BurgelandKam v RakouskuLetní dovolená v Rakousku

Illmitz – rekreační středisko u Neziderského jezera

Illmitz - jedním slovem ráj na zemi. Nespoutaná příroda u jezera v národním rakouském parku. Jen si představte relax, túry i jízdu na kolech, koupání v jezeře. To není jenom snová záležitost, můžete se do těchto končin vydat třeba už zítra.

Illmitz se nachází na východním břehu Neziderského jezera (Neusiedler See), v srdci národního parku Neusiedler See – Seewinkel ve východní části Rakouska.

Rok od roku je stále oblíbenější destinací turistů, milovníků přírody i sportovců. Ale výletníci sem míří také i za kulturou, lahodným vínem a kulinářskými zážitky. Illmitz am See má co nabídnout a pobyt zde je pro každého balzám na duši!

Zdroj: Shutterstock Autor: Sasenki

                                                                                                                                      

Národní park Neusiedler See – Seewinkel

Zdroj: Shutterstock Autor: Sasenki

Národní park Neusiedler See-Seewinkel je jednou z nejdůležitějších ptačích útočišť v Evropě. Své příbytky zde má více než 300 druhů ptáků v rozsáhlé oblasti rákosů, luk a bažinatých oblastí.

Národní park byl založen v roce 1993 a každý rok přitahuje tisíce návštěvníků s hustou sítí stezek a optimální infrastrukturou. Ptáci a volně žijící zvířata mohou být pozorováni pohodlně z jednoho stanoviště.

Informační centrum Národního parku v Illmitzu je otevřeno po celý rok. Je to kontaktní místo pro návštěvníky, kteří mají zájem o přírodu, ale jedná se také o výstavní a event centrum. Exkurze, výstavy nebo přednášky jsou zde pořádány velmi často.

Pannonian Bird Experience

Od roku 2010 se každoročně v nejlepším čase roku – v době jarní migrace v dubnu – uskutečňuje pannonská BirdExperience. Jedná se o třídenní zážitek zaměřený na pozorování ptáků – vše, co potřebujete pro tuto akci, najdete zde k zapůjčení: kamery s příslušenstvím, funkční oblečení i identifikační knihy.

Této události předchází devítidenní podpůrný program s exkurzemi, workshopy a přednáškami, který začíná již před víkendem a návštěva pannonského BirdExperience je poté nezapomenutelným zážitkem!

Panonská příroda Burgenlandu

Šest přírodních parků Burgenlandu a Národního parku Neusiedler See – Seewinkel poskytuje fantastickou kulisu pro objevování celého spektra panonské fauny a flóry.

V roce 2001 byla oblast Neusiedler See kolem největšího stepního jezera ve střední Evropě vyhlášena za světové dědictví UNESCO, což je jeden z 850 světových kulturních a přírodních památek.

Tato oblast pokrývá rakouskou a maďarskou stranu celkovou rozlohu přibližně 747 km². Unikátní přeshraniční národní park Neusiedler See-Seewinkel, přírodní park Neusiedler See Leithagebirge – mezinárodní nálezy RAMSAR, oblast NATURA 2000 a biosférická rezervace – louky Ruster Hügelland a Leitha patří k této jedinečné přírodní krajině kolem jezera Neusiedl.

Zábava pro celou rodinu a hlavně pro nadšené cyklisty

Pro rodiny a milovníky vody nabízí Illmitz čisté potěšení z koupání. Rozsáhlá pláž má velký trávník se dvěma dětskými hřišti, 2 kurty na plážový volejbal a spoustou rekreačních příležitostí.

Přímo u pláže je také malý idylický přístav, ve kterém se vyrábějí jízdní kola. (www.schifffahrt-gangl.at) Pláž se nachází přímo na cyklistické stezce B 10.

Tipy:

Zábava a hry – tato oblast nabízí širokou škálu her a sportů.
Kulinářské potěšení – malá sbírka místní gastronomie nabízí osvěžující nápoje, panonské pokrmy z místní produkce, pizzu a oblíbené občerstvení. Chutné variace zmrzliny osvěží vaši návštěvu.
Projížďka na lodi – K událostem plovoucího jeviště vede loď z přístavu Illmitz. Denně objevujte hraniční oblast a plovoucí jeviště Mörbisch na hodinové exkurzi.

VÍNO A KULINÁŘSKÉ ZÁŽÍTKY V ILLMITZU

llmitz jí kulinářsky.

Restaurátoři z Illmitz žijí uprostřed jednoho z nejdůležitějších národních parků ve střední Evropě. Blízkost k přírodě a pozitivní přístup k přírodním regionálním produktům jsou zřetelně patrné při výběru potravin. Zelenina pochází přímo z rakouské zeleninové zahrady a poskytuje potraviny bohaté na vitamíny se zaručenou přirozenou pečetí kvality. Ovce a stáda skotu na pastvinách poskytují základ pro místní kulinářskou kuchyni. Zdravá zvěř a ryby z nedalekého jezera Neusiedl jsou na jídelníčcích místních restaurací.

Víno ze srdce národního parku

Klima u jezera Neusiedl je ideální pro zdejší odrůdy hroznů. Národní park Neusiedler See-Seewinkel také přispívá k vytváření jedinečného prostředí. Neporušená příroda, dlouhé panonské dny a sluneční svitu zaručují špičková vína z Illmitzu každý rok. Jemné koření s lehkou, ovocnou kyselinkou – tak můžete popsat Pinot Blanc a Welschriesling. Zweigelt a Blaufränkisch jsou zde preferované odrůdy.

Vzhledem k jezeru, barvám a jedinečnému klimatu kolem Illmitzu dokážou místní téměř každý rok kultivovat nejjemnější, ušlechtilé a sladké víno. Vzhledem ke speciálním faktorům umístění a dovednostem a péči tamějších vinařů se Illmitz stal mezinárodně uznávanou destinací pro výrobu jedinečných vín.

Vinařské zkušenosti v Illmitzu

Zdroj: Shutterstock Autor: Sasenki

Na mnoha akcích od pozdního března do poloviny listopadu si mohou milovníci vína v Illmitzu vychutnat tento výjimečný nápoj. Prvním akcí je jistě „jarní procházka v Illmitz“. Od 6. do 8. dubna a od 13. do 15. dubna vinaři otevírají své sklepy a zvou výletníky na ochutnávky. Mnozí restaurátoři nabízejí mnoho lahůdek z oblasti národního parku. Další známou akcí je tradiční Martiniloben od 2. do 5. + 9. – 11. listopadu, která láká stále více milovníků vína na Illmitz. Vinaři opět otevřou své dveře a vyzývají vás k vínu a lahůdkám. Tradiční martini zázvor a husí polévka jsou zde tradičně podávány.

SPORTOVNÍ AKTIVITY V ILLMITZU

Illmitz – ráj pro sportovce a milovníky přírody

Přírodní krajina kolem Illmitzu je nejlépe dosažitelná na kole, ale také na koni, v kočáru nebo pěšky. Koupání se zábavou zaručuje pláž Illmitzer s velkou rekreační zónou a dětským hřištěm. Ve větrných dnech se námořníci a surfaři baví na krásném břehu Illmitzer a poskytují ideální příležitost pro fotografování.

Cyklistika mezi barvami, osly a čistou přírodou

Illmitz je oblíbenou turistickou destinací pro cyklisty a pěší turisty. Přes 500 kilometrů dobře značených cyklostezek a turistických stezek v regionu. Zkušenější cyklisté ocení cyklistické nádraží, možnosti pronájmu jízdních kol a perfektní spojení s hodinovými cyklistickými trajekty. Nejkrásnější cyklostezky jsou v Rakousku u jezera Neusiedl. 🙂

Běh a pěší turistika v národním parku

Procházka, pěší túra nebo sportovní procházka v národním parku jsou jistě horkými tipy. V jarním období se zde objevuje nespočetné množství ptáků. Zvířata se pasou v útulné stepní krajině a vy procházíte v jejich blízkosti a užíváte si naprosto úchvatných okamžiků v divoké přírodě. Pozor! Je třeba brát na vědomí zákazové značky, které chrání životní prostředí zvířat a především ukazují návštěvníkům cestu.

Jízda na koni

Zvláštní zážitek určitě navodí jízda na koni. Panonská rozlehlá krajina a pocit nekonečné svobody jsou nejlepším zážitkem při jízdě s průvodcem.

Illmitz je bez diskuze jedním z nejkrásnějších míst v panonské přírodě v Rakousku, toto místo musíte vidět! Takové množství aktivit, kterým se můžete věnovat zde nenajdete na žádném jiném místě.

Dovolená v Illmitzu je zárukou pohodově stráveného času v přírodě, který vás nabije pozitivní energií na mnoho měsíců.

Mapa ubytování Illmitz:


Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button