Dolní RakouskoKam v Rakousku

Dolní Rakousy – Semmering

Pokud chcete nalézt místa, která jsou daleko od cestovního ruchu, tak není nic lepšího než návštěva horských lázeňských rezortů Semmering a Ybbstal, která se nacházejí na jižní hranici se Štýrskem.

Neváhejte a vydejte se za krásami Dolních Rakous, které jsou nezapomenutelným zážitkem pro každého cestovatele.

Semmering se nachází na hranici Dolního Rakouska a Štýrska v nadmořské výšce 950 m.n..

Pokud jedete do Semmeringu, ponoříte se naprosto do jiného světa. V 19. a 20. století objevila vídeňská společnost možnost navštěvovat nedaleké letovisko Semmering pro provozování letních i zimních aktivit. Nerušený klid a odpočinek si také můžete dopřát v kouzelných severních zemědělských oblastech Weinviertel a Waldviertel.

Místo je aktuálně hodně známé pro existenci železnice Semmering, která byla započata již v roce 1854. Při cestování touto železnicí bylo možno se do Semmeringu dostat z Vídně za pouhých 80 minut. Cesta vlakem podél strmých skalních stěn, přes úchvatné viadukty a galerie v divoké romantické scenérii byla velkolepým zážitkem.

Semmering byl již v minulosti určen jako cíl turistů, už v imperiální době byl znám jako oblíbená rekreační oblast. Také mnoho proslulých umělců zde nalezlo své útočiště, zde jejich inspirace získala nový impuls.

Semmering je v současné době místo imponující elegantními vilkami a krásnou krajinnou kulisou. Od přelomu století je Semmering znám také jako zimní sportovní oblast. Letní, zimní, kulturní i lázeňská turistika má pro město velký ekonomický význam.

Na své si přijdou i milovníci cyklistiky, vyhlášený Bikepark se sítí cyklotras v celkové délce 200km nabízí zábavu neohroženým cyklistům vyznávajícím sjezd a freeride, ale i pohodové cyklostezky pro cyklisty všeho věku a celé rodiny.
Golfisté zde mají k dispozici nejstarší rakouské golfové hřiště s panoramatickými výhledy na Alpy.

Železnice Semmering

Horský úsek železnice Seemering je společně s oblastmi Schneeberg a Rax oblíbeným prázdninovým regionem a v zimě je populární pro své běžkařské tratě. Oblast se nachází přibližně 90 km od Vídně.

Na převýšení skoro 500m se nachází 15 tunelů a několik patrových viaduktů.
Od roku 1998 je zapsána na seznam památek UNESCO a postupně se stala tak i vyhledávanou turistickou atrakcí.

Mapa ubytování Semmering:Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button