Letní dovolená v RakouskuŠtýrsko

Lázeňské středisko Bad Gleichenberg

Oddejte se odpočinku a relaxaci v historických štýrských lázních Bad Gleichenberg. Uprostřed zelených lesů v sopečné krajině je pravým lázeňským rájem.

Lázeňské středisko Bad Gleichenberg – místo plné relaxace a inspirace….umístěné v sopečné krajině Štýrska, chráněné mírně zalesněnými kopci, obklopené vinicemi, loukami a listnatými lesy, zve každého k odpočinku a dobití energie.

Město Bad Gleichenberg je příjemné místo k pobytu, vytváří úchvatnou souhru mezi revitalizovanými a restaurovanými historickými budovami a novou architekturou, za zmínku stojí nádherné fontány, které dokreslují celý kolorit místa. Při návštěvě lázeňského střediska Bad Gleichenberg doporučuji zavítat také na náměstí města a kochat se jedinečnou architekturou a posedět v některé z místních hospůdek při sklence něčeho dobrého!

V lázeňském rezortu Bad Gleichenberg se léčí dýchací potíže a kožní onemocnění speciálními aplikacemi, jako je solný roztok Gleichenberger. Tato celostní rekreace je zakončena v Therme der Ruhe, jehož venkovní bazén se skvěle mísí s přilehlým lázeňským parkem. Můžeš se však také ponořit do bazénu Bad Gleichenberg s 50 m bazénem a komplexem pro volný čas včetně potápěčské věže, hřiště na plážový volejbal a dětského hřiště. Vrcholem každé návštěvy Bad Gleichenbergu je Styrassic Park s více než 85 dinosaury v životní velikosti – skutečný zážitek.:)

ZAJÍMAVOST

Dokonce i známý rakouský spisovatel a básník Peter Rosegger podlehl zvláštnímu kouzlu Bad Gleichenbergu, kde často pobýval. Každý je fascinován zdejší krajinou, která jedinečně kombinuje historii a tradici s okouzlujícím regionem. Je to harmonie, která se zrodila za více než 180 let. Když procházíš lázeňským parkem, nech svou duši bloudit – kolem starých vil a obřích stromů, které lákavě rozšiřují své větve. V létě poskytují uklidňující stín. Vyzařují nadčasový klid, v zelené oáze – zelený salon Bad Gleichenberg.

Malebné lázeňské město v lázeňském a sopečném regionu Štýrsko vděčí za svou slávu minerálním pramenům, které již Římané znali a v tehdejší době hojně využívali pro léčebné účely.

Lázeňské středisko Bad Gleichenberg je od roku 1834 nejstarším štýrským lázeňským komplexem a nachází se v bývalé sopečné oblasti ve výšce 300 m nad mořem. Lázně Bad Gleichenberg jsou útočištěm klidu s tradicí. Návštěva lázní znamená klid a relaxaci uprostřed lázeňského parku. Therme der Ruhe se nachází v Kurhaus Bad Gleichenberg asi hodinu jízdy od Grazu na jihovýchodě Štýrska, kombinuje nejmodernější lékařská zařízení, působivou architekturu a sílu léčivých pramenů. Léčivá voda má termické okysličení hydrogenuhličitanem sodným. Voda v lázních pochází ze dvou různých zdrojů: Mariannenquelle a Maxquelle. Teplota zdroje Mariannenquelle je 24 ° C a teplota Maxquelle 40 ° C. Oba zdroje jsou acidula hydrogenuhličitanu sodného, ​​které mají vliv zejména na revmatická onemocnění a onemocnění kůže (včetně suché kůže) a dýchacích cest.

Therme der Ruhe v Kurhaus Bad Gleichenberg jsou otevřeny lázeňským i denním hostům. K relaxaci je možno využít vnitřní a venkovní prostory lázní a saunu o velikosti 500 m². Uvnitř i vně jsou termální bazény s lehátky, sprchy, perličkové koupele a mnoho dalšího. V chráněném interiéru i na terase pod širým nebem najdete salonky a relaxační plochy. Kromě toho zde mohou návštěvníci využít celou řadu kosmetických služeb, masáží a solárium.

Uprostřed 20 hektarového lázeňského parku najdete vše pod jednou střechou, co potřebujete pro své blaho: osvědčené a nově vyvinuté formy terapie, léčivé termální prameny, zdravé jídlo a stylové bydlení ve 4*hotelu.

Chcete si odpočinout a relaxovat? V lázních zajišťuje rozmanitá koupací oblast na celkové ploše 2 500 m² relaxaci a pohodu:

 • Vnitřní a venkovní bazény

vnitřní bazén s délkou 25 metrů a 3 pruhy (31°C)

venkovní bazén s délkou 30 metrů a 2 pruhy (34°C)

 • Vír, vířivka
 • Bodengeysiren
 • Sprchy
 • Vodopádová sprcha
 • Airbedy
 • Jacuzzi
 • Masážní stěny
 • Bublinkové koupele
 • Podlahové gejzíry
 • Luftsprudelbank
 • Schwalldusche
 • Rozsáhlé plochy na opalování
 • Čtenářský koutek s krbem je ideální pro ty, kdo hledají klid. Z krytého bazénu se díváte přes velká okna do okolních lázeňských zahrad, na prostornou venkovní terasu a venkovní bazén. Otevřený krb vytváří útulnou atmosféru a je hojně využíván hlavně v chladných měsících roku.
 • Kurhaus Bad Gleichenberg nabízí také služby kosmetického studia a solárium.
lázně rakousko, relax rakousko
Zdroj: Shutterstock Autor: Minerva Studio

Voda a světlo, dřevo a kámen – tyto přírodní prvky jsou typickým designem lázeňského střediska Therme der Ruhe Bad Gleichenberg.

Bistro v prvním patře lázní zve na přestávku na kávu, zdravé občerstvení nebo chutné, zdravé posílení. Na oběd si můžete vybrat ze čtyř různých jídel a dvou tříchodových menu.☺ Bistro má otevřeno denně od 10 do 20 hodin. Díky přímému přístupu k bistru v prvním patře se nezapomíná na kulinářské speciality.

Z termálních lázní se dostaneš přímo do lázeňského parku, kde si můžeš užívat přírody. Po odpočinku v termálních lázních můžeš den zakončit zde. Čeká tě několik klidných okamžiků v zeleni v lázeňských zahradách o rozloze přibližně 20 akrů kolem termálních lázní. Obdivuj mimořádné rostliny, které obohacují jedinečnost lázeňského parku.

ZAJÍMAVOST

Zvláštností v parku je sekvoj Wellingtonia, která měří 60 metrů a byla vysazena v roce 1872!

Četné turistické stezky v lázeňském parku zvou na procházku a odpočinek.

Tip: Milovníci přírody se můžou vydat na turistickou stezku Herzspur v regionu Bad Gleichenberg, která je neskutečným relaxačním zážitkem.:)

Louky a relaxační plochy najdete jak v chráněném interiéru, tak na terase nebo na slunění. Během koncepce byla zvláštní pozornost věnována integraci stávajících stromů. Terasa plynule navazuje na okolní park.

Nabídky pro vaši dovolenou

Nabídka prázdninových balíčků společností v regionu Bad Gleichenberg je v souladu s prioritami lázeňského rezortu. Můžeš tedy očekávat speciální prázdninové balíčky relaxace s ubytováními. Zde najdeš správnou nabídku pro pobyt v regionu Bad Gleichenberg, v lázeňském a sopečném regionu Štýrsko!

Therme der Ruhe Spa & SPA v lázeňském parku – útočiště s tradicí. Znalost uklidňujících léčivých vlastností termální vody Bad Gleichenberg, která byla vždy známá, je dnes vysoce ceněna. A právem – návštěva Therme der Ruhe znamená plavání uprostřed lázeňského parku. Z krytého bazénu se díváte skrz velká okna na okolní lázeňské zahrady, rozsáhlou venkovní terasu a venkovní bazén. Louky a relaxační plochy najdete jak v chráněném interiéru, tak na terase nebo na slunění.  Je zde dostatek plážových lehátek připravených k odpočinku návštěvníků lázeňského rezortu.:)

Příroda je dobrý terapeut. Tekoucí je přechod z nádherných lázeňských zahrad do relaxačních lázní o rozloze 2 500 m², nádherně panorama. Prostorná okna umožňují krytému bazénu nádherný výhled na přilehlé lázeňské zahrady.

SAUNY

Exkluzivní sauna nabízí individuální odpočinek. Klasická finská, bio sauna, bylinná solná sauna nebo solná parní lázeň: používají se pouze vysoce kvalitní oleje. Kdo chce něco chladnějšího, je tu k dispozici ledová jeskyně, ponorný bazén nebo Kneippova pánev. Wellness program doplňují vyhřívaná lehátka, fontány na pití, speciální infuze, infračervená kabina, venkovní vířivka, solárium a otevřený krb. Vychutnejte si speciální infuze (mořská sůl, jogurt) denně v 10:00, 11:00, 16:00 a 18:00!

Kromě lázní je denně otevřena také exkluzivní, více než 500 m² velká sauna. Je to místo odpočinku a příjemné doplnění četných léčebných procedur v lázeňském hotelu Bad Gleichenberg.

V dobách chytrých telefonů, e-mailů a nepřetržité dostupnosti jsou odpočinek a relaxace často zcela podceňovány. Hektické tempo a stres jsou stále více součástí každodenního života, a tak si člověk mnohdy nevšimne varovných signálů vlastního těla. Když je toho hodně, najednou se zvyšuje adrenalin, dýchání a srdeční frekvence. Svaly se napnou a smysly se naostří. Ostatní funkce, jako je trávení a detoxikace,  jsou vypnuty. Pokud stres trvá delší dobu, může to poškodit lidské zdraví. Klid je opakem stresu, proto v lázních preferují ticho, vyrovnanost a nerušený stav. Ve stresových situacích je důležité dát si přestávky a odpočinek od práce. Denní odpočinek v Therme der Ruhe  pomáhá znovu najít vnitřní klid. Přesvědčte se.:)

Otevírací doba a ceny:

Denní hosté: denně od 09:00 do 21:00
Poslední vstup v 19:30

celodenní pobyt (9:00 – 21.00) – 19€
celodenní pobyt včetně sauny (9:00-21:00) – 24€
solárium (3 min.) – 2,50€

Pro lázeňské hosty (se zakoupeným lázeňským vstupem) jsou lázně k dispozici denně od 8 do 21 hodin.
Sauna je otevřena denně pro hosty hotelu od 9:00 do 21:00.
Pro denní hosty jsou termální lázně a sauna otevřeny denně od 9 do 21 hodin.

Poslední vstup je v 19:30.

Ubytování

V lázeňském městečku je na výběr dostatek komfortního ubytování, svůj pobyt zde můžete strávit třeba  ve čtyřhvězdičkovém hotelu Schlössl Hotel Kindl, Wellnesshotel Allmer nebo Hotel Stenitzer.
Z villa domů pak doporučujeme zvolit ubytování ve Villa Clar im Park, Villa Thalhof nebo v apartmánovém hotelu Garni.

Chtěli byste se nechat hýčkat?
Chtěli byste během lázeňského pobytu jenom relaxovat?
Máte chuť na masáž nebo proceduru v salonu krásy? 
Zavítejte do lázeňského rezortu Kurhaus Bad Geichenberg.

Štítky
Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button
Close