Dolní RakouskoKam v Rakousku

Dolní Rakousy – Přírodní lázně Amstetten

Naturbad Amstetten nabízí něco pro každého. Ať už jste sportovní nadšenci, dobrodružné povahy nebo hledáte relaxaci - zde je každý návštěvník spokojen. Velké, průhledné skleněné plochy vnitřního bazénu nabízejí krásný výhled a vodní plochy jsou k dispozici také v letních měsících. Pokud se chcete cítit blízko k přírodě, vychutnat si teplo slunce v chladném zimním dni a snít o příštím létě v přírodní lázni, tak tyto lázně jsou tím pravým pro vás.

Přírodní lázně Amstetten

Cestujete-li s celou rodinou Dolním Rakouskem, určitě musíte zavítat do zdejšího zážitkového bazénu. V tomto dobrodružném bazénu s různými zátokami, mosty a schodištěm vás čeká zcela nový rozměr koupání. Koupání pro celou rodinu na 240 m² vody.

Relaxujte v oáze pohody nebo si zajděte na výpravu do krajiny navržené dle tematických oblastí. Nechte se hýčkat masážními tryskami nebo zkuste 40m dlouhý super slide. V 30 cm mělkém brouzdališti s hydrogelem a mini tobogánem i ty nejmladší děti neztrácejí nohy a rodiče mohou sledovat zábavu svých milovaných z příjemného posezení nebo ležení u bazénu. Plavci vytrvalostní dokončí svůj tréninkový program ve 25 x 10 metrů dlouhém bazénu.

Přemýšleli jste o strávení nějakého volného času v sauně? Slovo “sauna” pochází z finštiny a znamená “pokoj ze dřeva”. Návštěvník může strávit čas v parní lázni, biosauně (bylinné sauně), finské sauně v interiéru a ve vnějších prostorách v zahradní sauně s upraveným trávníkem pro opalování. Pohodlná lehátka a odpočívadla, velkorysé sprchy a klimatizace doplní návštěvu sauny velkým komfortem. Naturbad Amstetten nabízí pro své hosty 3 finské sauny (na saunu cca 20 osob).

Finská sauna představuje jednu z nejtradičnějších forem pocení. Teplota místnosti se pohybuje mezi 80 – 95 stupni a relativně nízká vlhkost je 6 až 15%. Uklidňující účinek na dýchací soustavu v tomto ohni má infuze mentolu nebo eukalyptu.

Bylinná sauna neboli biosauna je jemná verze finské sauny. Teplota v místnosti je mezi 40 – 60 stupni. Péče a chlazení se provádí střídavě. Parní lázeň je charakteristická vlhkým teplem se 100% vlhkostí a příjemnou teplotou od 42 do 48 stupňů. Krásný odpočinkový čas můžete strávit také v saunové zahradě. Sluneční světlo je pozitivní energie a je k dispozici v jednom ze 4 solárií.

V soláriu se můžete bezproblémově opálit a dodat tělu vitamín D, a to v přírodní koupeli Amstetten solária typu Mega Sun 48020 Ultra Power. Odborníci obsluhující solárium jsou certifikovaní konzultanti pro opalování a poskytují také informace o druhu použití opalovacího zařízení.

Jako finální kúru můžete využít relaxační masáž pro celé tělo nebo část těla. Kromě masáže můžete využít také preventivní cvičení Heigl & Partner, pokud chcete uvolnit svaly, udržet tělo v kondici a zdravé nebo jen relaxovat a cítit se dobře. Také v rámci preventivního cvičení je s Bernardem Heiglem k dispozici zkušený masér. Další informace týkající se preventivního programu můžete získat na internetových stránkách.

Mezi další aktivity, které mohou provozovat v Naturbad Amstetten nejen dospělí, ale také děti, patří:

Mermaid Plavání

V přírodním bazénu se nabízí dětem možnost realizovat sen mořské panny a ponořit se do “podvodního světa”. Pokud můžete plavat a potápět a máte alespoň osm let, Beate Simhofer vás ráda naučí správný styl plavání v kostýmu mořské panny.

Účastníci musí mít alespoň osm let a je nezbytné, aby uměli dobře plavat a potápět se. Informace a registrace probíhá na následující adrese: Beate Simhofer, tel. 0664/73 87 16 52, www.meerjungfrauenkurs.jimdo.com. K dispozici jsou také ploutve.

Aqua Fitness

Kondiční a koordinační školení pro muže a ženy. Vedoucí: Margit Angermayer, trenér tělesné výchovy. Zájemci mohou navštěvovat Aqua Jogging nebo Aquarobic – koordinační trénink. Školení se koná v úterý a ve čtvrtek (kromě svátků a školních prázdnin). Doba trvání tréninku je cca 50 minut. Unkonstenbeitrag (kromě vstupného) € 2,00 za jednotku. K dispozici je výcvikové vybavení.

Narozeninové party

Děti mohou oslavit narozeniny s přáteli v Naturbad Amstetten, pokud jim je 6 – 12 let. Denní vstup (bez sauny) pro 6 dětí a školitele, je rezervovaný stůl v restauraci v přírodním koupališti, je nabízeno dětské menu podle vašeho výběru pro každé dítě, antialergický nápoj (0,5 l) pro každé dítě a porce zmrzliny pro každé dítě. Cena narozeninového balíčku je € 80,00. Rezervace: 07472 / 601-573 (jeden týden předem). Akce narozeninová party je realizována ve spolupráci s provozovatelem restaurací PATZALT v Naturbad Amstetten.

Baby plavání

Plavecký a triatlonový klub RATS Amstetten nabízí lekce plavání pro děti v Naturbad Amstetten. Informace a registrace na internetových stránkách.

Plavání

Plavecký a triatlon klub RATS Amstetten nabízí kurzy Plavání pro děti (začátečníci, pokročilí), kurzy pro dospělé a dětskou výuku plavání v přírodní lázni Naturbad Amstetten. Další informace a registrace zde.

Záchranné plavání

Výcvik plavčíků provádí rakouská vodní záchrana (ÖWR). Pro okres Amstetten je zodpovědný vedoucí úseku Waidhofen/Ybbs. Kontakt: Arnold Wagner, tel. 0676/885 11 127

Kurzy potápění Sporttauchclub Amstetten (STCA)

Pravidelně nabízeny kurzy potápění podle pokynů Světové asociace CMAS.

Po krásně strávených chvílích u bazénu, v sauně nebo při relaxační masáži si mohou návštěvníci vychutnat lahodné pokrmy v Naturbad restaurant. Atmosféra přírodní lázně tedy pokračuje do gastronomie a dělá vodní zábavu kompletní. Restaurace nabízí svým labužníkům lahodné občerstvení a čerstvé saláty z bufetu.

Přírodní lázně Amstetten nabízí rozmanitý počet aktivit ke strávení příjemného dne naplněného relaxací.

Ubytování přírodní lázně Amstetten:


Booking.com

Štítky
Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button
Close