Dolní RakouskoKam v Rakousku

Dolní Rakousy – MostBirnHaus

MostBirnHaus je jedinečným místem, které můžete navštívit v Mostviertelu ("Most Quarter") v okrese Amstetten. Buďte připraveni na objevování zajímavých faktů o hruškách a jedinečné Pears Mosts. Rozmanité interaktivní zastávky v rámci výstavy ukazují vše, co potřebujete vědět o hruškách, moštu a regionální kultuře, které mladí i starší návštěvníci mají rádi. Stálou výstavou je zde "Život hrušky".

Zdroj: Shutterstock Autor: Christian Jung

Poté na vás v BestBirnHaus „Spezerei“ čekají ty nejlépe vyrobené nejvýznamnější výrobky Mostviertelu. Neváhejte se účastnit většiny ochutnávek – je nabízen největší sortiment moštů v Rakousku! Během výpravy uvnitř MostBirnHaus se dozvíte všechno o životě hrušky, od narození v moři bílých květů až po jemné aroma, které se v konečné podobě rozprostírá v elegantním skleněném poháru. Po úvodním filmu projděte různé místnosti a vyzkoušejte své štěstí na dvou interaktivních herních stanicích. Podnikněte návštěvu domu Godmother’s a po skončení filmu se opět ocitnete v oblasti Spezerei, kde můžete ochutnat všechny druhy různých produktů, od odrůd moštů po rozličné typy exotických nápojů až po sýry a slaniny – vše od Mostviertelu. Doba trvání celé exkurze je přibližně 45 minut.

Mošt – jedinečný nápoj

Místní mošty jsou v Evropě jedinečné. Všechny ostatní oblasti produkující ovoce na kontinentu mají tendenci k poměrně kyselým jablečným nápojům z jablek. V Mostviertelu se upřednostňují mírné, ovocné nápoje vyrobené z hrušek. Turistická trasa Moststraße je dobrým místem k vychutnání moštů. Možná vás bude zajímat, že Moststrasse je 200 kilometrů dlouhá mostová silnice (nazvaná „Moststrasse“ v Německu). Každý, kdo projížděl po této silnici okolní krajinou, vypráví s potěšením o scenérii a úctyhodných řadách stromů hrušní, které se v této oblasti nachází. Tento název byl přejat touto rakouskou oblastí, protože tento region Mostviertel se také specializuje na hrušky a vše s nimi související.

Zjistěte zde širokou škálu regionálních produktů (nabídka online je mnohem menší než místní): shop.mostbirnhaus.at

V MostbirnHaus mohou návštěvníci věnovat svůj volný čas mnoha aktivitám:

MostBirnHaus Pearworld

Zde, v centru Dolního Rakouska Moststraße, nabízí MostBirnHaus ideální exkurzní destinace pro rodiny. Z multimediální výstavy přes velké hřiště do domu God’n je možno zažít mnoho atrakcí pro mladé i staré. V BestBirnHaus Spezerei najdete nejlépe oceněné jablečné víno z nejlepších producentů moštů v Mostviertelu, které si můžete vychutnat kdykoli. Prohlédněte si největší výběr jablek v Rakousku!

Interaktivní výstava „Birnenleben“

Život hrušky, od květiny až po hotový výrobek, je zaměřen na interaktivní výstavu „Birnenleben“. Ale také život s hruškou jako figurínou regionu je zde přiblížen návštěvníkům zábavným a zajímavým způsobem.

MostBirnHaus Spezerei

V MostBirnHaus Spezerei je možno pohovořit s nejrozmanitějšími osobami podílejícími se na výrobě moštu. Regionální výrobci nejen hledají platformu pro uvádění svých výrobků na trh, ale také se účastní živé výměny zkušeností. Pro zajištění vysoké kvality a nepřetržitého vývoje jsou uváděny na trh pouze testované zboží a služby. Tento druh pohání inovativní lihoviny a pyšně umisťuje své výrobky přímo na polici. Je to místo, kde se můžete ponořit do světa potěšení z jablečné hrušky, dále k rojům do Mostbaronenu, Heurigenu, hostitelům, hotelů atd.

Zdroj: Shutterstock Autor: tetiana_u

V domě Boha (God’n)

V Mostviertelu hráli lidé boží (kmotři) tradičně důležitou roli v rodinném životě. Stáli u pokřtěné osoby v mnoha důležitých otázkách a pečlivě na pokřtěné dítě dohlíželi. Na pozvání God’ntag byli přivítáni přátelé a příbuzní a byly podávány vždy jen speciální pokrmy, jablečné víno a vyprávěly se speciální příběhy. Také v MostBirnHaus je nyní God’n: Vyzývá návštěvníky společenského God’ntag v jejich malém domě, který je nyní zapojen do dobrodružné výstavy. Stejně jako v dřívější době se na stůl podává vydatné pečené vepřové maso s přílohami včetně jablečného moštu a nápojů z hrušek.

Pokud vás zaujala tato nabídka trávení volného času, můžete zavítat do MostBirnHausu v pracovní dny, a to:
16. března – 5. listopadu:
Březen, duben: út-ne: 10-17 hod
Květen – listopad: út-ne: 9-17 hod
6. listopadu – 16. prosince: so-ne: 10:00 – 17:00.

Skupiny mohou na vyžádání zavítat do MostBirnHausu také mimo otevírací dobu. Vstupenky stojí pro dospělé 8,80 €, děti (6-14 let) 4,00 € a skupiny 8,20 €, prohlídka s průvodcem (od 15 osob), doba trvání cca 1 hod., € 2,90. Detailnější informace je možno obdržet na adrese www.mostbirnhaus.at.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button