Kam v RakouskuTyrolsko

Innsbrucker Hofkirche

Gotický kostel v tyrolském Innsbrucku s hrobkami císaře Maxmiliána I. a arcivévody Ferdinanda.

Tyrolsko a Innsbrucker Hofkirche

Je nezaměnitelnou ikonou Rakouska pro své přírodní krásy a exkluzivní lyžařské rezorty. Krajinu tohoto regionu nejlépe vystihují skalnaté Alpské vrcholy a horské řeky. Pokud chcete zažít nejlepší lyžování v Rakousku, měli byste nepochybně zavítat do Tyrolska, kde se v minulosti konaly dvakrát Olympijské hry v Innsbrucku, Tyrolském hlavním městě. Tyrolsko se tedy právem řadí mezi nejkrásnější místa v Rakousku. V blízkosti Innsbrucku jsou situována historická města Stams, Hall a Schwaz, která skutečně stojí za zhlédnutí. 

Ať se nacházíte kdekoliv v Tyrolské oblasti, můžete pocítit silnou sounáležitost s Tyrolskou identitou. Lidé žijící v Tyrolsku jsou pyšní na své alpské okolí, chovající v srdci nevyřčenou důvěru v to, že nejlepší horolezci a lyžaři v Rakousku pocházejí odsud.

Innsbruck Hofkirche, hrobka císaře Maxmiliána I.
Zdroj: Shutterstock Autor: saiko3p

Jedno doporučení pro budoucí návštěvníky Tyrolské oblasti – ochutnejte jedinečné Tyrolské pokrmy jako Gröstl, Schlipfkrapfen a Tyrolské knedle (Tiroler Knödel), určitě neprohloupíte.

Doprava v Tyrolsku

Doprava v rámci Tyrolska je velmi příjemná. Všechna Inn Valley města jsou propojena železnicí, zatímco rozšířený autobusový systém slouží Side Valley městům. Tento systém integrované železniční a autobusové dopravy zabezpečované Tyrolskou dopravní společností (Verkehrsverbund Tirol nebo VVV;VVT) činí cestování bezproblémovým. Nejužitečnější pro vás je vědět, jaké druhy cestovních jízdenek jsou pro vás výhodné. Kupte si buď týdenní lístek Regio-Ticket (€ 23.80) do jednoho z dvanácti Tyrolských samostatných regionů (včetně Východního Tyrolska) nebo cenově velmi výhodný Tirol-Ticket (€ 61) platící v rámci celé dopravní sítě. 

Ehrwald

Slyšeli jste už o Tyrolském městě blízko hranic s Německem? Pokud ne, tak se více podrobností dozvíte na těchto stránkách. Jedná se o Ehrwald, kde se můžete svézt ve strašidelné, ale úžasné kabinové lanovce, která vám přiblíží výhledy na nejvyšší německé hory Zugspitze. Bude se pravděpodobně jednat o jednu z vašich nejdobrodružnějších jízd v životě.

Zážitky

Jednou z nejvíce vzrušujících zážitků může být paragliding s nádhernými výhledy na údolí Zillertal. Tento druh sportu bude spíše určen pro ty, kteří již mají nějaké zkušenosti s tímto druhem sportovního vyžití, mne pro úplné amatéry.

 Milovníci piva jistě ocení možnost usrkávání piva v nadmořské výšce 3000 m na vrcholku Tuxer Glacier a kochání se tamějšími přírodními krásami.

Místo, které je nejvíc „posh“ v oblasti lyžování v Rakousku je Kitzbühel. Zde máte příležitost spatřit jedinečné středověké budovy, designérské butiky a prestižní místa, která nikde jinde v Rakousku nenajdete. Nepromeškejte šanci podívat se do tohoto unikátního města s výborným renomé. Budete si zde moci zakoupit poslední módní výstřelky a obdivovat starobylé budovy. Perfektní destinace pro trávení vaší dovolené v Rakousku.

Hovoříme-li o jedněch z nejkrásnějších míst v Rakousku, nesmíme opominout zmínit St Anton, bezkonkurenční lyžařské středisko s výbornou reputací hédonistického nočního života, které činí toto místo úchvatným – kombinace lyžování a společenského trávení volného času s přáteli.

Máte chuť si zajít do jedné z nejstarších hostinců v Tyrolsku? Nejlepším tipem je místo Auracher Löchl Weinhaus s jedinečnou a nezaměnitelnou atmosférou skrytou daleko v Kufsteinových středověkých uličkách.

Innsbrucker Hofkirche

Známý také jako Schwarzer Mander Church, je nejvýznamnější uměleckou památkou Tyrolska s hrobkou císaře Maxmiliána I. a je jednou z největších císařských hrobek v Evropě.  Návštěvníci zde mohou navštívit muzeum.

Vysoký hrob má 28 větších bronzových soch, které představují příbuznost císaře Maximiliána a jeho předchůdce. Nachází se zde mramorové reliéfy s výjevy ze života Habsburků. Mezi další zajímavosti v Hofkirche patří náhrobní pomník Andrease Hofera a Stříbrná kaple se stříbrným oltářem a hrobkami arcivévody Ferdinanda II. a jeho manželky Philippine Welser.

Innsbrucker Hofkirche je svědectvím evropského dvorního umění, které jde daleko za hranice německy mluvícího světa, kdy za vlády Maximilián I. a Ferdinanda I. , zde byli nejlepší umělci své doby, jako je Albrecht Dürer, Peter Vischer, Alexander Colin atd. Hofkunst v Innsbrucku, který je ovlivněn Habsburky, je propojen mezinárodně, ale také s místními tradicemi. Sotva nějaký jiný vládce zůstal tak živě v paměti obyvatel jako Maximilian I. (1459-1519). S jeho jménem se v té době spojuje centrální poloha Innsbrucku v Evropě.

Pokud jste milovníky historie, panovníků Rakouska, architektury, tak bude pro vás návštěva tohoto místa určitě neskutečným zážitkem!

Mapa ubytování Innsbruck:

Booking.com

Innsbruck Hofkirche

Innsbruck

 

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button