KorutanyLetní dovolená v Rakousku

Jezero Wörthersee

Slavné korutanské jezero je pátým největším jezerem v Rakousku a dokonalým prázdninovým rájem.

Wörthersee je největším jezerem spolkové země Korutany a pátým největším v Rakousku.
Jezero má na délku 16,5 km a je spojeno s městem Klagenfurt vodním kanálem, který brázdí výletní lodě.
Díky podzemním pramenům je jeho teplota v létě až 28°C, hladina vody má tyrkysově modré zbarvení a celé okolí jezera vyzařuje středozemní atmosféru.

Aktivity

Jezero je známým střediskem vodních sportů jako windsurfing, vodní lyžování, plachtění a veslování.
V jeho okolí návštěvních najdou 4 golfová hřiště, 18 cyklistických tras a organizované túry s průvodcem po okolí.
Kolem jezera Wörthersee vede okružní trasa, tuto můžete absolvovat pěšky nebo na kole. Délka trasy je cca 50 km a na trase budete překonávat výškový rozdíl zhruba čtyřset metrů.
Na trase je spousta zastávek ke krásným výhledům na jezero, k odpočinku jsou zde pro turisty připraveny dřevěná lehátka, houpačky, slunečníky a atrakce pro děti.
V Klagenfurtu můžete s dětmi navštívit Europark Klagenfurt, o zábavu budete mít jistě postaráno celé odpoledne.

Svézt se můžete po jezeře výletní lodí, držitelé turistické slevové karty Wörthersee Plus Card mají jízdné s 50% slevou.

Okolí jezera

Okolí jezera je velmi malebné. Najdete zde dva alpské parky, množství hradů a zámků, tradičních rakouských městeček, lanovek a horských železnic.
S letní turistickou kartou Wörthersee Plus Card získáte zdarma dopravu na vybranou lodní dopravu, lanovky, vstupy do vybraných atrakcí, slevy na poznávací túry s průvodcem, vodní sporty aj.
Kartu získáte bezplatně při ubytování od tří nocí výše ve více než 130 ubytovacích zařízeních.

V okolí jezera Wörthersee se nacházejí jezerní osady Pörtschach a Velden, které patří mezi hlavní turistická letoviska, nabízející všechny druhy vodních sportů a radovánek pro děti.
V přírodním renesančním městě na Wörthersee je toho hodně co dělat. Nakupování a procházky v krásném starém městě, sportovní vyžití nebo procházky ve skvělé přírodě, to je odpočinek na Wörthersee.

Ubytování

V okolí jezera najdete širokou škálu ubytování od nejluxusnějších zámeckých hotelů až po tradiční penziony.
V letovisku Velden si můžete užít dovolenou v krásném penzionu uprostřed zeleně Gasthof Thomann, ve čtyřhvězdičkové vile Dei Hotel Schönblick nebo v rodinném hotelu s restaurací Hotel Restaurant Marko.
V městečku Pörtschach pak doporučujeme penzion Das Landhaus Hauptmann, Pension Krakolinig nebo čtyřhvězdičkový hotel u jezera Ferienhotel Wörthersee.

Wörthersee a jeho okolí je opravdovým prázdninovým rájem, kombinace jezerní a horské scenerie vytváří perfektní místo pro strávení dovolené s outdoorovými aktivitami.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button