Neusiedl am See
Hrabě z Manderscheid-Blankenheim chtěl na vrchu postavit připomínku na původní Kalvárii v Jeruzalémě a nechal zde zbudovat sedm křížů s kaplí na samém kopci.Později (v 19. století) bylo přidáno dalších 7 křížů. Kaple se do současné doby nedochovala, pouze její zbytky.
Kalvarienberg je jedním z přírodních parků, najdete zde kopce pokryté vápnitými travními loukami, které slouží jako pastviny. Dominantním keřem je zde jalovec.
ZAJÍMAVOST
V období Velikonoc zde probíhají poutní průvody z vesnice až na kopec se zastávkami u jednotlivých křížů (některé byly vyrobeny z červeného pískovce), kterých je zde celkem 14.
Nacházíte-li se v okrese Neusiedl am See, tak cyklovýlet na kopec Kalvarienberg bude pro vás jedinečným zážitkem, protože historie vzniku tohoto místa je velmi netradiční a okolní příroda vás okouzlí natolik, že se vám nebude chtít z tohoto místa v čisté přírodě odjíždět.
O Burgelandu
Burgenlandsko je nejvýchodnější a nejmenší rakouskou spolkovou zemí. Zajímavostí je, že Burgenlandy původně patřily Maďarsku (od 17. stol.), ale připadly Rakousku na konci 1.světové války, přičemž hlavní město Ödenburg (Sopron) zůstalo maďarské. Tato rakouská část trpěla celou dobu problémy v komunikaci a kolektivní identitě.
Burgenland je převážně německy hovořícím regionem, maďarsky mluvících obyvatel jsou zde pouze méně než 3% z celkové populace. Hlavním městem Burgenlandu je provinční město Eisenstadt.
K rakouskému území patří také část hraničního NEUSIEDLER SEE, tedy Neziderského jezera (hranice s Maďarskem). Okolí Neziderského jezera je turistickým rájem, doporučuji tuto oblast navštívit. V této severní rovinaté části blízko jezera se mohou návštěvníci věnovat turistice, vyjížďkám na kolech i obchůzkám na vinicích. Zajímavostí je, že za nejníže položený bod Rakouska ( 115 m n.m.) je právě považováno Neziderské jezero, které je součástí Panonské pánve nacházející se na východě Rakouska. Horské oblasti jsou hustě zalesněny, návštěvníci mohou v jedněch z nejkrásnějších míst v Rakousku spatřit ohroženou faunu (svišti, kamzíci, kozorožci, orli skalní) i flóru několika vegetačních pásů (bílé krokusy, lilie, protěže, hořce, koniklece).
V souvislosti s ochranou krajiny je možno konstatovat, že téměř 24 % plochy Rakouska podléhá ochraně přírody. Pro nadšené obdivovatele přírody se naskýtá možnost navštívit největší evropský národní park nalézající se v Rakousku – Hohe Tauern.