Horní Rakousko

Pyhrn Priel, Hinterstoder

Objevte hory a zažijte srdečnost v alpském klenotu Horního Rakouska – Pyhrn Prielu.

Co nejlépe vystihuje tuto oblast?
Jedinečnost, bohaté kulturní dědictví, husté zasněžené lesy v národním parku, hojné prameny, živé potoky ve skalách, vznešené vrcholy, které se tyčí nad loukami pokrytými hořcem,  neporušenost.
V této oblasti se nachází dva nejkrásnější národní parky Rakouska – Kalkalpen a Gesäuse.

Národní park Kalkalpen

Národní park Kalkalpen s největší lesní oblastí ve střední Evropě a největším krasovým pramenem země, Pießling Ursprung v Roßleithenu, je rájem pro milovníky přírody.

Barevná mozaika přírodních lesů, malebných vrcholků hor, skrytých soutěsek a nedotčených horských potoků. Pokud chceš uniknout hluku každodenního života a jít hledat jedinečnou flóru a faunu, měl by ses vydat na cestu objevování v národním parku Kalkalpen. To nejlepší zažiješ s vyškolenými průvodci národním parkem, kteří nabízejí celoroční prohlídky přírodních divů v národním parku Kalkalpen. Zažiješ vše od bříz, orchidejí na jaře po třešně, alpské rostliny a jeskyně, výlety do Hirschbrunft a kouzlo podzimu v Bodinggrabenu.

TIP: Skleněná panoramatická věž v návštěvnickém centru na Wurbauerkogel u Windischgarstenu zaručuje úchvatný panoramatický výhled na horské panorama regionu. 21 metrů vysoká věž poskytuje jasný výhled na 21 “Zweitausender” zdarma: Totes Gebirge, Sengsengebirge a Haller.  Výstava Národního parku Kalkalpen “Faszination Fels” představuje nadstandardní, pozoruhodnou a světoznámou flóru a faunu v této oblasti.

Kalkalpen národní park (210 km2) je možno navštívit celoročně a návštěvníci se zde mohou věnovat cyklistice (cyklostezky v Rakousku jsou perfektně udržované), vysokohorským pěším túrám, horolezectví, běžkovému lyžování. Neziderské jezero (97 km2) doporučuji navštívit v letním období, kdy budete nadšeni velkou nabídkou vodních aktivit a radovánek pro děti (plachtění, plavání, windsurfing, vodní lyžování), dále také pozorováním ptáků (Neziderské jezero je pověstné touto aktivitou).

Národní park Gesäuse

Národní park Gesäuse je krajinou dech beroucí krásy, kterou bylo možné zachovat až po letech diskuzí v jeho dalekosáhlé originalitě a nyní je zachován jako národní park Gesäuse pro budoucí generace. Národní park Gesäuse byl založen 26. října 2002 a zahrnuje obce Admont, Johnsbach, Wenig, Hieflau, Landl a St. Gallen. Oblast národního parku Gesäuse s rozlohou 11 054 ha s monumentálním průlomovým údolím mezi městy Admont a Hieflau, masivem Buchstein a skupinou Hochtor Group je nejen jedinečná z hlediska krajiny, ale také národní park Gesäuse se vyznačuje koncentrací různých přírodních oblastí.

V národním parku Gesäuse se nacházejí unikátní lesní biotopy s převážně přírodními lesy, pralesy, mokřady a lužními lesy. Klenot přírody Gesäuse má co nabídnout: nedotčené útesy a zasněný Ennsauen, kontemplativní turistické stezky a více než 100 dobře udržovaných horolezeckých svahů.

 

V Gesäuse (110 km2) národním parku si můžeš užít krásný dovolenkový čas horolezeckými činnostmi, vysokohorskou pěší turistikou, jízdou na raftu či horském kole a jeskyňářskými, speleologickými aktivitami (caving). Nejlepším obdobím pro návštěvu tohoto národního parku jsou všechna roční období kromě zimy.

LETNÍ AKTIVITY

  • TURISTIKA
  • CYKLISTIKA
  • DOVOLENÁ NA PLÁŽI
  • JÍZDA NA KONI
  • HOROLEZECTVÍ
  • GOLF
  • RYBAŘENÍ
  • FOTBAL

ZIMNÍ AKTIVITY

  • LYŽOVÁNÍ (BĚŽKOVÁNÍ I SJEZDOVÉ LYŽOVÁNÍ)
  • ZIMNÍ SPORTY

Zasněžené horské krajiny, zábava na sjezdovkách do 2 000 m, dvě oceněná lyžařská střediska, perfektně upravené běžecké tratě, sáňkařské dráhy a zimní turistické stezky: rekreační oblast Pyhrn-Priel se prezentuje jako opravdová zimní divoká krajina – a jako zasvěcený tip v srdci Rakouska! Ať už jste rodina, aktivní sportovec nebo tichý znalec: jako host zažiješ pravou a milovanou pohostinnost v TOP hotelu Pyhrn-Priel a budeš si také užívat další služby.

Hinterstoder

Hornorakouské lyžařské středisko Světového poháru a celoroční rekreační obec. Hinterstoder “Perla Alp” zaujme svým autentickým městečkem obklopeným působivou kulisou Toten Gebirges. Zimní sporty jsou v Hinterstoderu velmi důležité – od rozmanité lyžařské zábavy na Hutterer Höss až po celou řadu zimních aktivit. Ale i v létě je Hinterstoder rekreačním rájem! Mnoho turistických tras a přírodních krás, jako je Schiederweiher, Polsterlucke nebo vodopád Strumboding, mluví samy za sebe.:)

Štítky
Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button
Close