Kam v RakouskuKorutany

Korutany – Kramergasse

Kdo by neznal první pěší zónu v Rakousku (1961) a vedle Alter Platz (Starého náměstí) a Wienergasse nejstarší ulici v Klagenfurtu am Wörthersee?

Kdo by neznal první pěší zónu v Rakousku (1961) a vedle Alter Platz (Starého náměstí) a Wienergasse nejstarší ulici v Klagenfurtu am Wörthersee?

V Kramergasse začíná nákupní ulice v Klagenfurtu s mnoha butiky, restauracemi a kavárnami. Ve středu Kramergasse jsou umístěny podlahové mozaiky s erbem města Klagenfurt.

Zajímavé je, že ve středověku zde, podobně jako na Alter Platz, byli obchodníci na trzích s malými prodejními stánky, kde se snažili prodávat převážně ručně vyráběné výrobky.

Ulička byla v minulosti mnohem kratší, ale později byla rozšířena. Mezi původní názvy Kramergasse patřily Lybstensteig, Lichtensteg, Am Lichtennsteg nebo Kramergässel.

Kramergasse je jako nákupní ulice atraktivní pro ty, kteří chtějí koupit oblečení, parfémy, suvenýry té nejlepší kvality, ale za nejnižší dostupnou cenu.

Mapa ubytování Klagenfurt:Booking.com

Korutany (Kärnten) můžeme charakterizovat jako jedno z nejlákavějších míst pro dovolenou, což by potvrdili hlavně Rakušané, velká část Němců a Italů.

Jedná se o rakouskou nejjižněji položenou spolkovou zemi s horkými léty, vyzařující uvolněný, středozemní pocit, který v působivé kombinaci jezerní a horské scenerie vytváří perfektní místo pro strávení dovolené s outdorovými aktivitami.

V Klagenfurtu se tradičně konají dva známé veletrhy, a to potravinářský a dřevařský v srpnu. Ve středu města můžete spatřit renesanční kašnu, v níž je postava draka. Správně tušíte, že drak sehrál v historii města významnou roli. Dle legendy slíbil kníže těm, kteří přemohou zlého draka a zabijí ho, kus svobodné půdy. Povedlo se to několika mužům, kteří získali od knížete půdu, vysušili ji a začali na ní hospodařit, byla zde založena osada. Drak je také ve znaku města.

Klagenfurt je rodištěm spisovatelů Roberta Musila a Ingeborga Bachmanna. Je zcela jasné, že tu hraje zvláštní roli literatura. Ale také v oblasti divadla, kabaretu, hudby, má „kulturní město na jihu“ co nabídnout. V Klagenfurtu jsou čtyři divadla, nezávislé divadelní skupiny, téměř 100 kulturních sdružení, sbory a značné množství galerií.

Štítky
Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button
Close