BurgelandKam v Rakousku

Přírodní park Raab – Örsèg – Goričko

Přemýšlíte, jak strávit víkend?

Tak to nejste určitě sámi.
Kdo nepřemýšlí nad tím, jak si co nejvíc užít dny volna?
Pro nadcházející víkendové dny ale už máš plán – Naturpark Raab – Örsèg – Goričko.

Tři země, přírodní park, bezpočet dobrodružství – objev kouzelnou krajinu přírodního parku Raab mezi Rakouskem, Maďarskem a Slovinskem.
Unikátní ekosystém, zasazený mezi Lafnitz, slovinskou hranici a reliéfní krajinu Raab, čeká na objevení různými způsoby: jízda na kole přes tři země pomocí e-kola v jeden den, chůze pěšky bez hranic nebo docela romanticky v měsíčním světle.
Nechte se pohodlně unášet při kanoistice s průvodcem či bez nebo se kochej jedinečnou přírodní scenérií.

Co je typické pro tuto oblast Burgenlandu?
Mimořádná rozmanitost přírodních krás, kultur a zvyklostí. Nechte se nakazit útulností a místní pohostinností a po krátké době pociť lehkost a jižanskou náladu regionu v hraničním trojúhelníku Rakousko, Maďarsko, Slovinsko.

DOPORUČENÍ

Dopřejte si v této oblasti sklenku jihoburgenlandského vína zvaného Uhudler nebo místního moštu. Je to naprostá lahoda.

Nesmíte minout tradiční husí slavnosti, kdy se podává burgenlandská husa zpracovaná podle typického receptu lidí z této oblasti, je to něco pro pravé požitkáře, naprostý chuťový zážitek 

Jeďte objevit kouzlo rakouského jihu. Rozsáhlý přírodní park Raab se rozprostírá v oblasti sedmi nejjižnějších obcí v Burgenlandu a můžete si být jisti, že hodně daleko od ruchu velkoměst, každodenního hektického tempa a stresu. Tato unikátní poloha mu zajišťuje dostatek turistů v rámci celého roku, kteří se tu věnují převážně túrám, fotografování přírody, poznávání místních zvyklostí. 

 Obce regionu Jennersdorf

Kaltenbrunn, Eisenberg, Eltendorf, Heiligenkreuz, Königsdorf, Minihof Liebau, Loipersdorf, Mühlgraben, Neuhaus am Klausenbach, Rudersdorf, St. Martin a.d. Raab, Weichselbaum, Jennersdorf.
Co mají tyto obce společného?
Každá láká svým individuálním šarmem a bohatou nabídkou služeb v oblasti ubytování a relaxačních aktivit.
Co jiného je ještě spojuje?
Kouzlo jihu. S průměrně 300 slunečnými dny v roce najdou milovníci přírody a ti, kteří hledají odpočinek, ideální podmínky si užít zábavu a relax v této oblasti.

JAKÉ AKTIVITY MŮŽETE V JIŽNÍM BURGENLANDU DĚLAT?

  • PĚŠÍ TURISTIKA

Klasika – můžeTE s přáteli zajít do přírody, udělat si pár selfíček, pak se vrátit na ubytování, kde si dopřejete burgenlandskou husu nebo něco lehčího z místních specialit. To zní fajn, že?

  • LÁZNĚ A WELLNESS

Ponoř se do vody, užívej si a vychutnávej, jak se relaxace šíří po celém tvém těle. Co by mohlo být lepší a příjemnější než se nechat hýčkat – při návštěvě termálních lázní. Hosté regionu Jennersdorf mají štěstí, že si mohou vybrat z široké nabídky wellness zařízení. S lázněmi v Loipersdorfu, Bad Blumau, Bad Waltersdorfu a Stegersbachu zažiješ nejkrásnější zážitky v nejmodernějších wellness centrech v Rakousku. Je krásné užívat si příjemně teplé termální vody ve venkovním bazénu s výhledem na krásnou krajinu. Je také relaxační sedět tiše v kánoi nad klidnými vodami Raabu nebo být okouzlen romantickým prostředím plně funkčního mlýna ve Windisch Minihofu.

  • EXKURZE

Pro zvědavé a dobrodružné je v regionu Jennersdorf úžasně rozmanitá řada možností výletů, takže dovolená sama o sobě určitě nebude stačit k objevování všeho. Několik doporučení od spokojených lidí, kteří tam byli před tebou? Pro romantiky je perfektní Jostmühle ve Windisch Minihofu, pro milovníky sladkého čokoládová továrna Zotter v Riegersburgu, pro malé i velké děti pohádkový les Mühlgraben, pro milovníky zvířat a divočiny Herberstein, pro fanoušky přesné 3D lukostřelby Poppendorf. Nejlepší je přesvědčit se na vlastní kůži! Celý region je malebný. Region Jennersdorf v nejjižnějším cípu Burgenlandu se prezentuje přirozeně, ale také vřele, docela relaxačně a někdy i zábavně. Přírodní a originální je charakter této magické zvlněné krajiny. Žijí tady pohostinní lidé, můžeš dělat rekreační a rozmanité zábavné aktivity v přírodním parku Raab, navštívit operní představení na zámku Tábor. 

  • KOUPELE A JEZERA

Maximální potěšení najdeš taky v plavání v regionu Jennersdorf. Stříkající, plavající nebo jednoduše uvolněné nohy v osvěžující vodě – region Jennersdorf láká jedinečně krásnými a příjemnými možnostmi koupání. Zábavu a relaxaci pro mladé i staré nabízí dobrodružný venkovní bazén v Jennersdorfu a venkovní bazény v Heiligenkreuz v Lafnitztal a Neuhaus am Klausenbach. Samotným zážitkem je přírodní koupaliště Königsdorf. Největší jezero podzemní vody v regionu potěší sportovce i vyznavače slunce. A samozřejmě nesmíme zapomenout: lázně Loipersdorf nabízejí celoroční zábavu při koupání. Můžeš toho stihnout hodně v regionu Jennersdorf – a v každém ročním období. Například výlet do historického Schlößlbergu v Mogersdorfu, jízda na kole po ráji v okolí Raabu nebo ponoření do křišťálově čisté vody jezera Königsdorf.

  • UMĚLECKÁ VESNICE

Umělecká vesnice je zasazena do vesnice Neumarkt an der Raab v jižním Burgenlandu. Pravidelně se pořádají umělecké kurzy, výstavy, koncerty, přednášky a divadelní představení. Pronajímá historické pokoje (i bez nutnosti návštěvy kurzu) a dobře vybavené dílny! Umělecká vesnice v Neumarktu an der Raab je místem inspirace pro malíře, sochaře a spisovatele z celého Rakouska.

  • CYKLISTIKA

Na kole přes Jennersdorf… prostě nejlepší způsob, jak objevovat a užívat si krásnou krajinu regionu Jennersdorf. Mírné kopce, fantastické výhledy, krátký odpočinek u loukového sadu nebo odpočinková zastávka v jedné z četných taveren. Ať už s e-bikem nebo se silničním kolem, hustá a dobře značená síť cyklostezek vede nejkrásnějšími zákoutími regionu Jennersdorf a nabízí různé úrovně obtížnosti od snadné po náročnou rozmanitost a potěšení pro každého cyklistu.

  • GOLF

300 slunečných dní v roce, jemně zvlněná krajina, golfové hřiště v bezprostřední blízkosti a 3 různá zařízení, kam se autem dostanete za méně než hodinu, činí z regionu ráj golfistů. Nedaleké Thermengolfplatz Loipersdorf nabízí sportovním začátečníkům dostatečnou sportovní výzvu. Golfový klub Bad Tatzmannsdorf (50 minut autem) a golfová houpačka ve Stegersbachu (30 minut autem) patří mezi největší golfová hřiště v Evropě. Golfový klub v Bad Waltersdorfu (30 minut jízdy autem) je zasvěceným tipem pro úspěšnou golfovou dovolenou v regionu!

  • OPERNÍ PŘEDSTAVENÍ

… a za hranicemi známými a oceněnými jsou operní představení na stylovém nádvoří zámku Tábor. Umění a kulturu lze nalézt i jinde v této malebné krajině, která je sama o sobě uměleckým dílem.

  • OCHUTNÁVÁNÍ TRADIČNÍCH JÍDEL PRO BURGENLANDSKO

Rekreační farmy v regionu Jennersdorf. Gurmáni získají v regionu Jennersdorf prvotřídní gurmánský zážitek. Kvalitu, rozmanitost a hustotu vynikajících restaurací lze snadno rozeznat nebo dokonce ochutnat.

Ať už oceněná gurmánská restaurace, vydatná hospoda, rustikální Buschenschenke nebo útulný Kaffeekonditorei – neustálá snaha o nejlepší kvalitu je jednou z charakteristických vlastností regionu. Ke stolu přicházejí pouze vybrané, vysoce kvalitní produkty od místních zemědělců a přímých obchodníků. Tak co? Máte chuť?

Útulnost a pohostinnost…… je něco jako fyzický stav lidí v jižním Burgenlandu. To je patrné zejména v kulinářských lokalitách regionu Jennersdorf – nejlépe u sklenky Uhudlera pod stinným vinným kmenem a s vydatným občerstvením.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button