BurgelandKam v Rakousku

Burgenlandsko – Bad Sauerbrunn

Správná výživa a životospráva jsou důležitými aspekty, pokud se jedná o zdraví a prevenci. Zdravotní poradci z Bad Sauerbrunn vám pomohou lépe a zdravěji žít. Začněte dnes ve zdravějším životě!

Projíždíte-li krajinou v okrese Mattersburg, neměli byste minout lázeňské místo Bad Sauerbrunn s léčivou vodou. V roce 1800 kníže Paul Esterházy nechal pramen vody v tomto místě zkontrolovat a byla nalezena velmi účinná minerální voda podobná Selterwasserovi. Kníže dostal povolení k prodeji pod jménem „Pöttschinger Sauerbrunn“.

Během vrtání komunitního pramene v novém lázeňském parku v roce 1967 byla nalezena artesiální acidifikace v hloubce 86 m, která má kapacitu více než 300 l/min vysoce kvalitní léčivé vody. Tato voda pochází ze starých krystalických skal Rosalie o teplotě 13,9 ° C a je jedním z nejbohatších zdrojů hořčíku v Rakousku.

Tradiční léčba (pitná kúra) Bad Sauerbrunner pomáhá na:
degenerativní nemoci muskuloskeletálního systému
funkční kardiovaskulární onemocnění
onemocnění ledvin a močových cest, prostaty
metabolické poruchy, diabetes mellitus, onemocnění srdce a cév

Léčba v Bad Sauerbrunn znamená nalézt životní rovnováhu, pozitivní náhled na život a poznat své silné stránky. Zaměstnanci lázeňského komplexu se snaží pečlivě diagnostikovat a vytvořit individuální zdravotní program pro každého návštěvníka lázní.

Termální pramen v Bad Sauerbrunnu

V roce 1997 bylo provedeno vrtání pro nalezení horkého pramene, které bylo úspěšné a byla nalezena léčebná voda s teplotou 40 stupňů C. Termální voda poskytuje základ pro projekt „GesundheitsZentrum“. Podle současné analýzy má voda kvalitní léčivou vodu a používá se k různým terapiím ve zdravotním středisku.

Jaké léčebné metody můžete využít v resortu Bad Sauerbrunn? Kromě léčebné terapie pitnou kúrou se zde můžete věnovat následujícím aktivitám:

  • rehabilitace
  • alternativní léčebné metody
  • prevence a udržování zdraví
  •  wellness a krása
  •  vodoléčba
  •  cvičení
  •  zdraví a správná výživa

Otevírací doba celého komplexu Bad Sauerbrunn je od pondělí do neděle v době 9.00 – 22.00, cena za pitnou kúru je 0,25 EUR za litr, od 30 litrů/litr: 0,20 EUR.

Mapa volného ubytování v okolí:


Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button