Kam v RakouskuLetní dovolená v RakouskuRegionySalzburg

Pevnost Hohensalzburg

Salzbursko nabízí návštěvníkům dobrou směsici městského i alpského života. Hudba je hlavním tématem v této spolkové země, která je rodištěm jednoho z největších hudebních géniů Wolfganga Amadea Mozarta. Nicméně tento region má mnohem více k nabídnutí potenciálním cestovatelům. 

salcburk, salzburg, mozart, Hohensalzburg
Zdroj: Shutterstock Autor: canadastock

Salzburg jako Mozartovo rodiště hostí každoročně Salzburg Festival v letním období proslulý vážnou hudbou a divadlem. Salzburg je nazýván barokním klenotem. Jih Salzburgu lemuje údolí Salzach, které nabízí dramatický, hornatý terén s historickými městy Hallein a Werfen. 

Pro lyžování a zimní dovolenou v Rakousku musíte zavítat do středisek na jihu, a to St Johann v Pongau, Badgastein, Saalbach-Hinterglemm a Zell am See – Kaprun. Pro příznivce vysokohorské pěší turistiky jsou jedinečným zážitkem Krimmlerovy vodopády v národním parku Hohe Taurn. Výšlap je velmi náročný, ale tento nezapomenutelná zkušenost stojí za námahu.

Horolezectví v Rakousku se můžete věnovat v oblasti Grossglockner Hochalpenstrasse, kdy šplháte za ohromujících výhledů na ledovec Pasterze nebo jedete na kole, v autě či autobusem podél působivé horské silnice.  
Co byste neměli vynechat při prozkoumávání této spolkové země? Věřte, že úchvatná podívaná se vám naskytne v světově největších krasových jeskyních Eisriesenwelt, které jsou dechberoucí a nápaditě osvětlené a pokud se vám naskytne možnost dostat se do těchto míst s expedicí, tak tyto jeskyně byste neměli nechat bez povšimnutí.
Za zmínku stojí také smějící se vodní fontány v Hellbrunnu, které se nachází v přilehlých zahradách z 18. století a určitě se budou líbit vašim dětem, protože je nenechají bez úsměvu na tváři.

Pevnost Hohensalzburg  – ikona města Salzburg. Sídlo, které je viditelné z dálky a je nezaměnitelnou součástí světově proslulé salzburské siluety. Bylo postaveno v 11. století a jedná se o rozsáhlý komplex historických staveb svého druhu na světě. Během staletí byla oceňována hlavně strategická poloha této pevnosti na severním okraji Alp.

Proč zavítat do Mozartova Salzburgu a zajít na úchvatné hradby pevnosti Hohensalzburg? Jedná se o jeden z největších existujících hradů v Evropě z 11. století, jehož impozantní struktura je pozoruhodným příkladem bývalé touhy po reprezentaci a autoritářsko-politické demonstrace moci knížecích arcibiskupů. Cílem pevnosti bylo chránit knížectví a arcibiskupy před útoky. Pevnost ve skutečnosti nikdy neprokázala svou obrannou funkci. Většinu času, kníže i arcibiskupové žili v Residenz zu Salzburg, městském paláci v centru starého města. 

salcburk, salzburg, Hohensalzburg
Zdroj: Shutterstock Autor: Aron Brand

ZAJÍMAVOSTI

Představte si, že pevnost Hohensalzburg nebyla 1000 let poražena.
Pevnost Hohensalzburg byla postavena ve třech etapách výstavby.
Knížecí pokoje Hohensalzburgu jsou jedněmi z posledních pozůstatků gotické světové architektury.

PRO RODINY S DĚTMI

Pevnost Hohensalzburg je nejen historickou památkou, ale nabízí také vzrušující zážitky pro rodiny s dětmi: od narozenin dětí až po dětský prázdninový program. Pozor: Přístup k pevnosti s kočárky je omezen!

Dětský audioprůvodce

Děti mají svůj vlastní způsob učení a objevování. Proto v pevnosti Hohensalzburg vyvinuli nové audioprůvodce, které jsou přizpůsobeny potřebám dětí. Tito zvukoví průvodci pro děti jsou v současné době k dispozici v němčině, angličtině a italštině. Zájemci si je mohou vyzvednout na infocentru u vchodu do interiérů.

Narozeninové slavnosti dětí

Chcete, aby vaše děti prožily nezapomenutelné odpoledne? Tak v tom případě musíte uspořádat narozeninovou slavnost pro děti v pevnosti Hohensalzbur Na narozeninovou oslavu dětí v pevnosti Hohensalzburg se dítě slavící narozeniny a jeho přátelé scházejí ve městě Salzburg, hned za katedrálou. Nejdříve musí být pevnost dobyta, pak děti prozkoumají skrytá zákoutí pevnosti. Ve staré pekárně čeká čerstvě upečený chléb v Burghofu. Na narozeninovou oslavu dětí v pevnosti Hohensalzburg jsou k dispozici různá denní témata. Pro zábavu se v průběhu programu pořádají dovednostní hry. Děti si také mohou prohlédnout scény ze starých legend nebo si obléci barevné kostýmy bývalých šlechticů. No řekněte – nezní to fantasticky? Narozeninová slavnost dětí trvá přibližně 2,5 hodiny a je třeba se registrovat u Dr. Siegrida Schmidta (+43 (0) 662/831645 nebo +43 (0) 699/11323003, siegrid.schmidt@sbg.ac.at).

PRÁZDNINOVÝ PROGRAM PRO DĚTI

Unikátní zážitky mohou děti zažít na pevnosti v červenci a srpnu. O prázdninách se v pevnosti Hohensalzburg konají vzrušující speciální programy pro děti. Místo setkání je ve 14:00 v dolní stanici pevnostní železnice. Program pro dovolenou trvá dvě hodiny a stojí 4 € na dítě a za špatného počasí jsou ještě dodatečné náklady na lanovku. Registrace se provádí přes Dr. Siegrida Schmidta (+43 (0) 662/831645 nebo +43 (0) 699/11323003, siegrid.schmidt@sbg.ac.at).

INDIVIDUÁLNÍ NAVRHOVANÉ CESTY PRO SKUPINY

Objevte pevnost Hohensalzburg! Ať už zde chcete pořádat narozeniny nebo firemní akce, prohlídky jsou zaměřeny na skupiny 10 a více lidí, kteří se chtějí ponořit do fascinujícího světa pevnosti Hohensalzburg. Rezervace jsou realizovány prostřednictvím rezervačního online formuláře na webových stránkách pevnosti Hohensalzburg.

MUZEUM PEDAGOGIKY V PEVNOSTI PRO ŠKOLY

Zkušenosti z historie z první ruky? Ano, pevnost Hohensalzburg nabízí školním třídám i dětským a mládežnickým skupinám příležitost zažít historii zblízka. Namísto historických dat se zvídavá nová generace učí vzrušujícím a zajímavým detailům ze života arcibiskupů a historie pevnosti v průběhu vzdělávací nabídky. Dále na webové stránce pevnosti najdete muzejní vzdělávací program ke stažení.

Mapa volného ubytování v okolí:Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button