Dolní RakouskoKam v Rakousku

Dolní Rakousy – Zámek Ulmerfeld

Zámek Ulmerfeld se nachází v Ulmefeld-Hausmening-Neufurthu v okrese Amstetten v Dolních Rakousích.

První zmínka o zámku pochází z roku 995, kdy král Ota III. předává zámek do rukou biskupa z Freisingu v Bavorsku. V roce 1189 získalo opatství Frising všechny držené statky včetně vinohradů od císaře Fridricha I. V roce 1321 nechal biskup Konrad III. vystavět nové budovy zámku jako správního sídla celého opatství Freisingu. V letech 1808 – 1823 je zámek ve státní správě. V roce 1965 se zámek stává památkově chráněnou budovou. V roce 1975 zámek zakoupilo město Amstetten a započala realizace restaurátorských prací. V současné době hrad slouží jako základna hudebního spolku města a mládežnická noclehárna. Jsou zde umístěny také obecní byty.

V zámecké věži můžete navštívit historickou sbírku zbraní známého zbrojního velitele Amstettnera Ernsta Urschitze, která byla v průběhu 35 let průběžně doplňována. Sbírka obsahuje více než 400 různých zbraní, od zbraní Keltů a Hallstattské kultury až po období 19. století. Hlavním záměrem sbírky zbraní je předání znalosti řemesel a uměleckých schopností návštěvníkům.

Velmi často se zde konají koncerty, divadelní představení a filmové festivaly, a to převážně v letních měsících. Vizuální umění je prezentováno v 1. a 2. patře zámku.

Vstupné není požadováno, vstup je zdarma. Fotografování je povoleno.

Otevírací doba: od Velikonoc do 26. října.

Schlossmuseum Ulmerfeld je galerií a místem setkání mezi historií a výtvarným uměním. Místní, regionální i ekonomické a socio-historické představení historických aspektů regionu je doplněno díly velmi známých umělců. Speciální výstavy probíhají v západním křídle zámku.

Jakým atrakcím se zde můžete věnovat? Určitě nezapomeňte zavítat na 23 m vysokou věž s panoramatickým výhledem na Mostviertel. Gotická kaple ze 14. století se zvláště významnými nástěnnými malbami vás nepochybně také nadchne včetně prohlídky rytířského sálu a biskupského pokoje s původním dřevěným stropem. Konají se zde i koncerty, divadla, přednášky, četby, výstavy a kabaretní představení, semináře, setkání, firemní večírky, oslavy narozenin a další společenské akce.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button