Kam v RakouskuKorutany

Korutany – Magdalensberg

Magdalensberg se nachází mezi loukami a lesy, mimo velké průmyslové závody a profiluje se jako rekreační letovisko v přírodě nepostrádající opravdovou korutanskou pohostinnost a útulnost.

Na východ od Klagenfurtu se rozprostírají rozsáhlá úrodná údolí řek Glan a Gurk s pozůstatky historických památek.

Jednou z nich je zřícenina Magdalensberg v okresu Klagenfurt-Land připomíná období keltského a římského osídlení, zatímco poutní kostel v blízké vesnici Maria Saal stojí jako svědectví misionářských snah arcibiskupů ze Salzburku, kteří začali s procesem přeměny Korutan na křesťanství v 8. století. V okolí Magdalensbergu je možno vyfotografovat středověké hlavní město St. Veit an der Glan, v současné době malebné městské tržiště a tvrz Hochosterwitz z 16. století, dech beroucí stavba umístěná na vrchu kopce. V rámci jednodenního výletu z Klagenfurtu můžete zavítat do kouzelného středověkého města Friesach se zámky, vodními příkopy a gotickými kostely i důležitého církevního centra Gurku slavného pro románskou katedrálu.

Zdroj: Shutterstock Autor: Cortyn

Zažili byste rádi atmosféru Tibetu? Nemusíte cestovat tak daleko, stačí zavítat do muzea Heinrich-Harrer, kde budete mít neskutečnou možnost meditovat, zatímco se budete procházet Lingkorem.

Výborným tipem je pro vás zakoupení korutanské karty (The Kärnten Card), pokud chcete strávit v Korutanech rozumně dlouhou dobu nejenom v letním období. Karta je dostupná od začátku dubna do konce října, www.kaerntencard.at. Karta vám jako držiteli umožní volný vstup na všechny parníky na jezerech, sedačkové lanovky a kabinové lanovky, dále volný vstup do převážné většiny muzeí a turistických atrakcí, 50 % slevu na místní dopravu a jízda na placených úsecích silnic zdarma. Karta je platná na 2 týdny (€ 35) nebo 5 týdnů (€ 50), je dostupná na všech regionálních turistických centrech.

Zdroj: Shutterstock Autor: Cortyn

V minulosti byla v Magdalensbergu provozována zemědělská činnost, byly zde menší komerční podniky a železářský i dřevařský průmysl. Nicméně v současnosti tyto průmyslové aktivity již v Magdalensbergu nejsou v činnosti.

Magdalensberg se nachází mezi loukami a lesy, mimo velké průmyslové závody a profiluje se jako rekreační letovisko v přírodě nepostrádající opravdovou korutanskou pohostinnost a útulnost.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button