Kam v RakouskuLetní dovolená v RakouskuŠtýrsko

Národní park Gesäuse

Za panenskou přírodou a do hor můžete vyrazit do národního parku Gesäuse nedaleko českých hranic.

Národní park Gesaeuse

Je nejmladší z rakouských národních parků, nachází se na severu spolkové země Štýrsko a plochou je třetím největším národním parkem v Rakousku.
Krajinu charakterizují strmé vápencové vrcholky, horské potoky, řeky, pastviny a panenské lesy.
Oblast je známá nádhernou přírodou a nepřístupnou krajinou, v Gesäuse nejsou žádné lanovky a proto je tento národní park rájem vysokohorské turistiky.

Národní park Gesäuse
Zdroj: Shutterstock Autor: kritskaya

Pro turisty je lákavým cílem geovesnička Gams, kde se točí vše kolem geologie.
Najdete zde geocentrum, geochodník, geodílnu, geocyklistku, georaftink a v neposlední řadě také geologickou stezku.
Naučná geologická stezka  soutěskou Nothklamm vede  po dřevěných schodech a mostech upevněnými ve skalních masívech nad divokou řekou Gamsbach. Součástí stezky je sestup do jeskyně Kraushöhle, kterou zdobí průzračné sádrovcové krystalky, krápníky, které vznikaly po tisíciletí působením kyseliny sírové na vápenec, který tvoří jeskyni.
Voda v soutěsce byl po staletí poháněna 22 vodními mlýny, tyto dnes slouží jako technické památky.
Další naučnou stezkou je pak GeoPfad se 32 naučnými panely, panenskými skalními scenériemi a s miliony let starými fosiliemi.

Národní park Gesäuse
Zdroj: Shutterstock Autor: TonelloPhotography

Pojďme si říci pár zajímavostí o parcích v Rakousku. Národní parky v Rakousku zaujímají plochu 2 300 km2 a kromě nich se nachází na rakouském území také 37 přírodních parků (Naturparke), území hlavní přírodní důležitosti, která se rozprostírají na dalších 305 km2.

V národním parku Gesäuse se nacházejí unikátní lesní biotopy s převážně přírodními lesy, pralesy, mokřady a lužními lesy. Klenot přírody Gesäuse má co nabídnout: nedotčené útesy a zasněný Ennsauen, kontemplativní turistické stezky a více než 100 dobře udržovaných horolezeckých svahů.

V Gesäuse (110 km2) národním parku si můžete užít krásný dovolenkový čas horolezeckými činnostmi, vysokohorskou pěší turistikou, jízdou na raftu či horském kole a jeskyňářskými, speleologickými aktivitami (caving). Nejlepším obdobím pro návštěvu tohoto národního parku jsou všechna roční období kromě zimy.

LETNÍ AKTIVITY

  • TURISTIKA
  • CYKLISTIKA
  • DOVOLENÁ NA PLÁŽI
  • JÍZDA NA KONI
  • HOROLEZECTVÍ
  • GOLF
  • RYBAŘENÍ
  • FOTBAL

ZIMNÍ AKTIVITY

  • LYŽOVÁNÍ (BĚŽKOVÁNÍ I SJEZDOVÉ LYŽOVÁNÍ)
  • ZIMNÍ SPORTY

Zasněžené horské krajiny, zábava na sjezdovkách do 2 000 m, dvě oceněná lyžařská střediska, perfektně upravené běžecké tratě, sáňkařské dráhy a zimní turistické stezky: rekreační oblast Pyhrn-Priel se prezentuje jako opravdová zimní divoká krajina – a jako zasvěcený tip v srdci Rakouska! Ať už jste rodina, aktivní sportovec nebo tichý znalec: jako host zažiješ pravou a milovanou pohostinnost v TOP hotelu Pyhrn-Priel a budeš si také užívat další služby.

Ubytování národní park Gesaeuse:


Booking.com


Jednodenní výlety:
Údolí Wachau
Dachstein
Hochkar
Medvědí soutěska
Laa an der Thaya

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button