Dolní RakouskoKam v Rakousku

Jeskyně Die Allander Tropfsteinhöhle

Máte rádi adrenalin, dobrodružné výpravy a objevování nových zážitků? Tak tím pravým pro vás bude zavítat do jeskynního komplexu Die Allander Tropfstenhöhle v okrese Baden.

Allanderova klenutá jeskyně leží ve výšce 476 m na Buchbergu a byla prohlášena za přírodní památku. Byla otevřena na základě průkopnického práva z Klosterneuburgu v roce 1928 jako jeskyně. Známí vědci a speleologové zde prováděli svůj výzkum.

Jeskyně Allander je dlouhá 70 m a hluboká 12 m. Chodby jsou vysoké až 12 metrů. Tato jeskyně má ze všech jeskyní pod Vídeňským lesem zdaleka nejbohatší krápníkovou výzdobu. K dispozici jsou všechny typy krápníků stejně jako pozůstatky kostních zbytků medvědů hnědých.

Kořeny nadzemních rostlin procházejí kamennými klouby jeskynního stropu. Blízkost povrchu podporuje bohatý podzemní život, existují zde jeskynní kobylky, motýli, jeskynní pavouci a další zvířata. Buchberg byl osídlen již od pravěku. Výkopy odhalily předměty z paroží, kostí, kamene a jílu, stejně jako některé z bronzu a železa.

Při vstupu budete přivítáni v allanderské krápníkové jeskyni moderním osvětlovacím systémem a multimediálními komponenty. Objevte opět v letošním roce zcela nové stránky jeskyně a nechte na sebe působit multimediální dojmy.

Nezapomenutelný zážitek pro děti od 4 let, mladistvé i dospělé. Vstup do jeskyně je povolen pouze s průvodcem. Prohlídky s průvodcem jsou k dispozici pro skupiny od 10 osob mimo otevírací dobu v pracovní dny po předchozí domluvě – kontaktujte servisní číslo +43 (0) 660 6735108 nebo e.leonhardsberger@gmx.at a theo@reder.eu. Děti musí být schopné chodit nezávisle a bezpečně, děti v přenosných zařízeních nemají vstup do jeskyně povolen. Psi nemohou do jeskyně také vstupovat.

Zdroj: Shutterstock Autor: Jukka Palm

Možná budete přemýšlet, jak se do jeskyně správně obléci. Průvodci doporučují vzít si na sebe robustní boty a v případě potřeby také svetr, vestu nebo sako!

Při příjezdu k jeskyni budete řešit parkování aut nebo kol v případě cyklistů. Nicméně toto nemusíte řešit. Velké parkoviště se nachází na konci Buchberggasse, přístupné přes hlavní silnici nebo Groisbacher Straße. Z parkoviště do vchodu do jeskyně vám to zabere asi 10 minut pěšky – prohlídka jeskyně trvá 45 minut. Celkový čas potřebný k návštěvě jeskyně: 1,5 hodiny.

Klasická otevírací doba pro návštěvu jeskyně je:

1. dubna – 31. října – otevřeno v sobotu, neděli a svátky v době 10.00 – 17.00
1. červenec – 31. srpen – každý den včetně víkendů a svátků v době 13.00 – 17.00.
Sezonní startovní jeskyně (Allander Dripstone Cave) je otevřena od 13. dubna do 31. října.

Vstupné činí:

Dospělí: 8,00 €
Děti do 15 let: 5,00 €

Jeskyně jsou to pravé pro všechny, kteří chtějí objevovat nové podzemní zážitky a připomenout si obdobné jeskyně v naší republice jako jsou v Moravském krasu či Koněpruské jeskyně.

Štítky
Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button
Close