Dolní RakouskoKam v Rakousku

Dolní Rakousy – Eugenvilla

Při návštěvě Eugenvilly na vás dýchne atmosféra dávných časů, ve kterých byla tato jedinečná budova postavena a v současné době je krásně revitalizována.

Pokud jste ještě nikdy neslyšeli o Eugenville, tak se pojďte dozvědět pár zajímavostí o této vyhlášené budově mezi turisty a cestovateli po celém světě. Při vaší další návštěvě Vídně se můžete zajet podívat také na toto místo.

Eugenvilla se nachází na na Weilburgstraße 103-105 v Badenu nedaleko Vídně. Její stavba byla naplánována a zrealizována arcivévodou Wilhelmem, který bydlel na blízkém Weilburgu. Plánoval si vystavět vlastní letní sídlo na úpatí Kleiner Lindkogel. Vila byla architektonicky navržena Franzem von Neumannem jako lovecký zámeček. Postavena v letech 1883-1886 pod vedením vídeňského architekta a kameníka Paula Wasserburgera. Zajímavá je však skutečnost, že své jméno získala vila po arcivévodovi Eugenovi, synovci zemřelého arcivévody, který tuto vilu zdědil.

Eugenvillu můžete navštívit při své cestě kolem na další místa v blízkosti Vídně, určitě stojí za zhlédnutí. Jedná se o zvláštní objekt. Po architektonické stránce přestavuje Eugenvilla skvost, kde se snoubí mnoho významných architektonických prvků. Eugenvilla je dvoupatrová hlavní budova na svazích s věží, otevřenými lodžiemi na jihovýchodě, bohatě dekorovanými zdmi, můžete zde spatřit valbové klenby a bohatě zdobené štukové stropy včetně vikýřových oken. V přízemí se nachází rozsáhlé stáje s širokými dřevěnými kazetovými stropy a technickými místnostmi, v horním patře jsou bývalé oficiální apartmány. Celá oblast obklopující vilu je doplněna o okolní plot se vstupním portálem na východ (vynikající novobarokní kovaný portál ze železa s korunou a písmenem „W“ představující počáteční písmeno jména stavitele).

O Dolním Rakousku

Ačkoliv patří Dolní Rakousy neboli Niederösterreich pravděpodobně k nejméně prozkoumaným
rakouským spolkovým zemím, mají toho mnoho co nabídnout.

Možná jste nevěděli, že Dolní Rakousko se může pochlubit největším množstvím významných zámků
a hradů v Rakousku. Pokud se zajímáte o historii nebo kulturní památky, tato spolková země bude
pro vás to pravé.

Neváhejte a vydejte se za krásami Dolního Rakouska, které jsou nezapomenutelným zážitkem pro
každého cestovatele.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button