Kam v RakouskuKorutany

Korutany – Rosegg Zoo

Tierpark Rosegg se nachází v okrese Villach-Umgebung pouhých 5 minut od městečka Velden am Wörthersee a je všudypřítomným magnetem pro návštěvníky nejenom z okolních měst Wörthersee, Faaker See a Ossiacher See, ale z celého světa.

ZOO Rosegg

Každý rok navštíví Tierpark Rosegg, největší zvířecí park v Korutanech, kolem 80 000 návštěvníků. V této zoologické zahradě žije více než 400 druhů zvířat na historickém území s původní zříceninou hradu Rosegg. Pro zajištění pohodlí všech věkových skupin je k dispozici bufet. Pro děti je malá zoo s velkým dětským hřištěm absolutní hit.

Zdroj: Shutterstock Autor: Pyma

V blízkosti Zoologické zahrady Rosegg je situován Zámek Rosegg, který byl postaven v roce 1772 princem Orsini-Rosenbergem. Zámek nechal tento majitel postavit pro svou italskou milenku madame Lucrezii. Zámek je tedy postaven v italském stylu a nábytek a mnoho dalších částí zařízení zámku jsou původní. Druhým majitelem zámku Rosegg se stal Peter Ritter von Bohr, finanční poradce císaře. Koluje o něm legenda, že padělal peníze. Právě Peter Ritter von Bohr založil dnešní zoologickou zahradu Rosegg. Von Bohr vlastnil Zámek Rosegg však pouhé 2 roky a mnoho historiků tvrdí, že koupí chtěl zamaskovat padělání peněz.

Od roku 1831 je Zámek Rosegg vlastněn rodinou Lichtenštejnů. Do 70.let byl zámek obýván, poté byl až do roku 1995 bez známe života a od roku 1997 je zámek opět obýván.

Pokud se rozhodnete kromě Zoologické zahrady Rosegg navštívit také nedaleký Zámek Rosegg, tak určitě neprohloupíte, protože zde můžete zhlédnout obrazy moderních umělců, účastnit se letních akcí zde pořádaných, koncertů, divadla a posedět při zákusku a kávě ve zdejší malé zámecké kavárně.

O Korutanech

Tato malebná oblast, jakou Korutany zajisté jsou, plná hor a jezer zaujme každého milovníka čisté přírody a aktivního sportu.
V létě si zde připadáte jako u moře, obklopují vás jezera s měkkými písečnými plážemi a průzračnou vodou, ve které se zrcadlí hory. Korutany jsou nejžádanější letní dovolenou v Rakousku, často nazývanou Rakouská riviéra. Wörthersee je největším jezerem v Korutanech, kde se můžete vykoupat a vychutnat si koktejly ve zdejších vyhlášených barech. Na jihu v srdci Korutan leží jezero Faaker See, nazýván „jižní Pacifik“, kde si můžete užít nejvíce slunečných hodin v průzračné tyrkysové vodě. Millstätter See (mystické jezero) je nejhlubším jezerem v Korutanech.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button