Kam v RakouskuSalzburg

Alpy – víkendové lyžování

Vydejte se na krátký výlet za sněhem a užijte si víkend strávený lyžováním v Alpách.

Rakouské Alpy se těší u lyžařů všeobecné oblibě.
Důvody jsou nasnadě – vzhledem ke své geografické poloze jsou pro Čechy dostupnou oblastí na lyžování se stálou zárukou sněhu.
Milovníci zimních sportů tak mohou strávit na alpském svahu i jen pár hodin či víkend a užít si lyžování, které v českých horách nezažijí.
Na víkendové lyžování v Alpách se nejvíce využívají snadno dosažitelná lyžařská střediska oblasti Solné komory – Salzkammergut.
Nejznámější lyžařskou oblastí je zde oblast Ski Amadé složenou z mnoha lyžařských center, těmi nejznámějšími jsou pak Kaprun – Zell am See, kde se lyžuje celoročně na ledovci.
Další známou lyžařskou oblastí Solné komory je Dachstein, kde se nachází slavný Kitzbühel.
Lyžařská střediska mají dokonalou infrastrukturu, sjezdovky patří mezi nejkvalitnější v Evropě a dostupnost po dálnici z Česka je záležitostí pár hodin.

Mittersill – Kitzbühel 

Malebné alpské městečko Mittersill je vyhledávaným střediskem k zimní dovolené v Rakousku.
V jeho okolí se nachází celkem 6 lyžařských středisek, městem jezdí v pravidelných intervalech skibusy, které lyžaře dopravují k vybrané sjezdovce.
Doprava skibusem bývá zahrnuta už v ceně lyžařské pernamentky.
Kromě sjezdového lyžování si můžete v Mittersillu užít i lyžování na běžkách, bruslení, sáňkování nebo vykoupat se v místním krytém bazénu.

Alpy, lyžování alpy, víkendové lyžování v alpách
Zdroj: Shutterstock Autor: Bennian

Jedním z lyžařských středisek v okolí Mittersillu je známý a lyžaři vyhledávaný Kitzbühel.
Nachází se 8 km od Mittersillu a dopravit se sem můžete právě skibusem nebo lanovkou Panoramabahn, jejíž začátek se nachází v městečku Hollersbach.

Lyžařské středisko Zillertal Arena leží  západně od Mittersilu, propojuje střediska Gerlos-Hönigsleiten a Hochkrimml-Gerlosplatte.
Východně od Mittersillu si můžete užít alpské lyžování ve střediscích Kaprun – Zell am See, Ski Arena Wildkogel, kde najdete nejdelší sáňkařskou dráhu na světě dlouhou 14km nebo v ledovcovém středisku Weissee.

Ve všech uvedených střediscích je možné lyžovat na jediný skipass – Salzburg Super Ski Card.
Pokud plánujete lyžovat pouze v jedné vybrané oblasti, každá z nich pak má svůj vlastní skipass.

Skipass Kitzbühel
Platí na všechny vleky lyžařského střediska Kitzbühel, na skibus mezi Mittersillem a obcemi Hollersbach, Pass Thurn, Aschau, Jochber, Aurach a Kitzbühel.

Skipass Wildkogel
Platí na všechny vleky lyžařského střediska Wildkogel, na skibuss mezi Mittersillem a obcemi Wald, Neukircher, Bramberg a Hollersbach.

Skipass Wildkogel + Zillertal Arena
Platí na všechny vleky lyžařského střediska Wildkogel středisky v Zillertal Arena a na skibus propojující obce v těchto oblastech.

Tipy na ubytování v Mittersill:

Penziony Lizlhof, Vordergugg, Apartment Steger, Ferienhaus Schwab, Alpine Ski & Sport Apartment Ludvig, Gästehaus Biobauernhof Brennsteinhof

HotelyLandhotel Gut Sonnberghof, Hotel Schloss Mittersill, Alphotel Mittersill, Sporthotel Kogler, Hotel Wieser

Štítky
Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button
Close