Letní dovolená v Rakousku

Jezero Attersee

Největší ledovcové jezero oblasti Salzkammergut Attersee (46 km2) a třetí největší jezero v Rakousku má souvislost s významnými osobnostmi Klimtem a Mahlerem, zatímco jezero Traunsee nabídne výletníkům pěkné kostely podél pobřeží.
Maximální hloubka jezera je 171 m a je také třetí nejhlubší jezero v Rakousku, leží v nadmořské výšce 467 m.

Nejpozoruhodnějším jezerem oblasti je Hallstättersee, kde kmeny stromů prudce klesají do vody, odepírající přímý sluneční svit nejkrásnější ze všech vesnic Salzkammergutu Hallstaat, kde je možno se podívat na archeologické nálezy.
Nádherným jezerním rezortem snadno dostupným z Linze či Vídně je oblast Gmunden na jezeře Traunsee.

Pokud budete plánovat dovolenou Rakousku u jezera s přáteli v oblasti Salzkammergut, máme pro vás několik výhodných tipů.
Prvním doporučením je zakoupení Salzkammergut karty při pobytu delším než den či dva, se kterou dostanete 30 % slevu na vstupné do většiny atrakcí v tomto regionu.
Karta pokrývá téměř vše od solných dolů po návštěvy místních muzeí až po lístky na trajekt či lanovky. Salzkammergut karta stojí € 4,90 a je platná v období květen – říjen a můžete ji zakoupit na všech regionálních informačních turistických centrech. 

Druhým doporučením je projížďka parníkem po jezerech.
V letním období většina jezer v oblasti Salzkammergut nabízí exkurze na člunech i parnících.
Věřte mi, že neexistuje žádná odpočinkovější činnost než posadit se na parníku a užívat si výhledy do okolní krajiny.

Attersee představuje hlubokou tyrkysově modrou vodu v kvalitě pitné vody a Attergau krásnou kopcovitou krajinu s výhledem. Attergau a Attersee jsou spojeny staletou Atterseebahn.
Zažijete tady rakouskou pohostinnost s kulinářskými lahůdkami a lahůdkami z regionu.

ZAJÍMAVOSTI

V srdci Rakouska se nachází rekreační oblast Attersee-Attergau, která je situována na nejlepším místě přímo u dálnice A1, mezi Salzburgem a Linzem, v severní části Solné komory.

Kvůli překrásné krajině se zde v minulosti usadili Kelti a Římané.
Dokonce i slavní a známí umělci, jako například Gustav Klimt a Gustav Mahler nebo současný umělec Nikolaus Harnoncourt, hledali relaxaci a strávili zde letní prázdniny.
Dobře udržovaná přírodní a kulturní krajina v Solné komoře a dech beroucí horský svět a nespočet sportovních příležitostí ve vzduchu, na souši, ve vodě nebo pod vodou je zde k objevování.

VOLNOČASOVÉ AKTIVITY PRO TRÁVENÍ DOVOLENÉ

PLAVÁNÍ

Snová tyrkysová voda přitahuje ty, co milují plavání v teplejších měsících na Attersee.
Veřejná koupaliště nabízejí slunné až stinné trávníky s výhledem na impozantní hory, kopce a křišťálově čistou vodu z jezera.
U jezera jsou bazény, kryté bazény a wellness oázy.
Relaxace a čistá vodní zábava.

VODNÍ SPORTY

Attersee nabízí téměř neomezené možnosti pro sledování radosti vodních sportů.
Ukažte svou  vášeň pro vodu a zkus něco nového.

Ti, kteří se chtějí „dostat na dno věcí“, prozkoumají fascinující svět pod vodou s maskou, lahví a ploutvemi.
Ti, kteří dávají přednost slunci, větru a vodě, si mohou vyzkoušet svůj talent ve vodním lyžování, nechat vítr foukat přes plachty při plachtění nebo si užívat ticha s kajakem.
Pro romantiky a milovníky stačí člun a hravý smích vody, když se kormidlo jemně dotýká jezera.
Jezero se stává sportovní arénou a rájem pro ty, kteří nemohou odolat kouzlu vody s tyrkysovou barvou.PĚŠÍ TURISTIKA A HORSKÉ SPORTY, HOROLEZECTVÍ

Rekreační oblast Attersee-Attergau nabízí všem milovníkům přírody a turistickým nadšencům širokou škálu výletů s přáteli, rodinných výletů.
Dálkové trasy Attersee-Attegau, přírodní park Attersee-Traunsee a skutečné horské túry v Höllengebirge nebo Schafbergu.
Od požitku k vyčerpání – je tu něco pro vkus a schopnosti každého.
Pro dobrodružné je zde Attersee Klettersteig Mahdlgupf (jedna z mnoha horolezeckých tras v Solné komoře), boulderingová oblast Steinbach-Forstamt, lanovka Attersee a lezecká věž v Unterachu a různé lezecké zahrady v Höllengebirgsmassiv.
Pro zkušené horolezce nabízí Höllengebirge lezecké trasy s různým stupněm obtížnosti. 

POTÁPĚNÍ

A co takhle mokrá túra s potápěčskými brýlemi v kaskádách Gimbach ve Weißenbachtalu nebo potápění na Attersee?
Čistá voda kvality pitné vody umožňuje viditelnost až 25 metrů.
S rozlohou asi 48 km2 a délkou 23 km je to „hot spot“ pro všechny přátele potápění v Rakousku.
Attersee s mnoha potápěčskými oblastmi a zajímavými potápěčskými lokalitami je zábavným sportovním areálem pro začátečníky, zkušené potápěče i děti.
Ponořte se do pravěku „Wandl“, zažijte impozantní stěnu u „Kohlbauernaufsatz“ nebo se nechte okouzlit „Unterwasserwald Kammer“!

CYKLISTIKA

Jízda na kole v rekreační oblasti Attersee-Attergau znamená prohlídku okouzlující krajiny kolem mohutného Höllengebirge a tyrkysově modrého jezera Attersee.
Nezáleží na tom, zda jedete na klasickém jízdním kole, na silničním kole, na horském kole nebo na kole e-bike. Rekreační oblast Attersee-Attergau nabízí celou řadu výletů na kole.
S každým šlapáním pedálu uniknete stresujícímu každodennímu životu a dobijete si energii.
Pokud hledáte sportovní výzvu, vydejte se na cyklovýlety na horských kolech v okolí Attersee.
Rodiny preferují Salzkammergut Rundweg R2 a Römerradweg R6.

VÝLETY DO PŘÍRODNÍKO PARKU, WORKSHOPY

Přírodní park je chráněnou krajinnou oblastí, která svou současnou podobu obdržela tradičním řízením lidí po staletí.
Tyto cenné kulturní krajiny jsou zpřístupněny jako rekreační oblast a jsou zvláště vhodné pro zprostředkování znalostí o přírodě.
Cílem je pokračovat ve vyvážené interakci „ochrany a užívání“ v budoucnu.
Za tento přístup je považován predikát „Nature Park“.
Zažijte přírodní park Attersee-Traunsee zblízka a osobně během jednoho z mnoha výletů do přírodního parku nebo během workshopu.

WELLNESS A RELAXACE

Pro relaxační a wellness dovolené je region Attersee-Attergau to správné místo.
Od roku 1976 se v regionu vyrábějí přírodní produkty podle tradičních originálních receptů St. Hildegard von Bingen-Posch.
Rehabilitační centrum Am Kogl **** je zasazeno do jedinečné přírodní krajiny regionu Attersee-Attergau a zaručuje špičkové terapeutické nabídky v oblasti rehabilitace a zdravotní péče.
Zažijte sílu soli na Attersee! Kristall Salz Welt – architektonicky unikátní stavba v Solné komoře nabízí prostor pro relaxaci a zdraví.
Hotel Winzer **** nabízí hotelovým hostům jedinečné wellness centrum na rozloze 5 000 m2 včetně Sole Spa.

OCHUTNÁVÁNÍ MÍSTNÍCH SPECIALIT – KULINÁŘSKÉ ATTERSEE

Kulinářské lahůdky zajistí jedinečný zážitek z pobytu u Attersee.
Šest známých restaurací na Attersee v krásné Solné komoře spojuje síly pod značkou „Kulinarium Attersee“, které získalo už mnoho ocenění za výtečné pokrmy a je příkladem gastronomie na nejvyšší úrovni.
Musíte ochutnat všechny dobroty, které se zde připravují.
Jedinečné lahůdky z místních surovin, čerstvě ulovené ryby, jako je štika nebo pstruh či Reinanke – Atter-Ochs, zvěřinu a drůbež, křupavou zeleninu a čerstvě sklizené ovoce – vše, co se vyrábí v této oblasti, je výtečné

TIP: Pokud jste milovníky vína, tak se zde volí „Kulinářské víno roku“, které je vybráno v tajné degustaci kulinářských hostitelů každý rok a je vybaveno vlastní etiketou!!

GOLF

Ať už jsi profesionál nebo začátečník, v golfových klubech a přilehlých golfových školách v okolí Attersee, se golf stává vášní.
Unikátní krajina Salzkammergut se 76 jezery láká dobře upravenými golfovými hřišti s atraktivním designem, která zajistí správné golfové prostředí pro každou úroveň dovedností.
Region Golf & Lakes Salzkammergut a Salzburger Land s 11 golfovými hřišti tě zvou ke hře.
Po úspěšném dni golfu si můžeš odpočinout v některém z hotelů v okolí jezera, jako malé doporučení můžeme uvést hotel Seegasthof Oberndorfer nebo hotel Haberl a Haus Leitner v regionu Attersee-Attergau.

ZIMNÍ SPORTY

Romantický a pestrý – tak se v zimních měsících prezentuje region Attersee-Attergau.
Prozkoumejte region na výletu na sněžnicích ve velkém venkovním prostoru nebo se projeďte na běžkařských tratích pod Höllengebirge.
Kulinářský vánoční trh, vánoční strom, Glöcklerův běh a četné adventní akce dělají adventní sezónu v regionu Attersee-Attergau něčím výjimečným.

ADVENT NA ATTERSEE

Advent je jedním z nejkrásnějších zvyků v Solné komoře, hluboce zakořeněný a autenticky prožívaný.
Zažijte nádherné adventní trhy a adventní akce, které jsou obklopeny nádhernou přírodou v okolí Attersee a Attergau.
Objevte řemeslné nabídky, kupte si malé a láskyplně zabalené dárky.
I tradiční sportovní akce, jako je potápění s vánočním stromem nebo regista Eisarsch, mají v této době své pevné místo v Attersee.

ZAJÍMAVOST

Pokud přemýšlíte nad názvem jezera (Attersee) a jeho původem, tak se vypráví, že podle staré legendy je název jezera odvozen od jména vodní víly Adhary, která kdysi v jezeře přebývala.
Obyvatele žijící na tamním pobřeží obdarovávala drahokamy a zlatem.
S bohatstvím lidí však narůstala závist a chamtivost, a tak se víla z jezera navždy ztratila a z pokladů zbyl jen jejich odlesk na vodní hladině.
Vílu dnes připomíná jen název vodopádu v této rakouské oblasti, a to Nixenfall (Nixe= německy vodní víla).

TIPY

Jezero Attersee je rájem jachtařů, na jezeře jsou provozovány výletní plavby parníky, kterých se při dovolené u jezera můžete zúčastnit.

Pro nadšené cyklisty je v okolí jezera nespočet cyklotras.
Představte si, že v polovině září je celá oblast v délce 48 km vedoucí Attersee Straße (B 151) a Seeleiten Straße (B 152) uzavřena z důvodu konání tzv. Autofreien Raderlebnistag, kdy tato oblast patří pouze cyklistům a chodcům. 

 

Zdroj: Pixabay Autor: dengmo

Mapa ubytování na Attersee:


Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button