Kam v RakouskuTyrolsko

Nakupování v Innsbrucku – Maria-Theresien-Strasse

Užijte si nakupování a kavárenský život v rakouském Innsbrucku.

Nakupování v Innsbrucku, procházky, window shopping, posezení v kavárně a setkání s přáteli.
To a mnohem více můžete prožít na hlavní ulici v Innsbrucku.

Současně si můžete vychutnat pohled na nádherné barokní budovy a panorama města.
To vše je dnes ulice Marie Terezie, Maria-Theresien-Strasse.
Když byla založena před více než 700 lety, v Neustadtu se nacházelo jen několik statků.
Život se odehrával ve starém městě.
V té době byla chráněna mohutnou, středověkou kruhovou hradbou a odtud bylo možné vstoupit do města pouze branou sv. Jörgena. Na jejím místě je dnes vstup do Herzog-Friedrich-Strasse.  

Brzy si však mnoho šlechticů postavilo své domovy mimo brány města.
To bylo mnohem praktičtější díky blízkosti knížecího dvora. Nové měšťanské domy byly také mnohem pohodlnější než jejich staré hrady.
Některé z nových domů byly v období baroka přestavěny na luxusní paláce.
Stále nás těší pohled na nádherné stavby, jako je Palais Gumpp, současný venkovský dům, nebo naproti Palais Trapp s půvabným nádvořím a kavárnou.

Historické a moderní prvky architektury

Annasäule, Georgskapelle ve venkovském domě a Triumphpforte jsou dalšími významnými svědky minulosti, zatímco Kaufhaus Tyrol nebo Rathauspassage harmonicky sladí modernistickou architekturu.

Silnice se v roce 2009 změnila na elegantní promenádu bez aut. Ulice je vydlážděna žulovými kameny, lavičky poskytují příležitost k odpočinku od nakupování a prohlídek památek. Vkusná, přirozeně navržená pouliční svítidla z mosazi a dřeva vykouzlí na pěší zóně ostrovy světla.

Nakupování v Innsbrucku a přestávka na kávu  

Na Maria-Theresien-Strasse jste zváni k procházkám a nakupování a posezení v četných pouličních kavárnách, hostinských zahradách a nádherných budovách, stejně jako krásných obchodech a krytých nákupních centrech Kaufhaus Tyrol a Rathauspassage.

 Náš tip

Pohled ze sloupu Anna na sever. Impozantní vrcholy věže Nordkette nad Zlatou střechou. Panoráma doplňuje jedna z moderních památek Innsbrucku, skokanský můstek Bergisel, který se nachází před vrcholy Serles a Habicht.

Pokud si chcete vychutnat krásnou a klidnou atmosféru procházení se na jedné z prestižních ulic v Innsbrucku, tak musíte zavítat na Maria-Theresien-Strasse, která se stala v současné době ikonou Innsbrucku.

Zdroj: Shutterstock Autor: Andrey Shcherbukhin

 

Mapa ubytování Innsbruck:Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button