Kam v RakouskuSalzburg

Rezidenční náměstí Salzburg

Residenz Platz Salzburg je skutečný klenot v centru starého města Salzburgu. Jedná se o symbiózu jedinečné architektury a téměř bohatě vybavených pokojů, které dělají bývalý palácový komplex salzburských panovníků jedním z nejkrásnějších míst současnosti.

Rezidenční náměstí Salzburg

Zdroj: Shutterstock Autor: Sergiy Palamarchuk

Centrum Salzburgu tvoří náměstí Residenzplatz s dómem ze 17. století.Mezi nejhezčí místa v Rakousku řadíme budovu rezidence se zvonkohrou na náměstí, která hraje v pravidelných intervalech Mozartovou melodii.

První písemná zmínka o Residenzi pochází ze 13.století. Arcibiskup Konrad I začal s výstavbou biskupského paláce, který byl do současné doby několikrát rekonstruován. Rezidence sloužila arcibiskupům jako bydliště, ale také pro účely reprezentace.

Zdroj: Shutterstock Autor: Huy Xiao

Wolfgang Amadeus Mozart osobně pravidelně vystupoval pro regenta ve státních pokojích Residenz zu Salzburg. Houslový koncert zde měl premiéru v prosinci 1775 v Ratszimmer (konferenční místnost).

Dnes je rezidence ve vlastnictví Salzburgu. Státní prostory Beletage jsou dnes ještě používány pro reprezentační účely a kulturní události. Kromě toho lze prostory pronajmout pro výjimečné události všeho druhu.

 

Mapa ubytování Salzburg:


Booking.com

 

Rezidenční náměstí Salzburg – oficiální přezentace zde.

Salzburg se nazývá “Řím severu“ a řadíme ho velikostně jako čtvrté největší město Rakouska. Historické centrum Salzburgu bylo zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO v roce 1996. Konzervativní Salzburg je světově proslulý jako rodiště Mozarta a The Sound of Music.

Salzburg je klenotem po stránce množství kulturních památek, které zde najdeme téměř všude.

Salzburg neproslul pouze hudbou W. A. Mozarta, ale má toho mnoho co nabídnout potenciálním turistům. Rozhodnete-li se nějaký čas strávit v tomto městě a okolí, tak máte širokou škálu dobrodružných aktivit na výběr. Co takhle paragliding nebo běžecké lyžování, pěší turistiku či cyklistiku? Všemu se zde můžete věnovat při dovolené v Rakousku.

Pevnost Hohensalzburg  – ikona města Salzburg. Sídlo, které je viditelné z dálky a je nezaměnitelnou součástí světově proslulé salzburské siluety. Bylo postaveno v 11. století a jedná se o rozsáhlý komplex historických staveb svého druhu na světě. Během staletí byla oceňována hlavně strategická poloha této pevnosti na severním okraji Alp. Jedná se o jeden z největších existujících hradů v Evropě z 11. století, jehož impozantní struktura je pozoruhodným příkladem bývalé touhy po reprezentaci a autoritářsko-politické demonstrace moci knížecích arcibiskupů.

 

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button