Dolní RakouskoRegiony

Harrach Park

Harrach Park v Pachfurther Strase (Haupteingang), ve městě Bruck an der Leitha byl naplánován a vybudován na počátku 18. století jako barokní zahrada Johanna Lukase von Hildebrandta pro rodinu Harrachů.
Na konci 18. století zahradník a botanik Christoph Lübeck z Anhalt-Dessau navrhl systém ve stylu anglické krajiny, park byl tedy přepracován ve stylu anglické krajinářské zahrady.
Dnes je tento národní park součástí projektu EU „Velké zahrady (Great Gardens)“. Harrachpark je jeden z nejkrásnějších ve střední Evropě.
Kromě své umělecko-historické hodnoty má Harrachpark význam jako útočiště pro vzácné živočišné a rostlinné druhy.
Přibližně 50 druhů ptáků se zde pravidelně chová. Sbírka rostlin původně obsahovala 6 000 různých druhů. Díky tomu je park také jedním z nejvíce biodiverzních stanovišť ve střední Evropě. Kromě vodního ptactva je pozoruhodné množství obojživelníků a plazů.
Na loukách podél vodních toků bzučí řada druhů vážek.
Důležitým konstrukčním prvkem jsou říční ramena Leithy, která bývala splavná loděmi. V posledních letech byla celá plocha parku revitalizována a je otevřená celoročně. Revitalizační opatření v posledních letech přinesla park co nejblíže k jeho stavu jako krajinářského parku z 18. století.

Rozlehlý park hradu Prugg vám zprostředkuje impozantní příklad anglického zahradního umění z 18. století. V posledních letech byl park revitalizován. Vyzývá k dlouhým, krásným procházkám.

Atrakce pro návštěvníky Harrachparku:

Zámek Prugg (Schloß Prugg) 

Exotické stromy (cypřiše)

Orientální stromy

Staré letité duby

Květinové louky

Lesní cesty

Pavillon

Prohlídky parku na různá témata

Harrach Experience – Dětské prohlídky, „Betty Bernschein“ prohlídky s průvodcem pro děti

Prohlídky

Botanická a historická prohlídka – doba trvání 2 hodiny

Dětský průvodce – doba trvání 1,5 hodiny

Podrobnosti a registrace:  www.diegrossengaerten.at

Volný vstup do parku je v rámci prohlídky parku na různá témata, jako je například běžná údržba parku nebo botanické rysy parku.

Harrachpark je stejně oblíben rodinami jako sportovci či milovníky přírody, nabízí zotavení a relaxaci, malebná zákoutí parku přímo vyzývají každého návštěvníka k zastavení a odpočinku.

Toužíte-li strávit několik hodin procházkami po jedinečných trasách krásně udržovaného parku ve společnosti mnoha druhů rostlin a živočichů z říše fauny a flóry, v prostředí zeleně v anglickém stylu, tak neváhejte a vydejte se do Harrachparku v  Bruck an der Leitha.

Více zajímavostí o regionu Dolního Rakouska.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button