Zimní dovolená v Rakousku

Lyžování na ledovci

Nádherná zasněžená horská krajina, stovky kilometrů upravených sjezdovek, nesčetné množství lanovek dopravujících nadšené zahraniční turisty k ledovcům pro lyžování poskytující ohromující panoramata horského prostředí a malebné horské vesničky s komfortním a pohostinným ubytováním...

Tento popis je charakteristický pro kouzelnou rakouskou zemi, kde se lyžařům na chvíli zastaví čas při pohledu na romantické svahy s čerstvě napadaným sněhem vybízejícím k zimním sportům a dalším radovánkám na sněhovém povrchu.

Zdroj: Shutterstock Autor: David Varga

Rakušané nejsou tak zapálení do provozování sportů jako Britové či Australané, ale milují sledování sportovních událostí v televizi. Fotbal je číslo jedna, co se týká diváckých sportů, dalšími oblíbenými rakouskými sporty jsou samozřejmě lyžování a motoristické závody. Podmínky pro lyžování na ledovci se řadí mezi jedny z nejlepších celosvětově. Innnsbruck je lákadlem zimních sportů, dvakrát se zde konaly zimní olympijské hry, a to v roce 1964 a 1976. Světové poháry v závodech na lyžích jsou každoročně pořádány v Kitzbühelu, St. Antonu am Arlberg a také Schladmingu.

Zdroj: Shutterstock Autor: David Ferdigg

Bavíme-li se také o významných osobnostech spjatých s lyžováním, mohli bychom vyjmenovat nesčetně rakouských špičkových sportovců, ale současným favoritem je tzv. “Herminátor“, tedy Hermann Maier, hrdina v oboru lyžování ze Salzburku. Rakouskou světoznámou hvězdou je také Toni Sailer, pravděpodobně nejlepší lyžař, který kdy v Rakousku byl. V 17 letech vyhrál v Tyrolském šampionátu ve sjezdovém lyžování, slalomu a obřím slalomu a o 4 roky později obdržel zlaté medaile ve třech disciplínách v zimních olympijských hrách 1956 v Cortině d´Ampezzo. Karl Schranz ze St. Antonu byl pojmem mezi lyžaři v 50. a 60. letech, zatímco v 70. letech dominoval lyžařské scéně Franz Klammer, který získal osm vítězství ve sjezdovém lyžování v letech 1974-75 a na olympiádě v Innsbrucku v roce 1976 obhájil zlato ve sjezdovém lyžování.

Lyžařská sezóna v Rakousku začíná v prosinci a končí přibližně v dubnu v nejvýše položených rezortech. Samozřejmostí jsou přeplněné svahy na Vánoce, Silvestra a Nový rok a také v únoru, kdy školy posílají žáky na svahy na týden v rámci povinného lyžařského kurzu. Od poloviny dubna až po červen a konec října až poloviny prosince spadají mezi letní a zimní období v horských rezortech. Některé lanovky mohou být uzavřeny z důvodu údržby a také mnoho hotelů a restaurací bude zavřeno, nicméně výhodou pro vás v tomto období bude skutečnost, že se vyhnete davům nadšených lyžařů a navíc ceny budou nejnižší.

Nicméně většina alpských ledovců ustupuje důsledkem globálního oteplování a sněhová pokrývka je méně bezpečná v nižších nadmořských výškách v časném a pozdním období.
S lyžováním na ledovci je spjata také finanční stránka, která u tohoto volnočasového sportu není nejlevnější, ale týden na svazích alpských hor si může dovolit každý. Rakousko není nejdražší lyžařskou destinací v západní Evropě, ale ve srovnání s lyžařskými rezorty ve východní Evropě není tak levné a v současné době také dochází ve východoevropských lyžařských střediscích ke zlepšování nabízených služeb a lyžařského vybavení a k lákání lyžařů do této oblasti. Tato skutečnost může v budoucnu přispět ke snižování cen v lyžařských oblastech v Rakousku.

Ski pasy pokrývají výdaje za specifický transport v horském prostředí včetně lyžařských autobusů mezi lyžařskými oblastmi. Ceny ski pasů do méně známých lyžařských míst mohou být poloviční ve srovnání s cenami do velmi oblíbených a proslulých lyžařských rezortů jako jsou Kitzbühel, Vorarlberg, obzvláště Tyrolsko, Salzburská provincie, Horní Rakousy, Koryntsko nebo dokonce Dolní Rakousy. Ski pasy jsou dostupné na lyžařských vlecích a obvykle od autobusů až po lyžařské vleky a příležitostně také v turistických centrech. Ski kupony (lyžařské pasy založené spíše na používání než na časovém hledisku) na lyžařské vleky mohou být někdy zakoupeny, ale je rozhodně lepší zakoupit půldenní, celodenní nebo vícedenní pasy. Počítejte přibližně s 22 až 40 eury za jednodenní ski pas s podstatným snížením ceny za dlouhodobé pasy. Na začátku a konci sezony a někdy v lednu (mimo sezonu) mohou být ski pasy dostupné za velmi snížené ceny.

Ceny za půjčení lyžařského vybavení na lyžování na ledovci a přídavné služby se také liší v závislosti na daných lyžařských střediscích. Jako příklad je možno uvést ceny za lyže, ponožky a lyžařské boty, které se pohybují kolem 15 až 25 euro za jeden den na sjezdové lyžování a 8 až 13 euro pro Langlauf (běžkové lyžování) s možností slev nabízených za delší časové období půjčení vybavení. Vybavení na provozování snowboardu stojí o pár euro více než na lyžování.

Většina lyžařských rezortů má jednu nebo více vlastních lyžařských škol. Individuální výukové kurzy nebo skupinové kurzy jsou možné a  budou vás stát asi 170 euro/40 euro denně dle typu výše uvedeného kurzu. Čím více dnů se rozhodnete věnovat lyžařským aktivitám ve výukových kurzech, tím levnější bude školné za výuku.

Celoroční lyžování na ledovci je možné na těchto osmi ledovcích:

1. Dachstein

Zdroj: Shutterstock Autor: mRGB

Ledovec Dachstein je nejvýše položeným místem Štýrska, v nadmořské výšce 2 700 m n.m. se můžete kochat legendární přírodní scenérií a panoramatickým výhledem na horské hřebeny Rakouska až do České republiky a Slovenska. Atraktivní lyžování na ledovci je tou

 

pravou zimní dovolenou v Rakousku. Obzvláště v této oblasti je pro lyžaře na ledovci připraveno mnoho zimních atrakcí, z nichž nejvýznamnějšími jsou Dachstein Suspension Bridge, Sky Walk, Ice Palace a v neposlední řadě Dachstein Stairway to Nothingness. S touto nepřebernou nabídkou možných aktivit se zdejších návštěvníkům odhalí dechberoucí momenty a mrazení v zádech z neskutečného výhledu. Jedinečným zážitkem, na který dlouho nezapomenete, je výstup i sestup během letního období lanovkou Dachstein panorama gondola. Mějte na paměti, že je zapotřebí výstup rezervovat prostřednictví rezervačního systému kvůli extrémnímu zájmu návštěvníků. Rezervace je jednoduchá, můžete ji provést v pohodlí domova s využitím Vašich smartphonů. Lyžování na ledovci Dachstein Gletscher Schladming Ramsau – Ski Amade je možné celoročně a pravidelně jsou zde realizovány inovace vybavení i celého areálu. Kromě lyžování na ledovci se mohou turisté věnovat sjezdovému i běžkovému lyžování, alpskému i nordickému lyžování, snowboardingu, lyžařským túrám, vysokohorské pěší turistice, horolezectví, a paraglidingu.

Škála možných zimních aktivit je tedy nepřeberná, můžete si vychutnat mystickou auru Dachsteinu, a to hlavně v nově otevřeném Dachstein Ice Palace, kde je možno vstoupit do korunního sálu, krystalového dómu a modrého salonu. Led, mysteriózní zvuky a filmové hvězdy z filmu Doba ledová zde na vás čekají. Dachstein lyžování na ledovci skoro ve výšce 3000 m n.m. Na vrcholu slunečných svahů si můžete užívat Austrian National Skiing Tour a Dachstein Crossing i 15 dalších nabídek v blízkém okolí. Dachstein ledovce jsou ideálním místem pro alpské lyžaře začátečníky i experty.

Zdroj: Shutterstock Autor: Juergen_Wallstabe

Dachstein je jednou z nejnavštěvovanějších destinací ve Štýrsku. Není divu, při přibližování od východu je prvním ledovcem v Alpách, ke kterému lyžaři dospějí. Dokonce jízda nahoru Dachstein Glacier Lift je nezapomenutelným zážitkem sama o sobě, protože vystoupáte až do výšky 1000 vertikálních metrů a přiblížíte se k samotnému okraji strmých okrajů ledovce. Pokud jste nadšeni představou využít lyžařský vlek na Dachstein, tak je dobré vědět otevírací dobu. V době od 1. července do 10. září v době 7:50 – 17:30, od 1. září do 3. prosince v době 7:50 – 17:10, od 25. prosince do 1. května denně 8:30 – 16:50. Od 17. května bude nepřetržitý provoz denně v době 7:50 – 17:30.

Dachstein nabízí lyžování s “přidanou hodnotou.“ Také příznivci freestylového sportovního vyžití si zde přijdou na své v Dachstein Superpark, který nabízí úžasné freeridové vybavení.

2. Mölltaler
Lyžařská oblast Mölltaler Gletscher zahrnuje 8 lyžařských rezortů ve východním Tyrolsku a Korutanech, nejznámější jsou Mölltal Glacier, Ankogel, Hochpustertal, Grossglockner Resort Kals-Matrei, St. Jakob. Tyto oblasti přináší lyžařům absolutní bezpečnost na sněhu, nulový čekací čas, perfektně připravené a označené svahy, dětský slevový tarif pro děti do 18 let (sleva – 50%) výhodný především pro rodiny trávící dovolenou v Rakousku s dětmi. Za koupi skipasu pro 2 dospělé a 2 děti je každé další dítě do 18 let zdarma. Ski rezort Mölltaler Gletscher nabízí zážitky na sněhu a lyžování na ledovci ve 3000 m n.m. na sluncem zalitých sněhových svazích v jižní oblasti Rakouska s garancí nízkých cen. Mölltal Glacier je oblíbený u lyžařů, kteří ho přezdívají “Mölli“ a společně s ledovcem Ankogel se řadí mezi nejvyšší a nejbezpečnější lyžařské rezorty v Korutanech. Plusem lyžování v oblasti “Mölli“ a Ankogel jsou skutečnosti, že zde nejsou žádné čekací časy u lyžařských vleků a můžete zde zažít typickou korutanskou útulnou atmosféru – směsici pohostinnosti a klidu. Dva lyžařské rezorty v Hohe Tauern jsou snadno dostupné automobilem nebo lanovkou.

Mölltal Glacier a Ankogel jsou částí “Schultz Group“, Zillertalské rodinné společnosti, která také zahrnuje lyžařské regiony Ski-optimal Hochzillertal Kaltenbach, Spieljochbanh Fügen, GrossglocknerResort Kals-Matrei s Gradonna Mountain Resort Chálets & Hotel, ski centrum Hochpustertal s přilehlým Dolomitenresidenz Sporthotel Sillian a Skicentrum St. Jakob v Defereggental.

Zdroj: Shutterstock Autor: Tatiana Popova

3. Hintertuxer
Nikde jinde v Rakousku není tak rozmanité a zábavné lyžování jako v Tyrolském Zillertalském údolí. Ledovec Hintertuxer nabízí celoroční lyžování, perfektně upravené svahy, skvělou tradiční kuchyni a fascinující zážitky v přírodě v nadmořské výšce 3 250 m. Obzvláště na podzim je ledovec Hintertux místem pro každého, kdo se nemůže dočkat příchodu zimy.

Hintertux lyžařům poskytuje spolehlivé sněhové podmínky s přírodním sněhem, lyžování na ledovci v nadmořské výšce 1 500 – 3250 m n.m., 60 km svahů všech úrovní náročnosti, úžasné freeride svahy s prachovým sněhem od října do května a v neposlední řadě Betterpark Hintertux a Funslope Hintertux.

Zdroj: Shutterstock Autor: Ingmari

V zimě 2016/17 byl ledovec Hintertux oceněn test-winner award v kategorii sněhové bezpečnosti renomovaným testovacím portálem Skiresort.de.

Rodiny a děti si mohou užít zábavy s maskotem „Luis“ v Gletscherflohpark ve výšce 3 250 m n.m. nebo ve Flohpark v Sommerbergu. Na začátku podzimu zde můžete spatřit spoustu čerstvého sněhu na fantasticky širokých, slunečných svazích a první Snowpark Opening v Evropě.

Ledovec Hintertux je spojen s ostatními lyžařskými středisky Zillertalu, a to Eggalm, Rastkogel, Finkenberg, Penken/Mayrhofen a Ahorn a vytváří Ski & Glacier svět Zillertal 3000, kde nadšenci zimních sportů mohou lyžovat s využitím jednoho skipasu na 196 kilometrech svahů.

Ve Funslope Hintertux v Sommerbergalmu si můžete užít zábavy. Dobrodružství pro celou rodinu představuje monstrózní sněhová kreatura s notoricky známým obřím twisterem. Největší radost pro děti představuje Tuxerjoch chairlift, který zprostředkovává rychlý a pohodlný návrat na začátek zábavního sněhového parku.

Zdroj: Shutterstock Autor: Lu Mikhaylova

4. Pitztaler

Lyžařský rezort Pitztal Glacier (Pitztaler Gletscher) je umístěn v Pitztalu v oblasti Tyrolska. Pro lyžování a snowboarding je k dispozici 20,7 kilometrů svahů. Lyžaři mohou využít 6 lyžařských vleků. Zimní sportovní oblast je situována mezi 2 658 a 3440 m n.m.

Můžete lyžovat na Pitztalském ledovci od září do května. Lyžařský rezort na nejvyšším ledovci v Tyrolsku nabízí lyžování na širokých svazích ledovce všech obtížnostních stupňů. Wildspitz lyžařský vlek dopravuje návštěvníky do výšky 3440 m n.m., kde mohou návštěvníci posedět v nejvýše položené kavárně v Rakousku. Tato oblast nabízí také vyžití pro freeridery, jsou zde upravené svahy ve snowparku.

Ledovec Pitztal je považován za jednu z nejkrásnějších ledovcových oblastí na světě. Není se čemu divit, neboť celá oblast zahrnuje 85 ha, 39 km lyžařských svahů, 12 km vysoce umístěných tratí pro běžkové lyžování a možnost realizovat zimní sporty od září do května. Výzvou pro pokročilejší lyžaře je 12 km dlouhý svah Taschach.

Lyžařské vleky Pitzexpress a Pitz-Panoramabahn vyvezou návštěvníky na ledovec Pitztal. Pokud se rozhodnete pro tuto možnost, budete uchváceni neskutečným výhledem na majestátní hory. V tomto areálu nesmíte zapomenout navštívit snowboard funpark a dětský snow park.

5. Kaunertaler
Kaunertaler je znám jako údolí s protiklady. Není snadné vše popsat, musíte to sami zažít! Hluboké údolí mezi vysokými horskými vrcholy, které na první pohled blokují horizont, ale stále dovolují výhled na krásy divoké přírody v této oblasti. Jednoduše řečeno se jedná o horský svět vysokých horských hřebenů a bezmezné pohledy, které inspirují nekonečnou svobodu a dobrodružství v útulném a domáckém prostředí.

Zdroj: Shutterstock Autor: Tatiana Popova

Sedm lyžařských vleků a 11 km dobře upravených svahů do výšky 2000 m n.m. je k dispozici lyžařům. Zimní dovolená pro rodiče a jejich děti je bez diskuze nejlepší v lyžařském rezortu Fendels v Kaunertalu. Děti si zamilují ideální místo pro zimní radovánky “Bibiland“.

Lyžování na ledovci je zde umožněno jak začátečníkům, tak i pokročilým lyžařům a snowboardistům. Dokonce zde můžete využít možnost jít na svah večer každý čtvrtek v oblasti, kde je záruka sněhu. Každou čtvrteční noc od prosince do března je dostupná osvětlená plocha pro noční lyžování pro vášnivé lyžaře preferující tuto zimní aktivitu v nočních hodinách.

Kaunertal Glacier se může někomu zdát místem „na konci světa“, ale věřte mi, že stojí za vyvinutí úsilí k cestování do této lokality za provozováním zimních sportů. Nicméně musíte počítat s klikatící se cestou a návštěvníci musí parkovat svá vozidla pod svahem.

Lyžovat na ledovci můžete v rámci modrých, červených a černých svahů až do výšky 3 108 m n.m. od září do června. Navzdory popularitě ledovce Kaunertal zde nejsou téměř žádné fronty u lyžařských vleků. Začátečníci si mohou užít lyžování na modrých svazích blízko Falginjoch ridge, zatímco pokročilí lyžaři a lyžařští experti mohou zvolit FIS rychlé svahy v Nörderjoch a fanoušci freestylového lyžování mohou navštívit snowpark. Jednou z ikon rezortu je 2,2 km černý svah vedoucí dolů z Karlesspitze přes 140 m dlouhý tunel do Ochsenalm. Naleznete zde mnoho svahů pro všechny úrovně obtížnosti.

Držitelé skipasů pro středisko Kaunertal Glacier mohou využívat také lyžařské vleky v menším rodinném rezortu Fendels (viz. informace výše).

6. Sölden
Lyžování na ledovci je v Söldenu hlavní dominantou. Lyžaři zde mohou využít tři vrcholy pro tento typ lyžování, každý přes 3000 m výškově zprostředkovávající sněhové podmínky. Přijměte výzvu “Big 3 Rally“ – 50 km dlouhá trať svahů, která vás zavede na všechny tři vrcholy. Sölden je také znám jako mecca snowboardu a má velmi živý noční život s nespočetnými bary a kluby, které zabaví všechny turisty až do ranních hodin.

Zkombinujte lyžování se zábavným programem v Söldenu a užijete si super dovolenou snů se všmi těmito příměsemi pohody. Navíc je Sölden také oblíbeným lyžařským rezortem Jamese Bonda, figuroval v sérii agenta 007 s názvem Spectre.

Pokud budete potřebovat nějaké dobré tipy pro ubytování, tak zde máte doporučení: Hotel Erhart, Hotel Regina a Hotel Bergland.

Mezi speciální nabídky rezortu Sölden patří lyžování pro děti zdarma (zdarma helma pro děti při zarezervování vybavení, zdarma lyže a lyžařské boty a pro 2 děti ve věku 10 let a méně, pokud si dospělí objednají to samé, dětský ski pas dostupný pro všechny děti ve věku 4 – 7 let pouze za €1 za den, k dispozici v dané lokalitě.

Lyžování k maximální spokojenosti v jedné z rakouských největších ledovcových oblastí. Ledovec Rettenbach a Tiefenbach jsou charakteristické perfektně udržovanými svahy obklopenými úchvatnou Alpskou scenérií. Oba ledovce jsou vzájemně propojeny scénickým, 1,7 km dlouhým tunelem “Rosi Mittermeier Road Tunnel“. Lyžaři mohou využít této výhody úžasného lyžařského tunelu situovaného ve výšce 3240 m n.m., který zaručuje rychlou a snadnou změnu z ledovce Rettnebach na ledovec Glaciergletscher.

Zdroj: Shutterstock Autor: Atosan

V Söldenu mají lyžaři na ledovci k dispozici 8 lyžařských vleků a gondol s průměrnou kapacitou 16 500 osob za hodinu a 34,3 km lyžařských tratí zajišťujících perfektní lyžařsko udovolenou v Rakousku. Ledovec Tiefenbach je možno specifikovat jemně se vlnícími a širokými svahy, což vytváří unikátní podmínky pro začátečníky nebo všechny ty, kdo dávají přednost lyžování v poklidném terénu. Naopak pro pokročilé lyžaře je nejvhodnější náročný terén ledovce Rettenbach. Experti mohou zdokonalit své schopnosti na svazích, kde každoročně na konci října FIS Alpský Lyžařský Světový Pohár zahajuje sezónu prvními mužskými a ženskými lyžařskými závody.

Díky Europa Test & Exhibition Center na ledovci Rettenbach a AMER-Station, je Sölden jediným zimním sportovním rezortem na celém světě, který provozuje mezinárodní Test Center zahrnující nejdůležitější partnery pod jednou střechou.

Sölden lyžařské středisko nabízí svým návštěvníkům nejenom špičkovou úroveň upravených lyžařských svahů, 8 lyžařských vleků, ale také tradiční rakouskou kuchyni v Rettenbach Glacier Restaurant (pro 400 osob) a Tiefenbach Glacier Restaurant (pro 600 osob). V neposlední řadě mohou ubytovaní hosté navštěvovat místní lyžařské školy, nakoupit si lyžařské vybavení a suvenýry pro své příbuzné a známé ve sportovních obchodech. Pokud by se návštěvníci obávali přeplněných parkovišť a problémů se zaparkováním jejich aut, lyžařské středisko zajišťuje parkoviště pro soukromá vozidla a autobusy.

Zdroj: Shutterstock Autor: Pawel Kazmierczak

7. Kitzsteinhorn-Kaprun
Kitzsteinhorn je nazýván mýtickým ledovcem s velkým L. Lyžaři si zde celoročně mohou vychutnávat zážitek z lyžování na ledovci, který je obklopen nejvyššími hřebeny Rakouska tyčícími se ve výšce 3000 m n.m. Kaprun nabízí široké ledovcové svahy se sjezdovkami z přírodního sněhu vhodnými i pro začátečníky, dále 3 snowparky, více variant lyžařských cest pro fanoušky freerider stylu. Velmi oblíbeným se stalo jarní lyžování na ledovci Kaprun.

Zajímavostí je, že ledovec Kaprun byl historicky prvním ledovcovým lyžařským rezortem v Rakousku. také zde mohou začátečníci využít možnosti lyžařské školy, kde je pro ně přirpavena cvičná louka. Nicméně ani zdatnější lyžaři nepřijdou na ledovci Kitzsteinhorn v Kaprunu zkrátka. Mohou využít náročnou sjezdovku s boulemi nebo také sjezdové lyžování s pomocí měřiče rychlosti. Překážky v oblasti velkého snowparku jsou pro lyžaře k dispozici od října. Pokud se zajímáte o nabídku aprés-ski, tak je na ledovci v Kaprunu také umožněna a její nabídka je velmi pestrá. Pro lyžování v rámci celé oblasti Zell am See – Kaprun využijete jeden společný skipas a další výhodou je i propojení jednotivých míst regionu modernizovaným systémem skibusů.

Dojde-li k situaci, že se v oblasti v letních měsících vyskytne nedostatek sněhu, tak je možno lyžovat pouze v nejvyšší části ledovce, v tzv. oblasti lyžařských vleků Magnetköpflifte. Podmínky pro lyžování většího počtu zájemců zde nejsou nejpříhodnější a je zapotřebí, aby byl v provozu lyžařský vlek Kitzlifte nebo Keeslift. Výjimečnou se stává situace, kdy je celý lyžařský areál mimo provoz, a to z důvodu extrémního nedostatku sněhu.

Při pobytu v Kaprunu nesmíte zapomenout zavítat na vrcholovou stanici Kitzsteinhornu ve výšce přibližně 3209 m n.m., která se pyšní proslulou panoramatickou terasou známou pod názvem „Top of Salzburg“, protože je nejvyšším bodem v Salcbursku.

Nad Kaprunem se při výstupu na ledovec Kitzsteinhorn rozprostírají před lyžaři úchvatné výhledy na horskou krajinu Alp a krásy národního parku Hohe Tauern, které jsou nesrovnatelné s žádnými jinými horskými místy. Můžete zde pozorovat největší vrcholy Rakouska, a to Grossglockner, Hocheiser a Grossvenediger.

Nezapomenutelné zážitky si vychutnáte v Gipfelwelt 3000, kde pomocí širokoúhlého kina Cinema 3000 zobrazují návštěvníkům dvě panoramatické terasy a též galerii národního parku. ICE CAMP aréna zrpostředkovává zábavu na sněhu pro celou rodinu na zimní dovolené v Rakousku.

Zdroj: Shutterstock Autor: tomtsya

8. Stubaier
Vyslovíte-li název Stubaier, každému se v mysli vybaví největší lyžařské středisko na ledovci v Rakousku, které je vzdáleno pouhých 45 minut jízdy vozidlem od lyžařského rezortu Innsbruck. Lyžaři zde mohou využít 26 lanovek a vleků pro lyžování a sníh je zde zaručen od října do června díky příhodné poloze na ledovci.
Největším lákadlem tohoto rezortu se stala nová lanovka 3S Eisgrat, která je dlouhá 4,7 km a je nyní nejdelší lanovkou v Alpách. Pohodlná jízda je zajištěna dvěma nosnými lany a jedním tažným lanem (3S), čímž je zabezpečena poklidná jízda a stabilita při větrných podmínkách. Jakmile se dostanou návštěvníci této lanovky do mezistanice, tak si mohou buď dále užívat výletu touto lanovkou nebo přestoupit v úrovni podlahy na lanovku Gamsgarten. Pokud byste chtěli znát bližší informace o lanovce 3S Eisgrat, tak nabízí 24 míst k sezení a 8 míst k stání v každé z kabin, celkově je zde 48 kabin s wifi připojením zdarma.

Stubaier je také někdy nazýván lyžařským střediskem vhodným pro rodinnou rekreaci v Rakousku, protože v letech 2009-2013 získal ocenění jako nejvhodnější lyžařské středisko pro rodiny v Alpách (ADAC Skiguide). V BIG Family Ski-Campu se proškolení lyžařští instruktoři postarají o děti. Je pravidlem, že děti do věku 10 let musí lyžovat vždy v doprovodu 1 rodiče zdarma.

Sportovní lyžaři zde mají také výborné podmínky pro provozování tohoto koníčku, kdy mohou absolvovat 10 km dlouhý sjezd od horní stanice Wildspitz (3 210 m n.m.) do údolní stanice (1 750 m n.m.).

Zdroj: Shutterstock Autor: Andrey_Popov

Lyžovat je možno na 5 ledovcích – Eisjochferner, Windachferner, Gaisskarferner, Daunferner a Fernauferner. V průběhu lyžování mohou sportovci využít široké nabídky tradičních rakouských pokrmů v místních restaurací, např. restaurace v Eisgratu, Gamsgartenu či Jochdohle.

Lyžařské středisko Stubaier má otevřeno od 8:30 hod. do 16:00 hod., poslední jízda může být realizována v 16:15.

 

Štítky
Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button
Close