Letní dovolená v RakouskuŠtýrsko

Štýrsko – město Frohnleiten

Město Frohnleiten má turistům co nabídnout.
Milovníkům hradů a zámků nelze nedoporučit návštěvu Hradu Pfannberg nebo Rabenstein. Druhý zmíněný nabízí kromě historického ohlédnutí do dějin země také fantastický výhled na údolí Murtal a kdysi sloužil jako bariéra a stezka na staré silnici mezi městy Graz a Bruck an der Mur.

Zejména stojí za to vidět dva nádherné pokoje ze 17. století a pozdně středověké nádvoří. Hrad byl rekonstruován a nachází se v něm moderní, atmosférické místo pro večírky a oslavy všeho druhu. Pokud s přáteli nevíte, na jaký večírek zavítat, tak se zkuste podívat na Burg Rabenstein, kde najdete aktuální informace o pořádaných slavnostech.  

Zdroj: Shutterstock Autor: Lunghammer

Máte-li více času na strávení v tomto městě, doporučujeme Historickou prohlídku městem
Více než 700 let staré město má v centru mnoho zajímavostí, které jsou podrobně popsány informačními tabulemi. V mnoha budovách ožívá bohatá historie tohoto města.

Zveme vás k prohlídce historicky nejzajímavějších budov a náměstí.
Jedná se o mariánský sloup, Leobnertor, bývalý okresní soud, obranné zdi, radnici, Kurhaus, Rumpel Maier Memorial, Lidový dům Park, Kostel svaté Kateřiny či poutní Kostel sv. Jiří (posvátná stavba z 10. století – jeden z nejstarších kostelů ve Štýrsku.
Dokonce i císařovna Marie Terezie uskutečnila v 18. století několik poutí do tohoto kostela, je možno zde spatřit velkolepá roucha císařovny. 

Divadlo Frohnleiten  se hraje ve Frohnleitenu v létě. Představení na hlavním náměstí ve Frohnleitenu mají dlouhou tradici a jsou vždy velmi populární. Užijte si teplé letní večery a ponořte se do světa divadla

Sport a volný čas – Park Frohnleiten

Letní zábava zaručena!
Koupání, fotbal, plážový volejbal, bruslení, stolní tenis a mnoho dalšího. O fyzickou pohodu se postarají v restauraci „1st Floor“- prostorná slunečná terasa vás zve k relaxaci.
Celý objekt je vybaven pro tělesně postižené!

V roce 2005 byla dobrodružné lázni udělena štajerská lázeňská pečeť kvality provincie Štýrsko.
Informace o Sportovním a rekreačním parku Frohnleiten získáte zde.

Zimní stadion Frohnleiten

Je ledovou a víceúčelovou halou v zábavním parku nabízející spoustu příležitostí v oblasti „sportů a akcí“ v oblasti Graz. Můžete soutěžit v nejrychlejším týmovém sportu na světě v ledním hokeji, vykouzlit elegantní skoky a zvraty na zrcadlově hladkém ledu během bruslení nebo ukázat koncentraci a instinkty na Stocksportu.
To vše mohou zažít hosté ledových sportů na zimním stadionu.
A po sportu mohou sportovci i diváci jít rovnou do 1. patra Frohnleiten pro zahřívací nápoj a chutné občerstvení.

Nejen v zimě láká kluziště atraktivními sportovními nabídkami. V létě je například víceúčelová hala k dispozici každý rok jako místo největšího turnaje juda v Rakousku. Kulturní a business akce jsou možné kdykoliv díky modernímu vybavení a dokonalé geografické poloze.
Celý areál je bezbariérový.

Sportovní hala Frohnleiten

Nachází se nádherně zasazená v krajině – téměř uprostřed Frohnleitenu.
Do prostor s velkým prostorem lze kombinovat tři samostatně využitelné prostory haly. V komplexu tribuny se nachází asi 400 návštěvníků.
V patře je vstup pro návštěvníky, kterým se můžete dostat i do sportovní kavárny. Poté se otevře prostor sauny. Pestrá nabídka je doplněna fitness centrem v suterénu.

Pěší turistika v oblasti Frohnleiten

Je ve Štýrsku jednou z nejvyhledávanějších aktivit.
Od neuspěchané procházky až po náročnou túru – vše je v okolí Frohnleitenu možné. Matka příroda zde nabízí jedny z nejkrásnějších cest. Mnoho kilometrů značených tras vedoucích lesy, parky, loukami a pastvinami bohatými na zvěřinu. Nabídka je pestrá. Početné horské chaty a svahy s lehátky vás zvou k přestávce s tradičními „štýrskými lahůdkami“.

Tenis

Je zde k dispozici pro nadšence tohoto sportu.
Ptáte se, jaká je cena? Dospělí 125,00 €, studenti a učni do 25 let (rodinné přídavky) 55,00 €, teenageři (do 18 let – termín 01.01.) 55,00 €, děti (do 14 let – termín 01.01.) 30,00 €, páry 210,00 €, rodinná sazba (manželský pár + děti do 14 let) 230,00 €, nehrající a podporující členové € 10,00, poplatek za hodinový pronájem místa (další informace v pravidlech hosta v klubovně) je € 12, -, od 17:00 hodin € 15, – za sedadlo a hodinu.
Čestní členové jsou osvobozeni od členských poplatků.

Horolezectví

Je zde také v nabídce mezi jinými druhy sportů. Oblast Frohnleitner je již několik let zasvěceným tipem pro horolezce. Nespočet lezeckých tras všech stupňů obtížnosti je dobře zajištěn a přístupný krátkými výstupy. Obzvláště populární je Badlwand, kde si můžete vybrat z různých horolezeckých výletů, jako je například madlo, mraveniště a další. Jedině opravdoví mistři svého oboru by se však měli pokusit dosáhnout Hochlantschwand s nejvyšší obtížností 9+. 

Golf

– Golclub Murhof

Cyklistika

Frohnleiten není marně považován za Eldorado pro cyklisty.
Nachází se přímo na Murradweg, „nejkrásnější říční cyklostezce v Rakousku“, město je výchozím a koncovým bodem různých etap.
Přirozená pobřežní vegetace Mur nabízí mnoho poutačů. Ať už se jedná o ploché trasy pro rodinné výlety nebo náročné tratě pro profesionální cyklisty, všichni cyklisté přijíždějí do okolí Frohnleiten za neskutečnými zážitky. Všechny informace o cyklostezce se dozvíte z R2-Radkarte.
Zahrnuty jsou všechny určené trasy pro horské cyklisty v této oblasti.

Murradweg – Cyklistická stezka Mur je mezi znalci známá jako nejkrásnější říční cyklistická stezka Rakouska.
Z národního parku Vysoké Taury přes Graz, Evropské hlavní město kultury 2003, vede cyklostezka do vinařské a lázeňské oblasti v hraničním trojúhelníku Rakousko-Uhersko-Slovinsko.
Stejně tak rozmanitá, jako je krajina, jsou i zkušenosti a exkurze destinací, které musí být objeveny. Na severu jsou turistům společníky hory s alpskými loukami a jezery, na jihu jsou pole s kukuřicí, typické tykve a rozsáhlé louky, ze kterých není daleko do vinic jižního Štýrska.

Město Frohnleiten v okrese Graz-Umgebung je jedinečné, nabízí unikátní možnosti sportů včetně kulturního vyžití, toto město nesmíte na svých toulkách Rakouskem minout

Zdroj: Shutterstock Autor: Lunghammer

Mapa volného ubytování v okolí:


Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button