Dolní RakouskoKam v Rakousku

Dolní Rakousy – Hauervinothek

Pokud máte kladný vztah k vínu, tak vás určitě Hauervinothek nezklame, je to jedna z nejlepších vinoték v okolí Vídně. Využijte šance zavítat do světa vinařství a kvalitních vín z Dolního Rakouska.

Vinařství v Rakousku

Rakouské vinařství má historickou tradici, první vinice zde založili už římští legionáři.
Největší vinařskou oblastí v Rakousku je region Dolní Rakousko, kde najdete i Hauervinothek.

Hauervinothek je v Rakousku velmi známý pojem. Kdo by zde neznal prvotřídní vinotéku nabízející mnoho dalších služeb pro nadšené obdivovatele a degustátory vín.

Hauervinothek se nachází v prostorách bývalého kláštera Heiligenkreuzerhof (také Leopoldshof) opatství Heiligenkreuz na Brusattiplatz 2 v Badenu ve stejném okrese Dolního Rakouska. Budova byla postavena ve 12. století a z historického pohledu je velmi významnou stavbou v Dolním Rakousku.

Je až neskutečné, že Badener Hauervinothek nabízí svým návštěvníkům degustace asi 100 jemných bádenských vín z 16 různých vinařských rakouských podniků.

Další atrakcí pro nadšence vín jsou komentované ochutnávky v Hauervinothek, a to každý druhý a čtvrtý čtvrtek v daném měsíci od 19.00 hod. za poplatek € 11, – na osobu. Pro 5 a více osob je zapotřebí provést rezervaci na telefonním čísle 02252/45640.

A pokud vám nestačila tato nabídka, tak vězte, že Badener Hauervinothek pořádá také vinařské výlety dlouhé asi 1,5 hodiny.Pokud máte zájem, tak se můžete jednoho z nich zúčastnit.

Pořádány jsou každý čtvrtý čtvrtek (květen až srpen), každý čtvrtek (září a říjen), pouze za dobrého počasí a jsou doporučeny robustní boty.

Cena € 6, – za osobu (od 3 osob), pro držitele VIP karty 1x zdarma

Místo konání: 15.00 hod., Touristinformation, Brusattiplatz 3, možnost rezervace v den výletu do 13.00 hodin na telefonním čísle 02252 22600-600.

Kromě výše zmíněných nabídkových akcí Hauervinothek také pořádá návštěvu vinic s ochutnávkou vína a/nebo občerstvení na vinici.

Zdroj: Shutterstock Autor: Richard Semik

 

Další vinařské zážitky si můžete dopřát třeba ve Weinort Gols.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button