Dolní RakouskoKam v Rakousku

Dolní Rakousy – Oldtimermuseum Ardagger

Návštěva muzea motocyklů Oldtimermuseum Ardagger v okrese Amstetten v Dolních Rakousích je tím pravým pro nadšence automobilů a motocyklů.

Motocykly a dokumenty týkající se historie motocyklů se zde začaly na přelomu století shromažďovat a pořádá se zde také živá show.

Zajímavostí je, že všechny vystavené motocykly jsou v provozu a stále se používají! Velkým lákadlem zdejšího muzea je realizace Oldtimer bleších trhů, které se konají téměř měsíčně a je na nich možno zakoupit nejrůznější části motocyklů a doplňků.

Oldtimerverein Stift Ardagger je pobočkou Oldtimerverein Blindenmarkt, jejímž předsedou je Ferdinand Jandl.

Máte-li zájem navštívit motocyklové muzeum Oldtimermuseum Ardagger, můžete tak učinit v následující otevírací době:
1. května až 30. září
Sobota: 13:00 – 18:00
Neděle a svátky: 9:00 – 18:00
Skupiny dle předchozí domluvy

Detailnější informace týkající se vystavovaných exponátů vám rádi sdělí na telefonních číslech +43 (7479) 7433, +43 (7479) 6565 nebo na emailu: oldtimermuseum@mostgalerie.at. Prohlídka tohoto muzea s jedinečnými muzejními unikáty vám osvětlí nejenom historii motocyklů, všechny vyráběné typy motocyklů, ale budete mít také možnost si některý z motocyklů vyzkoušet.

Další možnosti vyžití

Cestujete-li s celou rodinou, určitě musíte zavítat do zdejšího zážitkového bazénu. V tomto dobrodružném bazénu s různými zátokami, mosty a schodištěm vás čeká zcela nový rozměr koupání. Koupání pro celou rodinu na 240 m² vody.

Relaxujte v oáze pohody nebo si zajděte na výpravu do krajiny navržené dle tematických oblastí. Nechte se hýčkat masážními tryskami nebo zkuste 40m dlouhý super slide. V 30 cm mělkém brouzdališti s hydrogelem a mini tobogánem i ty nejmladší děti neztrácejí nohy a rodiče mohou sledovat zábavu svých milovaných z příjemného posezení nebo ležení u bazénu. Plavci vytrvalostní dokončí svůj tréninkový program ve 25 x 10 metrů dlouhém bazénu.

Finská sauna představuje jednu z nejtradičnějších forem pocení. Teplota místnosti se pohybuje mezi 80 – 95 stupni a relativně nízká vlhkost je 6 až 15%. Uklidňující účinek na dýchací soustavu v tomto ohni má infuze mentolu nebo eukalyptu.

Bylinná sauna neboli biosauna je jemná verze finské sauny. Teplota v místnosti je mezi 40 – 60 stupni. Péče a chlazení se provádí střídavě. Parní lázeň je charakteristická vlhkým teplem se 100% vlhkostí a příjemnou teplotou od 42 do 48 stupňů. Krásný odpočinkový čas můžete strávit také v saunové zahradě. Sluneční světlo je pozitivní energie a je k dispozici v jednom ze 4 solárií.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button