Dolní RakouskoKam v Rakousku

Národní park Hohe Wand

Hohe Wand

Národní parky v Rakousku zaujímají plochu 2 300 km2 a kromě nich se nachází na rakouském území také 37 přírodních parků (Naturparke), území hlavní přírodní důležitosti, která se rozprostírají na dalších 305 km2.

Přírodní park Hohe Wand v okrese Wiener Neustadt-Land patří mezi rakouské přírodní rezervace a dovolená zde je úchvatná. Můžete si představit větší relax než přírodu, cyklistiku, turistiku a ochutnávání místních specialit? Právem je tento přírodní park nazýván rájem pro mladé i rodiny s dětmi, každý si zde najde své sportovní vyžití. Toto místo s impozantními útesy nabízí relůaxaci a zábavu pro všechny věkové skupiny.

Náhorní plošina přírodního parku Hohe Wand se nachází 40 minut od hranice Vídně.
Cestovat můžete z Vídně A2, exit Wiener Neustadt West, lístky stojí 1,80€ , děti ve věku 3-15 let pouze 1€.
Možná vás překvapí, že přírodní park je otevřen 365 dní v roce.

Gutensteinské Alpy jsou důležitou rekreační oblastí pro obyvatele městských oblastí Vídeň, Wiener Neustadt a St. Pölten.
Hohe Wand se nachází na východě těchto hor a je přístupný různými stezkami, šplháním a stoupáním a má četné horské chaty a chalupy. Obzvláště oblíbené jsou Myra Falls a Steinwaldklamm Gorge (mezi Pernitz a Furth). V oblasti Muckenkogel v blízkosti Lilienfeldu a v jihovýchodní části Unterbergu se nacházejí sjezdovky, kde si nadšenci zimních sportů přijdou na své!

Ráj panoramatických výhledů

Přírodní park Hohe Wand je oblíbenou destinací pro volný den.
Milovníci zvířat, rodiny s dětmi a milovníci přírody ocení zalesněnou náhorní plošinu poblíž Wiener Neustadt. Horská silnice postavená v roce 1932 vás zavede na příjemnou túru do výšky asi 1000 m nad mořem.
Rozhledna, útes Felsenpfad a vyhlídková plošina Skywalk poskytují fascinující výhled.
Vyhlídková plošina Skywalk na Hohe Wand je speciálním zařízením přírodního parku. Vyhlídková plošina je postavena ve skále a dává vám pocit, že jste ve vzduchu. Odtud máte impozantní, dechberoucí výhled do hlubin a přes vídeňské Alpy. Za dobrého počasí je možné dohlédnout až na jezero Neusiedl.

Ráj pro zvířata

Jak spolu komunikují divoká zvířata, jak si hrají a co jedí? V parcích přírodního parku můžete zažít a pozorovat zblízka jinak plachá zvířata, jako jsou jeleni, mufloni, svišti a kozorožci. Absolutním vrcholem je dětská zoo, kontaktní zookoutek. Králíci, kozy, osli a další zvířata typická pro rakouské pláně jsou rádi, pokud je děti krmí.

Ráj pro děti

Pro mladší návštěvníky nabízí přírodní park vždy něco k objevování a ohromení! Děti si mohou hrát, lézt a užívat si všech příležitostí, jak si jednoduše odpočinout a pobavit se. Zde si mohou vyzkoušet žít jako svišti, lézt jako kozy, sledovat barevné kameny a zažít malé dobrodružství v čarodějnickém lese.

ZAJÍMAVOST:
Pro své děti můžete připravit velké narozeninové překvapení v tomto přírodním parku. Pracovníci parku připraví pro děti krátké úvodní představení 3 lam (jmenují se Sultan, Cicco, Aladdin) a 3 alpak (jména Lionheart, Frodo a Merlin), tato zvířata si získají srdce všech dětí! Po krátkém úvodním kole už je narozeninová párty, děti si mohou udělat selfie se zvířaty a kamarády a pochutnat si na lahůdkách. Doba trvání narozeninové oslavy je cca 2h, možno konat denně po dohodě v době 10:30 – 14:00. Náklady bez vstupného: 75€/ výlet (až 16 účastníků).
Pokud si chcete rezervovat požadované datum, kontaktujte naturpark@hohe-wand.gv.at nebo 02638 88545. Místo setkání v Zoo Nature Park Center, Kleine Kanzelstraße 241, 2724 Hohe Wand.

Objevte staré tradice

Po staletí bylo hlavním zdrojem příjmů pro mnoho obyvatel regionu Hohe Wand dřevěné uhlí, hašené vápno a pryskyřice. Naučte se zajímavá fakta o těchto materiálech a s nimi spojenými obtížnými pracovními místy, která zde v minulosti původní obyvatelé vykonávali. V návštěvnickém centru najdete výrobky z dřevěného uhlí a pryskyřice, stejně jako chutné občerstvení z regionu. Prohlídka vedená zaměstnanci parku stojí 6,90 € na osobu, doba trvání: cca 2,5 hodiny.

Přírodní ráj pro vaše potěšení

Kulturní krajina s jedinečnou flórou a faunou získala titul „Přírodní park“ a rozkládá se přes více než 2000 ha přes celou Hohe Wand. Přijďte se seznámit s krásou přírodního parku Hohe Wand a přivést své tělo, duši a mysl do harmonie procházkou lesem.

Ovocný svět s ochutnávkou

Přímo na úpatí Hohe Wand s nádherným výhledem na „Nový svět“ se nachází ovocný svět Mohr-Sederl. Rodina vlastnící tuto společnost je známá daleko za hranicemi pro její jedinečné ovocné šťávy,  jablečné nápoje, speciality a pálenky. Prohlídka zde stojí 8,50 € na osobu, doba trvání: asi 2 hodiny.

Vesnické muzeum (Museum Village)

Vzrušující exponáty najdete ve vesnickém muzeu rodiny Helperstorferů v Maiersdorfu. Vývoj technologií v zemědělství a lesnictví, stejně jako události vesnického života, se zde předávají dalším generacím. Prohlídka je zde bezplatná, doba trvání: asi 2 hodiny.

Výhodná nabídka pro návštěvníky Naturparku Hohe Wand:

 

Přírodní park Hohe Wand

3-chodový oběd v horském hostinci

a vesnické muzeum

€ 23,90 / osoba

nebo

Přírodní park Hohe Wand

3-chodový oběd v horském hostinci

a Saftwelt Mohr Sederl

€ 28,50 / osoba

Jste-li na dovolené ve Vídni, tak určitě stojí za to navštívit také Naturpark Hohe Wand, který toho má opravdu nepřeberné množství k nabídnutí.
Ať už fascinující vyhlídkovou terasu Skywalk, která je top destinací v Rakousku, stezky, lezení na skalní útesy pro nadšence adrenalinových sportů nebo relaxační turistické vycházky spojené s popíjením místního vína a ochutnáváním kulinářských dobrot připravených v tradičním rakouském stylu.

 

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button