Dolní RakouskoKam v Rakousku

Dolní Rakousy – Město Rust

Rust je okouzlujícím městečkem s jedinečným kouzlem. Je zde dlouhá historie vinařství a procházka po městě vás zavede do historického centra, kde se nachází budovy památkově chráněné. Rust je nejmenší správní obvod s pouhými 1 900 obyvateli a nejmenším statutárním městem v Rakousku.

Doporučit můžeme procházku malebnými městy Rust, Krems či hlavní město Sankt Pölten a ochutnávku nejlepších červených vín vyprodukovaných v Rakousku.

Zdroj: Shutterstock Autor: Leonid Andronov
Zdroj: Shutterstock Autor: travelpeter

Pro všechny milovníky vína je ve městě Rust možnost zúčastnit se seminářů v rámci Weinakademie Österreich, vychutnat si kvalitní vína a zúčastnit se mnohých hostin. Rust je však znám nejen díky svým kvalitním vínům. Je to také jako město čápů, kteří jsou k vidění na břehu jezera Neusiedler, kde městečko Rust leží.

Zajímavou skutečností je také fakt, že město Rust bylo zařazeno do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a získalo cenu nejkrásnější město. Mezinárodní kytarový festival Rust se od roku 1999 koná každoročně a má také skvělou mezinárodní reputaci.
Rust je jistě příhodným místem pro trávení vaší odpočinkové dovolené.

 

 

Ačkoliv patří Dolní Rakousy neboli Niederösterreich pravděpodobně k nejméně prozkoumaným rakouským spolkovým zemím, mají toho mnoho co nabídnout.
V této spolkové zemi žije asi 1,5 milionu obyvatel a hlavní město je Sankt Pölten.

 Možná jste nevěděli, že Dolní Rakousko se může pochlubit největším množstvím významných zámků a hradů v Rakousku. Pokud se zajímáte o historii nebo kulturní památky, tato spolková země bude pro vás to pravé. Doporučujeme navštívit mohutnou zříceninu hradu Aggstein, pohraniční pevnost a muzeum Maxmiliána Mexického Hardegg, hrady Liechtenstein v Maria Erzensdorfu nebo Rappottenstein, bývalý vodní zámek Rohraus s hraběcí harrachovskou obrazovou galerií nebo hrad Höhenburg v Seebensteinu.
Určitě byste měli zavítat do nejkrásnějšího renesančního zámku v Rakousku Schallaburgu nebo na další zámky Artstetten (muzeum arcivévody Františka Ferdinanda), Eckartsau (fresky D. Grana), Luberegg v Emmersdorfu (bývalá letní rezidence císaře Františka I.), Kirchstetten (J. Fischer von Erlach), Loosdorf (největší rakouské muzeum cínových figurek), Marchegg (lovecké, africké muzeum), Mayerling (zastřelení habsburského korunního prince Rudolfa), Riegersburg (nejvýznamnější dolnorakouský barokní zámek) nebo Rosenburg (pořádání rytířských turnajů, předvádění letů dravých ptáků).
Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button