Horní RakouskoKam v Rakousku

Horní Rakousy – Linz

Hlavní město spolkové země Horní Rakousy Linz leží na obou březích Dunaje. Jedná se o třetí největší město Rakouska, které bylo jako turistická destinace Rakouska v minulosti opomíjeno kvůli průmyslové výrobě (hutnictví železa, ocelárny), nicméně v současné době je navštěvováno turisty pro jedno z nejvíce inovativních, high-tech muzeí budoucnosti v Evropě Ars Electronica Center Linz. Linz byl v roce 2009 vybrán jako Evropské město kultury, proto by určitě mělo dojít ke změně pohledu na toto krásné město. Dalším unikátem v Linzu je Kostel svatého Martina (Martinskirche), který je nejstarším kostelem v Rakousku. Jistě mi dáte za pravdu, že město Linz určitě stojí za návštěvu.

Horní Rakousy (Oberösterreich) s hlavním městem Linz stojí opravdu za návštěvu.

Velmi výhodná je jejich poloha – rozkládají se na obou březích Dunaje. Jednak zde jsou k vidění úctyhodná bohatá farmářská hospodářství, ledovcová jezera, ale také velkolepé kláštery (převážně v barokním slohu). Objevte kláštery Svatý Florián, Wilhering a Kremsmünster v rokokovém stylu s jedinečnou sbírkou umění a observatoří, které jsou pokládány za jedinečnou a úchvatnou podívanou.

Zdroj: Shutterstock Autor: saiko3p

Pokud se hovoří o Horních Rakousech, nesmíme zapomenout na údolí Dunaje. Tady se návštěvníci mohou věnovat cykloturistice podél břehů Dunaje a zároveň se kochat nespočetnými historickými památkami podél cyklotrasy.

Linz

Zdroj: Shutterstock Autor: emperorcosar

V Linzi je k vidění jedno z nejkrásnějších míst v Rakousku, a to náměstí Hauptplatz s měšťanskými domy. Neméně významnými památkami Linze jsou zámek hostící muzeum, biskupský palác, karmelitánský klášter, kapucínský klášter a Zemské divadlo.

Linz je otevřený, moderní, dynamický a představuje atraktivní místo pro bydlení. Nejvýznamnějšími pozitivní aspekty města jsou následující: Linz patří k nejúspěšnějším hospodářským oblastem v Rakousku, existuje zde více než 210 000 pracovních míst a v současné době má Linz populaci přibližně 200 000 obyvatel.

Co se týče volného času, město má také co nabídnout. Kromě rozsáhlých možností sportu hraje v tomto městě také důležitá roli kultura, což Linz prokázal v roce 2009, kdy byl hlavním evropským kulturním městem.

Jeho síla v oblasti sociálních záležitostí (která se rovná síle v oblasti ekonomiky) si zasluhuje zmínku. Získala pověst modelového společenského města díky své jedinečné nabídce poradenství a služeb pro všechny věkové skupiny a společenské třídy. Další silnou stránkou je to, že jeho obyvatelé jsou otevřeni lidem z jiných zemí a vůči nim mají úctu.

Zdroj: Shutterstock Autor: Bertl123
Zdroj: Shutterstock Autor: emperorcosar

Linz je městem průmyslu, kultury a přírody a mezinárodním, moderním kreativním městem obklopeným úžasnou přírodou. Určení města za UNESCO City of Media Arts ukazuje, že Linz, společně s Lyonem, Sapporem, Tel Avivem a Dakarem, je jedním z nejvíce do budoucna orientovaných lokalit na světě. Kromě průkopnické technologie a vizionářského mediálního umění nabízí město řadu historických a kulturních akcí a kulinářské speciality.
Kromě Linze byste si neměli nechat ujít další dvě překrásná města v jeho okolí, a to Wels s impozantními románskými pozůstatky a Steyr. Pokud směřujete z České republiky či do ní, tak bezpochyby nesmíte minout bez zastavení opevněné město Freistadt. Podobně, při cestě z nebo do Německa by vás mohlo zajímat město Braunau-am-Inn, Hitlerovo rodiště.

Ubytování

A kde se v Linzi ubytovat?

Určitě doporučujeme bydlení ve stylovém a moderním Motelu One, pro cestující bez dětí může být zajímavý hotel jen pro dospělé – Hotel Am Domplatz, pro všechny pak příjemný Business Hotel Stockinger.

Rodiny s dětmi naopak mohou uvítat pobyt na statku s velkou zahradou plnou atrakcí pro děti Bauernhofpension Herzog zu Laah nebo tradiční Hotel Garni Nöserlgut.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button