Kam v RakouskuSalzburg

Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse

Grossglockner Hochalpenstrasse

Nic nemůže konkurovat Alpám, které zaujímají více než polovinu celého rakouského území.
Od západu k východu se rozprostírají tři pásy – Severní vápencové Alpy, Centrální neboli Vysoké Alpy, ve kterých se nalézá nejvyšší vrchol v Rakousku, a to Grossglockner (3 797 m n. m.), a Jižní vápencové Alpy.

Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse

Zdroj: Shutterstock Autor: Razvan Ionut Dragomirescu

Horolezectví v Rakousku se můžete věnovat v oblasti Grossglockner Hochalpenstrasse. Zde šplháte za ohromujících výhledů na ledovec Pasterze nebo jedete na kole, v autě či autobusem podél působivé horské silnice.

Zdroj: Shutterstock Autor: Fortgens Photography

Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse má 36 zatáček a návštěvníci této oblasti si mohou vychutnat každý kilometr jízdy po Großglockner High Alpine Road. Z této silnice mohou obdivovatelé zhlédnout největší rakouskou horu, která dokonce kryje největší ledovec ve východních Alpách, Pasterze ve nadmořské výšce 3 798 m. Po turistických stezkách do Gamsgrube přes speciálně chráněné oblasti Vysokého Tauernu je možno pozorovat jedinečné pohledy na krajinu a vzácná alpská zvířata jako je majestátní ibex. Návštěvnické centrum s výstavami a četnými atrakcemi pro všechny věkové kategorie je na hřebenu pojmenovaném podle habsburského císaře Františka Josefa.

Zdroj: Shutterstock Autor: Stefano Ember

Pokud plánujete dovolenou s dětmi, můžete se v této oblasti vydat na krátké procházky nebo i delší túry podél Großglockner High Alpine Road.
Rodiny s dětmi mohou navštívit čtyři tematicky zaměřená hřiště. Tady se děti mohou hodně naučit o konstrukci silnice a životě v alpské přírodě.

Užijte si virtuální vyjížďku po vysokohorské Großglockner Hochalpenstraße.

Historické centrum Salcburku

Salcburk je bezpochyby klenotem mezi rakouskými městy. Opomineme-li fakt, že je město rodištěm Wolgfanga Amadea Mozarta, je zde velké množství pamětihodností, které není možno projít za pouhý den. Toto čtvrté největší město Rakouska nabízí prohlídku náměstí Residenzplatz s dómem sv. Ruperta, arcibiskupské rezidence s galerií evropských malířů, Herkulovu kašnu ze 17. století. Úchvatná je zvonkohra hrající Mozartovy melodie několikrát denně. Na Mozartově náměstí spatříte skladatelův pomník a na Dómském náměstí je mariánský sloup z konce 18. století. Na Kapitulním náměstí je možno spatřit Klášter sv. Petra. Mozartův rodný dům je umístěn na Getreidegasse č. 9 nedaleko Univerzitního náměstí. Velkými lákadly Salcburku jsou také místní hrad Hohensalzburg a zámek Mirabell s fascinujícími zámeckými zahradami.

Mapa ubytování Salcburk:Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button