Voralbersko

Osada Lingenau

Lingenau je výhodně umístěným městem, nejstarší osadou v severním Bregenzerwaldu.
V nadmořské výšce 685 metrů je v obci asi 1500 lidí.
V centru vyniká farní kostel, který byl rekonstruován před několika lety, a byly zde instalovány nové varhany, které získaly architektonickou cenu!
Překvapujícími prvky v interiéru jsou olivovníky, z jejichž kořenů vystupuje malý potok. Symbolizuje Jordánsko. Nový oltář se skládá z 12 kamenných bloků z celého regionu.

KULTURA A UDÁLOSTI

Pod heslem „Vyprávění Lingenau“, zdejší komunita umístila na své turistické stezky 28 „příběhů Bänkle“. Zvukové nahrávky z Lingenaueru lze získat pomocí QR kódu nebo mobilního telefonu. Vyprávějí každodenní příběhy, které mohou být poslouchány buď v místním dialektu, nebo v klasické formální němčině.

VOLNOČASOVÉ AKTIVITY

Dole v údolí Subersachu vede velmi zvláštní stezka vhodná pro turistiku. Význam lesa je zde zvýrazněn lesní cestou Rotenberg na 20 stanicích. Je zde například lesní místnost, vyvýšená bažina a přírodní aréna z typické skály Nagelfluh. V zimě se můžete vydat na výlet nebo do některé z nedalekých lyžařských a běžkařských oblastí, například do Alpenareny Hochhäderich.

LINGENAU je nejslunnějším místem Bregenzerwaldu na okraji planiny, která je na severu ohraničena hřebenem Rotenberg-Schweizberg. Resort je úchvatný v létě i zimě. Oblast Lingenau získala mnohonásobné ocenění jako nejkrásnější květinová komunita ve Vorarlbersku.

Vysoký most Lingenau je dlouhý 369 metrů a 90 m nad dnem Bregenzerachu, most Großdorfer má délku 358 m a překonává koryto Subersachu ve výšce 106 m. Perfektní pro cykloturistiku!

Vynikající jsou zde restaurace a hostince, které jsou z větší části členy lesní sýrové cesty Bregenz, 1 bar s hracími automaty, 440 lůžek ve všech kategoriích.

TIPY

Pohled na designovou kulturu Bregenzerwaldu zajišťuje prohlídka Dunaje „Bregenzerwald“. Diskrétní, rezavě zbarvené sloupy upozorňují na jednotlivé stanice.

V moderním sýrovém sklepě na okraji Lingenau dozrávají tisíce sýrů. Velkoplošný sklad lze navštívit z vnějšku a nakupovat sýr na místě.

Mistrovské dílo inženýrství a tesařství je Gschwendtobelbrücke, kam se dostanete po turistické stezce mezi městy Lingenau a Egg. Krytý dřevěný most přes Subersach plánovaný v roce 1834 Aloisem Negrelli, který významně přispěl v pozdějších letech v plánování Suezského průplavu.

Dětské hřiště Vitalhotel Quellengarten – naprosto úžasné pro strávení odpoledne s dětmi

Vyjížďka na kole z Rotenbergu do Negrellibrücke – vyžaduje se bezstarostnost! Náročná výjižďka  začíná u přehledové tabule na náměstí. Přes oblast Oberbuch se vydáte nahoru na Rotenberg a tam na směr Hittisau. V Tannen následujte lesní a loukovou cestu dolů k hlavní silnici a jeďte krátkou vzdálenost směrem na Lingenau. Na pozemku Tobel  se odbočuje vlevo, do Subersachu a nakonec do Lingenau a do Negrellibrücke. 

Určitě doporučujeme stanice tematické cesty „RotenbergWald“

Zdroj: Shutterstock Autor: Dafinchi

Mapa ubytování Lingenau:

 Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button