Horní RakouskoKam v Rakousku

Horní Rakousy – Pöstlingberg – Grottenbahn

Objevte svět dobrodružství na Pöstlingbergu! Výlet na Pöstlingberg s celou rodinou do světa dobrodružství je prostě kouzelný. Začátek je na hlavním náměstí v Linzi v nové údolní stanici v Pöstlingergbahnu. Vychutnejte si nádherný výhled z nejstrmější železniční přípojky v Evropě na výletě do Pöstlingbergu.

Mnoho místních i mezinárodních hostů navštěvuje Erlebniswelt Pöstlingberg každý rok. Najdou zde horskou železnici, jeskynní železnici a muzeum Pöstlingbergbahn. Pöstlingbergbahn je důležitá součást této nabídky a působí svým návštěvníkům z celého světa po dobu 120 let svým výjimečným a idylickým způsobem radost.

V bývalé údolní stanici na Landgutstraße, v dnešním Muzeu Pöstlingbergbahn, si horští železniční fanoušci nostalgicky zavzpomínají – je zde nainstalována historická sbírka o historii Pöstlingbergbahnu. Pokud budete pokračovat až k terminálu Pöstlingbergbahnu s Grottenbahnem, tak zde probudíte své dětské vzpomínky při návštěvě trpasličího království v Linzi s pohádkovým světem.

Mnoho překvapení a akcí čeká na malé i velké návštěvníky v Grottenbahnu u Pöstlingbergu. V nově navrženém vstupním a čekacím prostoru byly mimo jiné zřízeny čtyři historické panely se spoustou informací o historii Pöstlingbergu a Grottenbahnu – s vlastními „trpasličími infos“ pro děti.

Děti sedí v jeskynní železnici na klíně maminek a užasle sledují pohádkové postavy. Stále věříte na draky, čarodějnice a trpaslíky? Ne, a vaše děti? Přesvěčte se a doprovoďte své děti na výlet do Grottenbahnu. Tam uvidíte draky, kteří chrlí oheň, perníkové čarodějnice a trpasličí postavy. A nejsou tak plaší, jak si myslíte. Naopak – těší se na vaši návštěvu a rádi sledují své pohádky. A nejlepší část? Nejen děti se pobaví v Grottenbahnu – dospělí také dostanou spoustu zážitků za své peníze! Zveme vás do jiného světa – míst, kde budete neskutečně překvapeni. Na vrcholu Pöstlingbergu je fantazie v rozkvětu, vychutnejte si jízdu dračího vlaku přes trpasličí zemi.

Zdroj: Shutterstock Autor: Karin Wabro

Pokud jste se ještě nerozhodli, zda uskutečnit cestu do pohádkového světa a projet se horskou železnicí, tak vás možná přesvědčí recenze, a to pouze kladné ohlasy, kdy nejeden návštěvník říká, že je neuvěřitelné, co vše je možno zažít v Pöstlingbergu.

 

 

 

Mapa volného ubytování v okolí:Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button