Kam v RakouskuKorutany

Korutany – Europapark Klagenfurt

Europapark se nachází ve městě Klagenfurt am Wörthersee, je tedy velmi blízko k Wörthersee, které představuje rekreační oblast Klagenfurtu, ale také oblíbené místo pro hosty města.

Europark Klagenfurt

Rodiny s malými dětmi zde najdou louky a stinná místa u rybníka, kde mohou pořádat piknik a hrát si s dětmi. Dalšími aktivitami v Europaparku mohou být i procházky mezi jezerem a Lendkanal.

Jedná se o nádherné místo.

Čekejte krásné rozmanité druhy květin, čerstvý vzduch a klid pro všechny, kteří hledají relaxaci, ale také možnost hrát míčové hry a provozovat další sportovní aktivity pro mladé.

Nejvýznamnějším místem v Europaparku je nově navržené obrovské dětské hřiště – skutečně rodinný ráj. K dispozici je samostatný úsek pro každý věk dětí – písečná bahenní zóna pro malé děti, slackline a skill park, hned vedle bruslařského parku pro mladé, velkého houpajícího parku, horolezeckého vybavení a dalších sportovních možností. Zde se opravdu nemůžete nudit žádný člen rodiny.

A pro rodiče, prarodiče a doprovodné osoby jsou tu umístěny útulné lavice ve stínu velkých stromů kolem hřiště pro jejich relaxaci. Ti, kteří ocení více klidu než akce a fyzickou aktivitu, mají také možnost zde kvalitně trávit svůj volný čas. Velké venkovní šachové zařízení je magnet pro lidi, kteří upřednostňují „intelektuální sporty“.

Je bez diskuze, že Klagenfurt am Wörthersee má ty nejlepší podmínky pro volnočasové vyžití v každém ročním období. Nicméně i po kulturní stránce má Klagenfurt co nabídnout.

Poblíž města Klagenfurt am Wörthersee se nacházejí jezerní osady Pörtschach a Velden, které patří mezi hlavní turistická letoviska, nabízející všechny druhy vodních sportů a radovánek pro děti.

Můžete se těšit na windsurfing, vodní lyžování, plachtění a veslování. V přírodním renesančním městě na Wörthersee je toho hodně co dělat. Nakupování a procházky v krásném starém městě, sportovní vyžití nebo procházky ve skvělé přírodě, odpočinek na Wörthersee nebo užívání umění – vše je možné.

Klagenfurt je rodištěm spisovatelů Roberta Musila a Ingeborga Bachmanna. Je zcela jasné, že tu hraje zvláštní roli literatura. Ale také v oblasti divadla, kabaretu, hudby, má „kulturní město na jihu“ co nabídnout. V Klagenfurtu jsou čtyři divadla, nezávislé divadelní skupiny, téměř 100 kulturních sdružení, sbory a značné množství galerií.

Mapa ubytování Klagenfurt:Booking.com

Oficiální webové stránky Europark Klagenfurt.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button