Horní RakouskoKam v Rakousku

Salzkammergut – Solná komora

Horní Rakousy (Oberösterreich) stojí opravdu za návštěvu. Jednak zde jsou k vidění úctyhodná farmářská hospodářství, ledovcová jezera, ale také velkolepé kláštery. Největší zájem návštěvníků je soustředěn do jižní oblasti spolkové země, kde se nachází oblast jezer známá jako Salzkammergut a též do národního parku Kalkalpen s největší chráněnou oblastí lesů v Rakousku.

Solná komora (v němčině Salzkammergut) patří mezi nejvyhledávanější turistické oblasti Rakouska.
Kombinace hor a jezer, široká možnost sportovního vyžití a rakouská pohostinnost, to vše tvoří tuto oblast velmi turisticky atraktivní.

Zdroj: Shutterstock Autor: S-F

Jezera

Jezera nacházející se v Salzkammergut (Solná komora umožňují věnovat se zde vodním sportům a aktivitám jako jsou jízda na jachtě, windsurfing, plavání.

Největším z jezer v Rakousku je Bodamské jezero (Bodensee, 538 km2, rakouská část tvoří 64 km2). Je dobré vědět, jaká jezera zvolit pro vaši budoucí dovolenou s rodinou a dětmi, níže najdete několik důležitých informací o významných jezerech, která stojí za navštívení.

Zdroj: Shutterstock Autor: Flugklick

Nejlépe dostupné a nejmenší ze všech jezer v regionu Salzkammergut je Fuschlsee, ke kterému se dostanete do 30 minut při jízdě autem nebo autobusem ze Salzburgu.

Skutečně malebné ohňostroje na vás čekají na jezerech Wolfgangsee a Mondsee.

Vodní sporty jsou oblíbené na obou zmíněných jezerech. Pokud byste se chtěli v této oblasti jezer věnovat také historickému prozkoumávání krajiny, je zde možnost zavítat do poutního kostela St Wolfgang a klášterního kostela ve městě Mondsee. Největší jezero oblasti Salzkammergut Attersee (46 km2) má souvislost s významnými osobnostmi Klimtem a Mahlerem.  Jezero Traunsee zase nabídne výletníkům pěkné kostely podél pobřeží.

Nejpozoruhodnějším jezerem oblasti je Hallstättersee, kde kmeny stromů prudce klesají do vody, odepírající přímý sluneční svit nejkrásnější ze všech vesnic Salzkammergutu Hallstaat, kde je možno se podívat na archeologické nálezy. Nádherným jezerním rezortem snadno dostupným z Linze či Vídně je oblast Gmunden na jezeře Traunsee.

Zdroj: Shutterstock Autor: alpinenature

Tipy

Pokud budete plánovat dovolenou Rakousku u jezera s dětmi v oblasti Salzkammergut, máme pro vás několik výhodných tipů.

Prvním doporučením je zakoupení Salzkammergut karty při pobytu delším než den či dva, se kterou dostanete 30 % slevu na vstupné do většiny z atrakcí v tomto regionu. Karta pokrývá téměř vše od solných dolů po návštěvy místních muzeí až po lístky na trajekt či lanovky.

Salzkammergut karta stojí € 4,90 a je platná v období květen – říjen a můžete ji zakoupit na všech regionálních informačních turistických centrech.

Pro zjištění dalších podrobností je dobré zakoupit si informativní brožuru s výčtem všech turistických míst, kde můžete kartu využít nebo se podívat na místní webové stránky.

Druhým doporučením je projížďka parníkem po jezerech. V letním období většina jezer v oblasti Salzkammergut nabízí exkurze na člunech i parnících. Věřte mi, že neexistuje žádná odpočinkovější činnost než posadit se na parníku a užívat si výhledy do okolní krajiny.

Mapa ubytování Salzkammergut:Booking.com

Informace z Horního Rakouska: Oberösterreich

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button