BurgelandKam v Rakousku

Burgenlandsko – Hrad Lockenhaus

Hrad Lockenhaus se nachází v rakouském okrese Oberpullendorf ve stejnojmenném městě. V Lockenhausu stojí za navštívení hudební festival Kammermusikfest, který se koná každoročně ve velkolepém barokním kostele a působivé středověké pevnosti Hradu Lockenhaus. Můžete porovnat zdejší hudební festival s českými festivaly.

Hrad Lockenhaus

Zdroj: Shutterstock Autor: Olesya SOL

Na úpatí hory Geschriebenstein, uprostřed malebné idylické oblasti centrálního Burgenlandu leží trhové město Lockenhaus.Již v roce 1200 je první zdokumentovaná zmínka o komunitě Leuka. Trhové město Lockenhaus je obklopeno zalesněnou krajinou pohoří Günser, bylo založeno v roce 1492, a spojuje bouřlivou historii s množstvím kultury a tradice. K zachování této jedinečné malebné krásy byla oblast vyhlášena v roce 1996 v přeshraničním dialogu Rakousko-maďarským přírodním parkem Geschriebenstein-Irottkö.

Pět oblastí obce (Lockenhaus, sklárny, Hammerteich, Hochstrass a Langeck) nabízí pro návštěvníky atmosférickou pěší turistiku, jízdu na koni a poutní trasy, vodní park a krásné Burgsee. Můžete navštívit rytířské hry Modellfug a Bogenschützenbewerbe.

Již více než tři desetiletí byl Lockenhaus pevností umění a výtvarného umění. Každoročně se na začátku léta shromažďuje světová komorní hudba v Lockenhausu již více než deset let. Základním principem Lockenhausu je: vychutnávat si hudbu a setkat se s přáteli.

Klubový život má vysokou prioritu ve velké komunitě Lockenhaus. Kluby se vždy významně podílely na společenském a kulturním životě v této oblasti.

Zdroj: Shutterstock Autor: fritz16

Mapa ubytování Burgeland:


Booking.com

Oficiální webové stránky hradu Lockenhaus.

Burgenlandsko je nejvýchodnější a nejmenší rakouskou spolkovou zemí.
Zajímavostí je, že Burgenlandy původně patřily Maďarsku (od 17. stol.), ale připadly Rakousku na konci 1.světové války, přičemž hlavní město Ödenburg (Sopron) zůstalo maďarské. Tato rakouská část trpěla celou dobu problémy v komunikaci a kolektivní identitě.
Burgenland je převážně německy hovořícím regionem, maďarsky mluvících obyvatel jsou zde pouze méně než 3% z celkové populace.
Hlavním městem Burgenlandu je provinční město Eisenstadt.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button