BurgelandKam v Rakousku

Hrad Forchtenstein

Věřte nebo nevěřte, ale mohutný Hrad Forchtenstein je jednou z nejvýznamnějších památek Burgenlandu, nacházející se na úpatí Rosaliengebirge. Stojí na dolomitové skále a je dominantou tohoto místa. Hrad Forchtenstein (Melinda Esterhazyplatz 1, 7212 Forchtenstein) je jižně od Mattersburgu nad údolím Wulka v okrese Mattersburg. Vybudován byl ve 14. století, roku 1622 přešel do vlastnictví rodu Esterházy. Knížecí rod Esterházy stále vlastní nejenom tento hrad, ale také  Zámek Eisenstadt. 

Zajímavost: Hrad Forchtenstein nese přezdívku „Trezor Esterházyů“ – jsou tam ukryty cennosti, které byly válečnou kořistí.  

Na hradě dnes najdete tři výstavní expozice k prohlédnutí, prostorné funkční místnosti a oblíbenou restauraci. Výstavní koncept je založen na devíti stálých výstavách. Další střídavé výroční výstavy poskytují hlubší pohled na rozsah a rozmanitost bohaté kolekce tohoto hradu nebo ukazují na úspěšnou spolupráci s dalšími sbírkami v Rakousku či celém světě.

Zdroj: Shutterstock Autor: Jana Kollarova

Tipy

Vstup na Forchtenstein můžete mít zcela zdarma s Vienna Pass.
Všechny výstavy múžete navštívit s jednou vstupenkou – Esterhazy Ticket Complete.
Esterházy Kids – speciální programy a výstavy pro školáky (oslava narozenin, rodinné zájezdy). Hrad je pro děti zábavnou destinací. Díky vzdělávacím a didakticky připraveným programům v hradním komplexu a jedinečným nabídkám je na hradě pro každého něco!
Dětský festival  „Fortress Fantastic“ – úžasná zábava pro vaše děti, na které nesmí chybět!
Hrad Forchtenstein je obzvláště oblíbený pro svatby – naprosto ideální prostředí. 
Adventní trh – koná se pravidelně o prvním adventním víkendu, hojně navštěvovaná událost, která každoročně přiláká mnoho hostů z Rakouska, ale především ze zahranicí.

Otevírací doba:

  1. duben – 4. listopad

otevřeno denně od 10:00 do 18:00 hodin

poslední prohlídka v 17 hodin

Prohlídky hradu v zimním období se konají od pátku do neděle v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin

Více info: Hrad Forchtenstein

Zdroj: Shutterstock Autor: pamuk

Mapa volného ubytování v okolí:


Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button