Kam v RakouskuKorutany

Korutany – City Main Parish Church of St. Egid

Pokud pojedete přes město Klagenfurt, určitě vás zaujme stavba City Main Parish Church of St. Egid. Ač tomu mnoho návštěvníků nechce uvěřit, tato budova zde stojí již více než 600 let, jedná se o kulturní památku a také nejstarší kostel v Klagenfurtu.

Trávení dovolené v okrese Klagenfurt am Wörthersee je jedním slovem úžasné. Upravené cyklotrasy, malebná příroda a pohostinní lidé.

Zdroj: Shutterstock Autor: Borisb17

City Main Parish Church of St. Egid – nejstarší kostel v Klagenfurtu

Doporučení: Pokud se chystáte do Klagenfurtu v prosinci, měli byste sem zavítat. V Adventu zde mohou návštěvníci věnovat svůj čas vytváření vánočního věnce za pomoci zkušených floristů.

Ve vánoční době (většinou v období 15. – 24. prosince) se zde konají vánoční veletrhy či vánoční výlety do okolí. Jedinečným zážitkem jsou adventní koncerty konané v této budově a neméně úchvatný je vánoční zpěv některého z předních rakouských zpěváků (zpíval zde také Max Müller).

 

 

 

Klagenfurt je rodištěm spisovatelů Roberta Musila a Ingeborga Bachmanna. Je zcela jasné, že tu hraje zvláštní roli literatura. Ale také v oblasti divadla, kabaretu, hudby, má „kulturní město na jihu“ co nabídnout. V Klagenfurtu jsou čtyři divadla, nezávislé divadelní skupiny, téměř 100 kulturních sdružení, sbory a značné množství galerií.

V Klagenfurtu je tedy velká kulturní nabídka: cena Ingeborg Bachmannové pro milovníky literatury, kabaretní soutěž o kabaretní cenu „Hercules“, koncerty, divadla, čtení a mnoho dalšího.

Wörthersee je největším jezerem spolkové země Korutany a pátým největším v Rakousku.
Jezero má na délku 16,5 km a je spojeno s městem Klagenfurt vodním kanálem, který brázdí výletní lodě.
Díky podzemním pramenům je jeho teplota v létě až 28°C, hladina vody má tyrkysově modré zbarvení a celé okolí jezera vyzařuje středozemní atmosféru.

Jezero je známým střediskem vodních sportů jako windsurfing, vodní lyžování, plachtění a veslování.
V jeho okolí návštěvních najdou 4 golfová hřiště, 18 cyklistických tras a organizované túry s průvodcem po okolí.
Kolem jezera Wörthersee vede okružní trasa, tuto můžete absolvovat pěšky nebo na kole. Délka trasy je cca 50 km a na trase budete překonávat výškový rozdíl zhruba čtyřset metrů.

Korutany (Kärnten) můžeme charakterizovat jako jedno z nejlákavějších míst pro dovolenou, což by potvrdili hlavně Rakušané, velká část Němců a Italů.

Jedná se o rakouskou nejjižněji položenou spolkovou zemi s horkými léty, vyzařující uvolněný, středozemní pocit, který v působivé kombinaci jezerní a horské scenerie vytváří perfektní místo pro strávení dovolené s outdorovými aktivitami.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button