Kam v RakouskuSalzburg

Alpy – víkendové lyžování

Vydejte se na krátký výlet za sněhem a užijte si víkend strávený lyžováním v Alpách.

Rakouské Alpy se těší u lyžařů všeobecné oblibě. Důvody jsou nasnadě – vzhledem ke své geografické poloze jsou pro Čechy dostupnou oblastí na lyžování se stálou zárukou sněhu. Milovníci zimních sportů tak mohou strávit na alpském svahu i jen pár hodin či víkend a užít si lyžování, které v českých horách nezažijí. Na víkendové lyžování v Alpách se nejvíce využívají snadno dosažitelná lyžařská střediska oblasti Solné komory – Salzkammergut. Nejznámější lyžařskou oblastí je zde oblast Ski Amadé složenou z mnoha lyžařských center, těmi nejznámějšími jsou pak Kaprun – Zell am See , kde se lyžuje celoročně na ledovci. Další známou lyžařskou oblastí Solné komory je Dachstein, kde se nachází slavný Kitzbühel.
Lyžařská střediska mají dokonalou infrastrukturu, sjezdovky patří mezi nejkvalitnější v Evropě a dostupnost po dálnici z Česka je záležitostí pár hodin.

Mittersill – Kitzbühel

Malebné alpské městečko Mittersill je vyhledávaným střediskem k zimní dovolené v Rakousku. V jeho okolí se nachází celkem 6 lyžařských středisek, městem jezdí v pravidelných intervalech skibusy, které lyžaře dopravují k vybrané sjezdovce.
Doprava skibusem bývá zahrnuta už v ceně lyžařské pernamentky. Kromě sjezdového lyžování si můžete v Mittersillu užít i lyžování na běžkách, bruslení, sáňkování nebo vykoupat se v místním krytém bazénu.

Alpy, lyžování alpy, víkendové lyžování v alpách
Zdroj: Shutterstock Autor: Bennian

Jedním z lyžařských středisek v okolí Mittersillu je známý a lyžaři vyhledávaný Kitzbühel.
Nachází se 8 km od Mittersillu a dopravit se sem můžete právě skibusem nebo lanovkou Panoramabahn, jejíž začátek se nachází v městečku Hollersbach.

Lyžařské středisko Zillertal Arena leží  západně od Mittersilu, propojuje střediska Gerlos-Hönigsleiten a Hochkrimml-Gerlosplatte.
Východně od Mittersillu si můžete užít alpské lyžování ve střediscích Kaprun – Zell am See, Ski Arena Wildkogel, kde najdete nejdelší sáňkařskou dráhu na světě dlouhou 14km nebo v ledovcovém středisku Weissee.

Ve všech uvedených střediscích je možné lyžovat na jediný skipass – Salzburg Super Ski Card.
Pokud plánujete lyžovat pouze v jedné vybrané oblasti, každá z nich pak má svůj vlastní skipass.

Skipass Kitzbühel
Platí na všechny vleky lyžařského střediska Kitzbühel, na skibus mezi Mittersillem a obcemi Hollersbach, Pass Thurn, Aschau, Jochber, Aurach a Kitzbühel.

Skipass Wildkogel
Platí na všechny vleky lyžařského střediska Wildkogel, na skibuss mezi Mittersillem a obcemi Wald, Neukircher, Bramberg a Hollersbach.

Skipass Wildkogel + Zillertal Arena
Platí na všechny vleky lyžařského střediska Wildkogel středisky v Zillertal Arena a na skibus propojující obce v těchto oblastech.

Tipy na ubytování v Mittersill:

Penziony Lizlhof, Vordergugg, Apartment Steger, Ferienhaus Schwab, Alpine Ski & Sport Apartment Ludvig, Gästehaus Biobauernhof Brennsteinhof

HotelyLandhotel Gut Sonnberghof, Hotel Schloss Mittersill, Alphotel Mittersill, Sporthotel Kogler, Hotel Wieser

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button