Kam v RakouskuKorutany

Korutany – Klagenfurt am Wörthersee

V Korutanech nenajdete klasické historické městské centrum, které by sneslo srovnání s městy jako Vídeň, Salzburk, Graz a Innsbruck, ale hlavní město této spolkové země Klagenfurt je pohodovým, neokázalým městem a poskytuje výborné výchozí místo pro zkoumání přilehlé krajiny. Město se proslavilo hlavně svou výhodnou polohou na východním pobřeží Wörthersee, trvale oblíbeném letním rezortem, který každoročně přitahuje davy turistů.

Korutany (Kärnten) můžeme charakterizovat jako jedno z nejlákavějších míst pro dovolenou, což by potvrdili hlavně Rakušané, velká část Němců a Italů.

Jedná se o rakouskou nejjižněji položenou spolkovou zemi s horkými léty, vyzařující uvolněný, středozemní pocit, který v působivé kombinaci jezerní a horské scenerie vytváří perfektní místo pro strávení dovolené s outdorovými aktivitami.

Zdroj: Shutterstock Autor: DeepGreen

Poblíž města Klagenfurt am Wörthersee se nacházejí jezerní osady Pörtschach a Velden, které patří mezi hlavní turistická letoviska, nabízející všechny druhy vodních sportů a radovánek pro děti.

Můžete se těšit na windsurfing, vodní lyžování, plachtění a veslování. V přírodním renesančním městě na Wörthersee je toho hodně co dělat. Nakupování a procházky v krásném starém městě, sportovní vyžití nebo procházky ve skvělé přírodě, odpočinek na Wörthersee nebo užívání umění – vše je možné.

Zdroj: Shutterstock Autor: sasimoto

V Klagenfurtu se tradičně konají dva známé veletrhy, a to potravinářský a dřevařský v srpnu. Ve středu města můžete spatřit renesanční kašnu, v níž je postava draka. Správně tušíte, že drak sehrál v historii města významnou roli. Dle legendy slíbil kníže těm, kteří přemohou zlého draka a zabijí ho, kus svobodné půdy. Povedlo se to několika mužům, kteří získali od knížete půdu, vysušili ji a začali na ní hospodařit, byla zde založena osada. Drak je také ve znaku města.

Je bez diskuze, že Klagenfurt am Wörthersee má ty nejlepší podmínky pro volnočasové vyžití v každém ročním období. Nicméně i po kulturní stránce má Klagenfurt co nabídnout.

Zdroj: Shutterstock Autor: AliveGK

Klagenfurt je rodištěm spisovatelů Roberta Musila a Ingeborga Bachmanna. Je zcela jasné, že tu hraje zvláštní roli literatura. Ale také v oblasti divadla, kabaretu, hudby, má „kulturní město na jihu“ co nabídnout. V Klagenfurtu jsou čtyři divadla, nezávislé divadelní skupiny, téměř 100 kulturních sdružení, sbory a značné množství galerií.

V Klagenfurtu je tedy velká kulturní nabídka: cena Ingeborg Bachmannové pro milovníky literatury, kabaretní soutěž o kabaretní cenu „Hercules“, koncerty, divadla, čtení a mnoho dalšího.

 

Mapa ubytování Wörthersee:Booking.com

Štítky
Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button
Close