Dolní RakouskoLetní dovolená v Rakousku

Letní turistické karty – Dolní Rakousko

Celý region Dolního Rakouska jen s jednou kartou, která je klíčem k volným vstupům po celý rok do více než 300 turistických atrakcí. 

Letní turistická karta Niederösterreich Card

Celý region Dolního Rakouska jen s jednou kartou, která je klíčem k volným vstupům po celý rok do více než 300 turistických atrakcí. Karta Niederösterreich zahrnuje také vstupy do vybraných atrakcí regionů Vídně, Burgelandu, Horního Rakouska a Štýrska. Nabízí rozmanitý program, nejen vstup do zámků a muzeí, nabízí i vstupy do přírodních parků, ZOO, koupališť a zážitkových světů.
Platnost karty je jeden rok, pro novou sezónu platí karta od 1.4.2020 – 31.3.2021.

Cena dospělý – € 61 
Cena dítě (6-16let) – € 31 

Dítě do 6-ti let zdarma (max. 3 děti/ majitele karty)

Oficiální web Neiederösterreich Card.

Letní turistická karta Wilde Wunder Card Mostviertel

Kartu Divokých zázraků Mosviertel dostanou zdarma všichni hosté ubytování v některém z hotelů partnerského programu “Wilde-Wunder”.
Karta zahrnuje volné vstupy do 50 výletních cílů, bezplatnou jízdu lanovkou, na koupaliště, zážitkové a dobrodružné programy.
Rodiny tak mohou ušetřit až € 1000 na volných vstupech a dopravě v Mostviertelských Alpách a v Mariazellerland.

Karta platí od 1. května do 27. října 2020.

Oficiální web WIlde Wunder Card.

Možná jste nevěděli, že Dolní Rakousko se může pochlubit největším množstvím významných zámků a hradů v Rakousku.
Pokud se zajímáte o historii nebo kulturní památky, tato spolková země bude pro vás to pravé.
Doporučujeme navštívit mohutnou zříceninu hradu Aggstein, pohraniční pevnost a muzeum Maxmiliána Mexického Hardegg, hrady Liechtenstein v Maria Erzensdorfu nebo Rappottenstein, bývalý vodní zámek Rohraus s hraběcí harrachovskou obrazovou galerií nebo hrad Höhenburg v Seebensteinu.
Určitě byste měli zavítat do nejkrásnějšího renesančního zámku v Rakousku Schallaburgu nebo na další zámky Artstetten (muzeum arcivévody Františka Ferdinanda), Eckartsau (fresky D. Grana), Luberegg v Emmersdorfu (bývalá letní rezidence císaře Františka I.), Kirchstetten (J. Fischer von Erlach), Loosdorf (největší rakouské muzeum cínových figurek), Marchegg (lovecké, africké muzeum), Mayerling (zastřelení habsburského korunního prince Rudolfa), Riegersburg (nejvýznamnější dolnorakouský barokní zámek) nebo Rosenburg (pořádání rytířských turnajů, předvádění letů dravých ptáků).

Pro ty, kteří chtějí nalézt místa, která jsou daleko od cestovního ruchu, doporučujeme návštěvu horských lázeňských rezortů Semmering a Ybbstal, která se nacházejí na jižní hranici se Štýrskem.

 

Štítky
Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button
Close