Kam v Rakousku

Nejkrásnější rakouská jezera

Vyberte si místo pro Vaši letní dovolenou. Panenská příroda, průzračná jezera, dojezdová vzdálenost. To je Rakousko.

Je to až k neuvěření. 
Na území Rakouska se nachází celkem okolo dvou tisíc jezer. Jezera obklopuje nádherná panenská příroda, kvalita vody dosahuje úrovně pitné vody a barva, ta je křišťálově průhledná. Tyto úchvatné přírodní scenérie doplňuje dokonalé zázemí kvalitních služeb, od ubytování, přes příznačnou rakouskou pohostinnost v restauracích a šencích až po pestré sportovní vyžití v okolí. Vyrazit můžete na cyklovýlet na některé z tisíců kilometrů značených cyklostezek, na pěší procházku malebnou krajinou, adrenalinoví příznivci mohou zdolat některou z ferrat nebo využít pestrou nabídku vodních sportů.

Dovolená v Rakousku u jezera je vždy výbornou volbou, nezáleží zda sem vyrazíte na rodinnou dovolenou nebo s partou přátel na prodloužený víkend. Rakousko osloví každého a každý si zde najde to svoje. A strávit pár dní v parném létě u rakouského jezera, užít si chladivou křišťálově čistou vodu, to ocení opravdu každý.

Kam vyrazit do Rakouska na dovolenou k jezeru?

Pojďme si představit 7 nejkrásnějších rakouských jezer, která stojí za vidění.

Nejkrásnější rakouská jezera – TOP 7

1.) Halštatské jezero – Hallstätter See

Jezero se nachází v oblasti Salzkammergut a jedním z městeček na jeho březích je ikonický Hallstatt. Jezero je ledovcového původu, voda v něm je křišťálově čistá a v létě dosahuje teploty mezi
19-23° C. Maximální hloubka jezera je až 125m, je tak populárním cílem příznivců potápění.
V okolí jezera najdete spoustu možností sportovního vyžití – 18-jamkové golfové hřiště, paragliding, rafting, kayaking a hlavně koupání a pěší túry po okolí.

Halštatské jezero, Hallstatt, Hallstätter See
Zdroj: Shutterstock Autor: canadastock

 

 

 

 

 

2.) Mondsee

Také jezero Mondsee najdete v oblasti Solné komory – Salzkammergut, jen necelou půlhodinu jízdy autem ze Salzburgu. Mondsee patří k větším jezerům, rozprostírá se celkem na 16,5km2, v nadmořské výšce 
500m n. m. Teplota vody zde v létě dosahuje až krásných 27°C, jezero je tak oblíbeným cílem pro rodiny s dětmi.  Každý rok se sem sjíždí příznivci různých druhů vodních sportů, na Mondsee provozují plachtění, surfování, kitesurfing, vodní lyžování a mnoho dalšího. 
Jezero Mondsee je nejteplejším rakouským jezerem.

Jezero Mondsee
Zdroj: Pixabay Autor: hoelli

 

 

 

 

 

3.) Traunsee

Další z jezer Salzkammergut, oblast kolem jezera Traunsee bývá označována jako rekreační oblast Traunsee a tvoří ji města Gmunden, Altmünster, Traunkirchen a Ebensee.
Jezero Traunsee má smaragdově modrou vodu a teplota vody v létě dosahuje průměrně 20°CZ vodních sportů se zde těší oblibě windsurfing, potápění, vodní lyžování a jachting.
Na umělém ostrůvku uprostřed jezera se nachází známý vodní zámek Ort, přístupný je po dřevěném, 130m dlouhém mostě. Svojí unikátní polohou láká celoročně turisty k návštěvě.
Jezero obklopuje vrchol Traunstein, který vybízí k horským túrám všeho druhu a bývá označován jako strážce kraje Salzkammergut.

léto rakousko, léto v rakousku, dovolená v rakousku, dovolená u jezera, ort am traunsee, traunsee
Zdroj: Shutterstock Autor: Mikalai Nick Zastsenski

 

 

 

 

 

 

4.) Ossiacher See

Jezero je třetím největším jezerem spolkové republiky Korutany, táhne se dlouhým alpským údolím a na délku měří 11km. Voda v jezeře Ossiacher See je křišťálově čistá a v létě dosahuje teploty až 27 °C, je tak ideálním cílem na koupání a vodní sporty.
Břeh jezera lemují pláže, kde se dá volně koupat. Okolo jezera vede cyklostezka, Ossiacher See tak můžete obdivovat i ze sedla kola.

Zdroj: Shutterstock Autor: Martin Dworschak

 

 

 

5.) Zeller See

Jak už název napovídá, nachází se u známého rakouského střediska Zell am See. Okolí jezera Zeller See lemují hory, vytváří tak úchvatnou a ohromující scenérii kolem jezera. Celková plocha jezera je asi 4km2 a maximální hloubka pak 68m.
Z vodních sportů jsou zde oblíbené vodní lyže, kayaking, windsurfing a samozřejmě koupání a plavba na lodičkách či plachetnici. Jezero je i oblíbeným místem rybářů.
Celá oblast Zell am See je turisticky hojně navštěvována a oblast je proto pokryta množstvím hotelů, penzionů a soukromých apartmánů.
Přehledný výběr naleznete zde.

kaprun zell am see, rakousko léto, dovolená v rakousku, ledovec rakousko, lyžování na ledovci rakousko
Zdroj: Pixabay Autor: merav73

 

 

 

 

 

 

6.) Achensee

Jezero Achensee se nachází v Tyrolsku, je ledovcového původu.
Často bývá přezdíváno jako „Tyrolské moře“, je 9km dlouhé, 1,3km široké a hloubka dosahuje až 133m. Achensee se rozlévá v údolí, je lemováno majestátní horskou krajinou a často tak připomíná i norské fjordy.
Milovníci vodních sportů zde ocení dostatek větru a ideální podmínky pro windsurfing. Z dalších vodních aktivit jsou zde populární paddle boarding, plachtění, kiting. Kromě toho si zde můžete zahrát i golf, v okolí je velké množství turistických tras  pro pěší turisty a mnoho kilometrů stezek pro horská kola. 

Dovolená u Achensee tak rozhodně nebude nuda.

jezero Achensee, dovolená rakousko, rakouska jezera, dovolena u jezera
Zdroj: Shutterstock Autor: mRGB

 

 

 

 

 

 

7.) Wolfgangsee

Pohádkové jezero rekreační oblasti Salzkammergut.
Smaragdově zbarvená hladina jezera obklopeného majestátními horskými masivy činí z jezera Wolfgangsee jedno z nejkrásnějších jezer této oblasti.
Wolfgangsee je celoročním lákadlem k relaxaci pro dospělé a rodiny s dětmi. Kromě vodních sportů je okolí jezera obklopeno cyklostezkami pro začátečníky I pokročilé cyklisty, stezky jsou zde i pro pěší turisty a vyznavače nordic walkingu.
Překrásná příroda, malebné jezero a jeho přímořská atmosféra činí z jezera Wolfgangsee oblíbené místo k letní dovolené.

jezero Wofgangsee Rakousko koupání
Zdroj: Pixabay Autor: LydiavonElfenstein
Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button