Horní RakouskoKam v Rakousku

Horní Rakousy – Brucknerhaus

Typickým rysem Horních Rakous jsou kláštery převážně v barokním slohu. Objevte kláštery Svatý Florián, Wilhering a Kremsmünster v rokokovém stylu s jedinečnou sbírkou umění a observatoří, které jsou pokládány za jedinečnou a úchvatnou podívanou. Pokud zavítáte do Linze, doporučujeme navštívit Brucknerhaus, koncertní a společenský sál postavený dle návrhů finských architektů Kaija a Heikki Sirén v roce 1974.

Hlavní předností tohoto sálu jsou jeho akustické vlastnosti. V Brucknerhaus Linz se ponoříte do hudebního světa, kde se konají prvotřídní orchestry v největší koncertní síni mimo Vídeň, zažijete ohromující akustiku a pocítíte historii hudby, která začíná světovou hvězdou Herbert von Karajanem. A to vše na „krásném modrém Dunaji“.

V Brucknerhausu dbají na to, aby kulturní akce pro všechny návštěvníky koncertu byly snadno přístupné i pro tělesně postižené a smyslově postižené – pokud je to možné splnit podle požadavků památkově chráněné budovy. Na obou schodech je výtah pro invalidní vozík, který vede do horního foyer a umožňuje přístup do sálů. Navíc je na břehu restaurace Anklang osobní výtah, kterým se návštěvníci dostanou do prvního patra. Ve Velkém sále a v Mittlerer Saal je k dispozici celkem 10 sedadel pro invalidní vozíky, stejně jako dostatečná místa pro doprovod.

Kromě toho je Brucknerhaus vybaven indukčním zvukovým systémem. V hlavní hale (včetně galerie) a ve střední místnosti mohou uživatelé naslouchacího systému sledovat představení bezproblémovým způsobem.

Národní a mezinárodní špičkoví mluvčí prezentují každoročně zajímavá témata v OÖN Business Academy & Leadership Impulses.

V Brucknerhausu se koná každoročně Brucknerfest hudební festival, kterého se účastní špičkoví mezinárodní umělci a pěvecké soubory včetně Brucknerova orchestru Linz.

Další významnou kulturní událostí v Brucknerhausu je Ars Electronica festival nabízejících mnoho sympozií, koncertů, prezentací jednotlivých projektů a představení.

Pro kulturní události konané v Brucknerhausu si můžete zakoupit ABO Card, kdy za 6 událostí zaplatíte € 445,-, za 3 jarní akce € 225,- a stejnou částku také za 3 podzimní akce. Při koupi lístků obdrží držitelé OÖNcard, členové BtoB Öticket & hr-lounge 10% slevu. Podrobnější informace je možno získat na adrese tickets@nachrichten.at nebo webových stránkách https://www.brucknerhaus.at.

Vyhlášená Restaurace Anklang nabídne návštěvníkům úchvatný výhled na Dunaj s jedinečnou atmosférou. Vychutnejte si elegantní večeři před koncertem a dopřejte si lahodné nápoje včetně vynikajících zákusků. Restaurace je ideálním místem pro formální večeři nebo občerstvení během vašeho koncertu. Ať už slavíte zvláštní příležitosti nebo běžné příležitosti, budete překvapeni vynikající kvalitou kuchyně a profesionální pohostinností. Vyberte si jedno z jídel a la carte a vychutnejte si nádherný výhled na panorama Linzu. Samozřejmě, péče o výběr se týká také vína. Najdete zde vynikající výběr rakouských odrůd hroznů. Přesvědčte se, nejlépe tím, že víno ochutnáte!

Restaurace Anklang je otevřena v koncertních dnech od 17:30 do konce představení. Rezervace stolů je možno zařídit na telefonu +43 732 78 44 96 nebo prostřednictvím e-mailu na anklang@liva.linz.at.

Velmi výhodným tipem je Ticket Plus z OETICKET. Ještě větší radost ze svého kulturního večera budete mít v případě, že se necháte hýčkat příjemným 3-chodovým menu před vaší koncertní návštěvou. Báječný dárek pro přátele, rodinu nebo obchodní partnery. Pokud to uděláte jako dárek k narozeninám, připojíme se k večeru s malým překvapením.

V Brucknerhausu můžete prožít příjemné hodiny na koncertu včetně lahodné večeře s dechberoucím výhledem na Linz.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button