Horní RakouskoKam v Rakousku

Horní Rakousy – Ars Electronica Center

Milujete-li všechny technologické vychytávky, festivaly moderních metod v nových vědních oborech, inovativní a neotřelé nápady, které si v reálném prostoru můžete vyzkoušet a mnoho dalšího na poli vědy, tak toto místo je to pravé pro vás.

Ars Electronica Center

Možná vás překvapí název tohoto zajímavého místa k navštívení. Co je tedy Ars Electronica? Společnost Ars Electronica Linz GmbH & Co. KG je součástí podnikové skupiny Stadt Linz, společnosti města Linz. Společnost Ars Electronica vznikla v září 1979 a stala se velmi rychle světově uznávanou.

Umění, technologie, společnost. Společnost Ars Electronica hledala od svého založení spojení a překrývání, příčiny a účinky. Inovativní, radikální, excentrické jsou myšlenky, které se zde zpracovávají. Ovlivňují každodenní život.

Ars Electronica Festival jako testovací prostředí (1979), Prix Ars Electronica (1987) jako soutěž o nejlepší mozky, Centrum pro celoroční prezentaci Ars Electronica Centre & Ars Electronica Futurelab (1996) jako výzkumná a vývojová buňka i Ars Electronica Solutions. Tyto 4 pilíře společnosti Ars Electronica se navzájem inspirují a vytvářejí vizi v jedinečném tvůrčím cyklu. Zapletený organismus, který se neustále opakuje.

Zdroj: Shutterstock Autor: Greg Kushmerek

Centrum – Muzeum, prezentace a interakce

Centrum je muzeem budoucnosti, ve kterém jsou zobrazovány a upravovány všechny druhy fúzí různých výtvarných, vědeckých a technických směrů. Biotechnologie a genetické inženýrství, vědy o nervovém systému, robotika, protetika a media art. Veškeré výstavy se zabývají otázkou, jak se lidé mohou vyrovnat s jejich prostředím a nabízejí různé pohledy na naši povahu, náš původ, náš talent. K dispozici je rozsáhlá metodická sada nástrojů, která otevře různé pohledy a výzvy našeho každodenního života. Nejde pouze o interakci s exponáty, ale také o aplikaci. Výstavy podléhají neustálým změnám, neboť jsou výslovně extrémně žádané. Přijďte do Muzea budoucnosti! Centrum Ars Electronica je vždy zaneprázdněno novým: témata budoucnosti jsou dnešními tématy výstavy. Jedná se o technologický vývoj a jeho dopad na umění, společnost a každého z nás. Můžete očekávat mimořádné výstavy, ve kterých se můžete exponátů dotýkat, vyzkoušet je a zažít jejich účinek.

Zdroj: Shutterstock Autor: trabantos

Festival – Testovací prostředí

Jednou za rok Ars Electronica zve umělce, vědce, výzkumné pracovníky z celého světa do Linze k editaci prezentací v dílnách, výstav a sympozií určitého tématu napříč obory. Konkrétní otázka je na každém festivalu odlišná. Zde je zkoušeno, vyhodnoceno, znovuobjeveno. Ars Electronica je jedním z největších světových mediálních uměleckých děl, festival digitální hudby, přehlídka kreativity a inovací a hřiště pro příští generaci – Ars Electronica je festival umění, technologie a společnosti světové úrovně.

Prix Ars Electronica – soutěž

Pixar 1987, Wikipedia 2004, Wikileaks 2009 – mají jednu společnou věc: byli oceněni na Prix Ars Electronica a způsobili celosvětovou senzaci. Prix Ars Electronica je trendový barometr společnosti Ars Electronica, vždy hledá vzrušující, radikální, měnící se. Inovace jsou podporovány, rozvoj je viditelný, kategorie soutěže jsou široce rozmanité a nejsou omezeny na mediální umění, ale také hledají nápady zítřka v různých technologických oborech. Prix Ars Electronica je nejtradičnější mediální umělecká soutěž na světě. Vítězové obdrží zlatou Nicas, výhru až do výše 10 000 EUR za kategorii a vystoupení na známém festivalu Ars Electronica v Linzi.

Futurelab – výzkum a vývoj

V programu Futurelab pracují odborníci z celé řady disciplín na nápadech, které formují naši budoucnost. Mediální umění, architektura, design, interaktivní exponáty, virtuální realita, real-time grafika. ARS ELECTRONICA FUTURELAB je výzkumným a vývojovým motorem společnosti Ars Electronica. Tato oblast je navržena jako umělecko-vědecká laboratoř (nebo laboratorní ateliér).

Ars Electronica Export

Vývoj a realizace externě financovaných výstav, workshopů a vzdělávacích programů pro a s partnery z celého světa. Od roku 2004 spolupracuje společnost Ars Electronica s partnery umění, kultury, vědy, vzdělávání, obchodu a průmyslu, aby realizovala širokou škálu projektů po celém světě. Spektrum se pohybuje od výstav a prezentací po konference a workshopy. Tyto společné aktivity jsou vždy inspirovány mnoha myšlenkami a vizemi z celosvětové sítě společnosti Ars Electronica. Spolupracujícími městy Ars Electronica Export jsou: Abuja, Atény, Bangkok, Berlín, Bilbao, Buenos Aires, Doha, Florencie, Kyjev, Londýn, Šangaj, Regensburg, Peking, Bombaj, Singapur, Tokio, Osaka, Gijon, New York, Benátky, Budapešť, Taichung, Ženeva, Mexiko, Moskva, Tunis, Sao Paulo, Soul, Madrid, Brusel, Mnichov, Erlangen, Vídeň a Zaragoza.

Ars Electronica Solutions

Společnost Ars Electronica Solutions vytváří řešení pro interaktivní produkty a služby v oblastech Brandlands & Exhibitions, Event & Show Design a Urban Media Development. Produkty a služby jsou přizpůsobeny příslušným požadavkům zákazníků a jsou k dispozici širokému spektru mezinárodních zákazníků, a to jak řešení pronájmu, tak nákupní řešení. Při implementaci těchto řešení společnost Ars Electronica Solutions spoléhá na rozsáhlou síť odborných znalostí společnosti Ars Electronica. Tím garantujeme vysokou míru aktuálnosti a budoucí orientace.

Ars Electronica Vzdělání

Vývoj a testování nových inovativních metod a technologií přenosu znalostí s ohledem na nová digitální média. Vývoj a implementace didaktických konceptů a vzdělávacích programů pro získání designu, médií a budoucích kompetencí pro všechny věkové skupiny a cílové skupiny.

Ars Electronica Archiv

Ars Electronica Archive je jednou z největších světových dokumentárních sbírek digitálního umění a kultury. Ars Electronica Archiv má uchování, digitalizaci a vývoj archivu a nezbytnou technickou infrastrukturu pro tento úkol a poskytování klíčových obsahů přes atraktivní internetový portál pro veřejnost a výzkum.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button