Kam v RakouskuKorutanyLetní dovolená v RakouskuRegiony

Jezero Ossiacher See

Ossiacher See je obdivováno a považováno za nejrozmanitější jezero v Korutanech.

Ossiacher See v okrese Villach-Umgebung v rakouských Korutanech je skvělé bez ohledu na to, na které straně se nacházíte: Ossiacher See je obdivováno všemi a je považováno za nejrozmanitější jezero v Korutanech.

Letní dovolená u Ossiacher See

Znalci, letní návštěvníci, sportovní nadšenci, rodinní turisté, ale i milovníci hudby mohou prožívat nádherné prázdninové dny na jezeře Ossiach. Je to třetí největší jezero v Korutanech a v létě se zde teploty pohybují až okolo 26°C. Z Gerlitzen Alpe na severním břehu je výhled na jezero naprosto dechberoucí. Ale pokud chcete jít ještě výš, zažijte paragliding na jezeře z ptačí perspektivy. Když už mluvíme o perspektivě: V horolezeckém lese na jižním břehu se pohybujete nahoru po stromech a najdete pod nimi zeleno-modré jezero.

Ossiacher See je také dějištěm hudebního festivalu „Carinthischer Sommer“ a pravděpodobně jedním z nejvýznamnějších hudebních jezer v Rakousku. Hudební akademie nabízí také semináře po celé léto. Naslouchání jezeru v tichých hodinách znamená, že je jedinečný zvuk jezera Ossiach zvláště jasný.

Jezero Ossiach se leskne jako klenot hluboko v zelené dutině. Jízda na Kanzelbahn, která se vznáší z Ossiacher See na více než 1900 metrů nad mořem a kombinuje to nejlepší ze dvou světů: Dopřejte si slunce ráno na molu, odpolední horolezectví a pak kolo procházení či cyklistika. Nebo naopak. A to vše v srdci Korutan, které bije do rytmu radosti života.

Molo na jezeře Ossiacher See. Jezero Ossiacher-See.
Zdroj: Shutterstock, Autor: Valery V. Markov

Pro horské nadšence a ty, kteří se ještě chtějí stát jedním z nich, nabízí Gerlitzen Alpe mnoho atrakcí: od rodinných výletů na elektrických kolech až po bungee trampolínu pro ty, kteří jsou spokojeni pouze s velkými skoky. Jste rozehřátí? Pak se jděte ochladit v alpském jezeře. Palivo pro zvýšenou adrenalinovou produkci: paragliding – koneckonců, Gerlitzen Alpe není bezdůvodně mezi nejkrásnějšími letovými horami v Rakousku. Rovněž jde domluvit si prohlídky okolní přírody s průvodcem a pro odpočinek se doporučuje zastavení v jedné z mnoha chaty.

Verditz – tato mírná a kopcovitá hora je zpomalovací horou s vysokou rekreační hodnotou v regionu Villach. Objevte turistické atrakce ve Verditz a nádherná místa, kde se můžete zastavit a relaxovat! Verditz se nachází na okraji regionu Villach a je krásným přírodním rájem pro pěší turistiku, odpočinek a relaxaci. Nádherné Schwarzsee, mnoho turistických možností v létě a značené lyžařské túry v zimě jsou jen některé z mnoha vrcholů na Verditz. Mírný terén je ideální pro pěší turisty.

Korutanská hudební akademie

Na Korutanské hudební akademii Stift Ossiach můžete navštívit nejlepší koncerty regionu od jara do prosince – a mimochodem můžete také relaxovat. Akademie se nachází přímo na krásném Ossiacherově jezeře, Stift s uměleckohistorickými jedinečnými prostory na několik let pro zkoušky, semináře, kongresy, koncerty a sympozia se otevírají a nabízí – s koncertní síní Alban Berg – také plnohodnotné zvukové a nahrávací studio. Pokud jste milovník hudby, pak je toto místo pro vás v Ossiachu. Protože Korutanská akademie hudby se považuje za místo setkávání pro všechny, kteří buď sami dělají hudbu, nebo prostě jen poslouchají.

SPORTY, KTERÉ REGION NABÍZÍ:

  • Pěší turistika
  • Cyklistika
  • Horolezectví
  • Vodní sporty
  • Adrenalinové sporty
  • Lyžování
  • Bruslení

Zimní dovolená

Zimní sporty jsou zde opravdu zábavné. Taková zimní dovolená v regionu Villach – Faaker See – Ossiacher See bude ve vaší paměti po celou dobu. Protože kromě mnoha romantických vánočních trhů a posledních vánočních příprav, na Vás čekají všechny druhy vzrušujících a sportovních zážitků!  Lyžařské hory, Gerlitzen Alpe, které se tyčí vysoko nad jezerem Ossiach, a hraniční trojúhelník, který spojuje Rakousko, Itálii a Slovinsko, jsou nejen ideální pro lyžování. Vysoko v zasněžených vrcholcích najdete nejkrásnější lyžařské turistické trasy a zábavné sáňkařské trasy. Na Dobratsch, Villach (místní  hora) se konají vzrušující, řízené výlety na sněžnicích, dokonce až na vrch hory.

Bruslení je možné na čerstvém vzduchu nebo v Ossiacher See Halle – region nabízí mnoho možností. Ossiacher See Halle je velmi populární mezi bruslaři a hokejisty. Ti, kteří dávají přednost curlingu jsou zde také vítáni. Ossiacher See Halle ve Steindorfu na Ossiacher See je scéna pro lední hokej, krasobruslení, curlingové turnaje a diváky a mnoho dalšího. Ossiacher See Halle je ideálním místem k pobytu pro cestovatele hledající kouzlo, komfort a pohodlí. Budova byla navržena slavným architektem Güntherem Domenigem a dokončena v roce 2002. Také některá jezera v regionu Villach se v zimě stávají jedinečnými kluzišti.

Lake Ossiach je výborným tipem pro sportovce v letním i zimním období. Jedná se o výjimečné místo pro výjimečné osobnosti.

Molo a lodě na jezeře Ossiacher See.
Zdroj: Shutterstock Autor: ClaudiaMMImages

Více najdete na oficiálních turistických stránkách regionu Korutany Oficiální stránky regionu Villach a jezera Ossiacher See

Mapa ubytování Ossiacher See:


Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button