Kam v RakouskuKorutany

Korutany – Karnburg

Říká vám něco název Karnburg? Pravděpodobně ne, tak si něco o tomto zajímavém místě povíme. Jedná se o známé město v okrese Klagenfurt – Land a katastrální obci tržního města Maria Saal v Rakousku. Nachází se asi 5 km severně od korutanského hlavního města Klagenfurt a má 540 obyvatel (od roku 2001).

Představte si, že v dobách slavného Říma se jednalo o velmi známé město. Chcete vědět, z jakého důvodu? Římská silnice Via Julia Augusta vedla z Aquileia na Jaderském moři na Plöckenpass údolím das Drautal nach Treffen/Villach, přes Feldkirchen a také Karnburg do hlavního města provincie Virunum. Po pádu Římské říše a převzetí moci (suverenity) Franky byla obsazena jen nejvíce strategická místa. To zahrnovalo aktuálně také Karnburg s Fuerstenstein a samozřejmě Virunum, kde byl královský dvůr.

Severně od Klagenfurtu na úpatí horského Ulrichu byly rozptýleny obce ležící na náhorní plošině. Plošina byla osídlena již od doby halštatské a tento trend pokračoval i v římských dobách, a to kvůli blízkosti Municipium Virunum.

ZAJÍMAVOST – STEZKA

Z Karnburgu vede oblíbená pěšina do Ulrichsbergu. Po zhruba hodinovém stoupání je dosaženo vrcholu 1 022 metrů vysoké hory, která leží uprostřed povodí Klagenfurtu. Stezka bude ideální procházkou pro každého výletníka a zároveň možností obdivovat zdejší malebnou krajinu s unikátní flórou a faunou.

O Korutanech

Korutany jsou nejjižnější spolkovou zemí v Rakousku s hlavním městem Klagenfurt. Na jihu Korutan se tyčí Karavanky a Karnské Alpy, které tvoří přirozenou hranici mezi Slovinskem a Rakouskem. Pohořím Karavanky prochází tunel Karawankentunnel, který spojuje Rakousko a Slovinsko. Dálničním tunelem se můžeme z rakouského Villachu dostat do slovinské Jesenice.

Tato malebná oblast, jakou Korutany zajisté jsou, plná hor a jezer zaujme každého milovníka čisté přírody a aktivního sportu.
V létě si zde připadáte jako u moře, obklopují vás jezera s měkkými písečnými plážemi a průzračnou vodou, ve které se zrcadlí hory. Korutany jsou nejžádanější letní dovolenou v Rakousku, často nazývanou Rakouská riviéra. Wörthersee je největším jezerem v Korutanech, kde se můžete vykoupat a vychutnat si koktejly ve zdejších vyhlášených barech. Na jihu v srdci Korutan leží jezero Faaker See, nazýván „jižní Pacifik“, kde si můžete užít nejvíce slunečných hodin v průzračné tyrkysové vodě. Millstätter See (mystické jezero) je nejhlubším jezerem v Korutanech.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button