2. 3. 2023

  Alpy – Lyžování s dětmi

  Pokud zvažujete zimní dovolenou s dětmi, Rakousko je opravdovým lyžařským rájem pro rodiny s dětmi.…
  1. 12. 2022

  Vánoční trhy ve Vídni

  Vánoční trhy ve Vídni svou pověstí a věhlasem každoročně lákají k adventní návštěvě návštěvníky z celé Evropy.…
  25. 2. 2022

  Zážitková dovolená s dětmi Zell am See – Kaprun

  Rekreační oblast Zell am See – Kaprun patří k nejvyhledávanějším destinacím pro dovolenou v Rakousku.…
  21. 8. 2021

  Horský vrchol Hochwurzen

  Hochwurzen je jedním ze čtyř horských vrcholů, které tvoří populární alpský ski areál Schladming ve…
  12. 8. 2021

  Golf v Rakousku

  Kouzlo golfu si každoročně podmaní více a více nových hráčů a golf se tak stává…
  24. 7. 2021

  Bad Gastein

  Malebné lázeňské město Bad Gastein se nachází v Salzburském regionu v údolí Gastein uprostřed národního…
  14. 7. 2021

  Potápění v Rakousku

  Rakouská jezera patří k přírodním skvostům. Kříšťálově čistá voda, dobrá viditelnost, množství ryb, možnost provádět…
  9. 7. 2021

  Nejkrásnější rakouská jezera

  Je to až k neuvěření.  Na území Rakouska se nachází celkem okolo dvou tisíc jezer. Jezera obklopuje nádherná panenská příroda, kvalita vody dosahuje úrovně pitné vody a barva, ta je křišťálově průhledná. Tyto úchvatné přírodní scenérie doplňuje dokonalé zázemí kvalitních služeb, od ubytování, přes příznačnou rakouskou pohostinnost v restauracích a šencích až po pestré sportovní vyžití v okolí. Vyrazit můžete na cyklovýlet na některé z tisíců kilometrů značených cyklostezek, na pěší procházku malebnou krajinou, adrenalinoví příznivci mohou zdolat některou z ferrat nebo využít pestrou nabídku vodních sportů. Dovolená v Rakousku u jezera je vždy výbornou volbou, nezáleží zda sem vyrazíte na rodinnou dovolenou nebo s partou přátel na prodloužený víkend. Rakousko osloví každého a každý si zde najde to svoje. A strávit pár dní v parném létě u rakouského jezera, užít si chladivou křišťálově čistou vodu, to ocení opravdu každý. Kam vyrazit do Rakouska na dovolenou k jezeru? Pojďme si představit 7 nejkrásnějších rakouských jezer, která stojí za vidění. Nejkrásnější rakouská…
  30. 6. 2021

  Lanový most Highline179

  Od listopadu 2014 můžete navštívit v Rakousku světový uníkát –  nejdelší visutý most pro pěší…
  21. 6. 2021

  Halštatské jezero – Hallstätter See

  Půvabné horské jezero Hallstätter See je ledovcového původu, na jeho břehu najdete romantickou ikonu všech turistů…
  14. 6. 2021

  Vzhůru na hrad

  Tak jako k létu patří voda a koupání, tak patří k prázdninám výlety a poznávání.…
  9. 6. 2021

  Letní dovolená v Alpách

  Stačí pár hodiny jízdy a ocitnete se v jiném světě. Ohromující vrcholy Alp, nádherná křišťálově…

  Průvodce Rakouskem - ubytování v Rakousku, kam v Rakousku, práce v Rakousku, ....

  Rakousko je vnitrozemským státem ležícím ve výhodné poloze na trase ze střední Evropy na jihovýchod. Rakousko zabírá plochu 83 849 km2 a žije zde nižší počet obyvatel než v České republice, asi 8 milionů, z čehož přibližně přes 1,5 milionu připadá na samotnou Vídeň.

  Rakousko je rozmanitá a nádherná země plná přírodních i historických krás. Můžeme tu najít majestátní hory, alpské louky, jezera, historická města, tajemné kláštery, zámky i hrady, památky zapsané na seznamu světového kulturního dědictví.

  Vyjma úrodných údolí v blízkosti Dunaje, východní a jihovýchodní oblasti, která sousedí s Moravou a velkou maďarskou plání, téměř tři čtvrtiny země jsou hornaté, průměrně 915 m n. m. Dvě třetiny země pokrývají hory východních Alp, zbytek je starodávná žulová hmota Českého masivu.

  Rakousko je z velké části pokryto lesem a loukami. Východní část tvoří kulturní step a zasahují sem výběžky Panonské nížiny a rozkládá se zde také největší rakouské jezero, a to Neziderské jezero (Neusiedler See). Na severovýchodě Rakouska se nachází Vídeňská pánev (Wiener Becken). Mezi chráněná území patří také rakouská část Šumavy. Nejmladším rakouským národním parkem je Thayatal v Podyjí. Na území Vysokých Taur se rozprostírá největší národní park ve střední Evropě – Hohe Tauern.

  ”Více”

  Rozdělení Rakouska

  Rakousko neboli Rakouská republika (Republik Österreich) je federativní republikou skládající se z devíti spolkových zemí Bundesländer (Vídeň, Dolní Rakousy, Horní Rakousy, Burgenlandsko, Štýrsko, Korutany, Salzbursko, Tyrolsko, Vorarlbersko). Každá spolková země má svou vlastní vládu a i parlament. Hlavním městem Rakouska je Vídeň, která je skvostem mezi evropskými hlavními městy.

  Rakousko jako jedna z důležitých středoevropských zemí je členem mnoha světových organizací. Od roku 1995 se Rakousko stalo členem Evropské Unie a je také jedním ze zakládajících členů Evropské hospodářské a měnové unie. Vídeň se stala sídlem organizací OSN a organizace OPEC, tj. Organizace zemí vyvážejících ropu, IAEA (Agentura pro mezinárodní atomovou energii), UNIDO (Organizace spojených národů pro průmyslový rozvoj).

  ”Méně”

  Back to top button