Roßbrand na jihu a na severu pak Großberg.
Sjezdovky skiareálu Filzmoos nabízí jednoduché terény pro začátečníky, najdete zde ale i dostatek červených sjezdovek a také ty nejnáročnější černé.
Pro dětské začátečníky  a jejich první krůčky na lyžích je zde přímo ve Filzmoos lyžařská školka s vlastním vlekem, malé lyžaře zde můžete předat zkušeným lyžařským instruktorům a věnovat se nerušenému sjíždění alpských sjezdovek.
U lanovek se navíc vůbec nečeká, svůj lyžařský zážitek si tak můžete naplno vychutnat v klidu a bez front.

RADSTADT

Také lyžařské středisko Radstadt patří do oblasti Ski Amadé, největší lyžařskou oblast Rakouska.
Ze severu je lemováno horským masivem Dachsteinu a z jihu pak dvoutisícovými Radstatskými Taurami.
Samotný skiareál se nachází mezi obcemi Radstad a Altenmark.
Nevelký lyžařský areál Radstadt nabízí svým návštěvníkům celkem 17km perfektně upravených sjezdovek s osmi lyžařskými vleky či lanovkami.
Nejmenší lyžaři se zde mohou těšit na dětský lyžařský areál, najdete zde také jednu z nejdelších sáňkařských drah v Salcbursku.

Zdroj: Shutterstock Autor: nikolpetr

Tyrolsko

Zillertal

Necelou hodinu jízdy od lyžařské metropole Innsbrucku leží lyžařská oblast Zillertal pyšnící se okolo 500 km sjezdovek a celoročně otevřeným areálem na ledovci Hinterlux.
Díky nadmořské výšce cca 2000 m n. m. je zde stálá záruka sněhu, pro děti zde nechybí  lyžařská škola, dětský park, snowpark, sáňkařská dráha nebo ledová bruslařská plocha.
V Zillertalu čeká pořádná porce lyžařských zážitků jak pro zkušené lyžařské matadory, tak pro nejmenší lyžaře a začátečníky.

Kitzbühel

Bývá považován za kolébku lyžování a bezesporu patří mezi nejvýznamnější lyžařské oblasti rakouských Alp. Svým návštěvníkům nabízí 188km sjezdovek a celkem 49 lanovek a vleků, které vás dopraví až do výšky 2000 m n.m..
V oblasti Kitzbühel – Kirchberg je pro děti a lyžařské začátečníky připravený cvičný vlek, který je zcela zdarma.
Nedaleko se nachází I dětský park Kinderlad, kde si děti mohou užít spoustu zábavy. Generace teenagerů a mladých rebelů zase potěší vybavený funpark Snowboard Arena. Pro vyznavače freeride jízdy se ve středisku nachází také sjezdy hlubokýcm sněhem.
Ubytování přímo ve městečku Kitzbühel bývá díky své atraktivitě v dražší cenové hladině, sousední Kirchberg nabízí širokou škálu cenově dostupnějšího ubytování.

Zdroj: Shutterstock Autor: gorillaimages

Ubytování Rakouské Alpy:

Mapa

 

 

 

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button