Kam v RakouskuKorutany

Korutany – Archaeologický Park Magdalensberg

Piknik v parku. Kde jinde v Korutanech můžete zažít něco takového než v Archeologickém parku Magdalensberg, který se nachází v okrese Klagenfurt - Land? Dovolenou v tomto stylu se nepochybně můžete pochlubit nejednomu známému.

Římské město „Magdalensberg“ je jedním z největších míst s vykopávkami ve východních Alpách. Toto zvláštní místo a přiléhající objekty jsou archeologicky zkoumány už od roku 1948. Park se rozkládá na čtyřech hektarech a ukazuje se svými zříceninami podstatné části bývalé kolonizace. Na historickém místě se setkáte s mnoha nálezy, které svědčí o životě před Magdalensbergem před 2000 lety.

V roce 1960 bylo založeno sdružení „Spolku přátel hory Magdalen“ a to po celá desetiletí podporuje vykopávky v hmotných i nehmotných aspektech.

PROHLÍDKY

Termíny pro skupinové zájezdy (nejméně 10 osob) jsou možné kdykoliv na vyžádání.

Kromě toho se v letních měsících snaží Archeologický Park Magdalensberg nabídnout pravidelné prohlídky pro individuální návštěvníky archeologického parku. Nicméně pro individuální prohlídku je třeba zatelefonovat předem a domluvit se na termínu prohlídky.

PIKNIK V PARKU

Vzhledem k tomu, že více než 60 let bylo město archeologicky zkoumáno, Magdalensberg poskytuje rámec pro zajímavý piknik, při kterém se vrátíte do minulosti a získáte nepřenositelné zkušenosti s přáteli, rodinou nebo vaší drahou polovičku na jedinečném místě v Korutanech. Při pikniku v parku vás jednoduše čeká nezapomenutelný den.

Rodinný program: Riddická rally „Ve stopách Římanů“

Desetiletí archeologických vykopávek dělají dnes z Magdalensbergu starobylé město. Obchodníci, řemeslníci, vojáci a státní úředníci opustili bohaté kulturní dědictví. Pro naše mladé hosty (a všechny mladé lidi) nabízíme vzrušující puzzle rally, kde děti a dospívající mohou prozkoumat archeologický park samostatně nebo společně s rodiči. Pro ty, kteří vyřeší hádanku a znají řešení, čeká malé překvapení!

Rámování fotografických karet Magdalensberg

Pokud jste vybaveni digitálním fotoaparátem, tak vyrazte na prohlídku parku a fotografujte své oblíbené motivy s potěšením. V obchodě s muzeem vytiskneme pro vás vybraný obrázek. S naším razítkem a poštovní známkou můžete odevzdat pohlednici přímo v archeologickém parku a bude poslána přátelům a známým s vašimi srdečnými pozdravy. Pokud samozřejmě budete chtít, tak si můžete s sebou odnést na památku také nějaké zarámované fotografie. Cena za kartu je 4,50 EUR.

Informace jsou poskytovány na telefonním čísle (0)50 536-30599 nebo willkommen@landesmuseum.ktn.gv.at.

Při prohlídce Archeologického Parku v Magdalensbergu se nemůže nikdo nudit, každý si najde to své, ze kterého bude mít naprosté potěšení. Nezapomeňte se do tohoto místa podívat, jinak budete litovat.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button